لیست بهترین وکلای قراردادهای محرمانگی ایران

لیست-بهترین-وکلای-قراردادهای-محرمانگی-ایران

بهترین وکلای قراردادهای محرمانگی

قرارداد عدم افشا و حفظ محرمانگی اطلاعات و یا اصطلاحاً NDA، قراردادی است که از نشت اسرار تجاری مالک ایده و اطلاعات ایده و طرح جلوگیری می‌کند. به عبارت دیگر، NDA نوعی تعهد رازداری بین دارنده و گیرنده‌ی اطلاعات در برابر شخص یا اشخاص ثالث ایجاد می‌کند. بر اساس این قرارداد، گیرنده اطلاعات تعهد می‌دهد تا از انتشار و افشای موضوعاتی چون ایده مالک، نحوه‌ی پیاده سازی ایده، نحوه‌ی بازاریابی، استراتژی‌های مالک ایده و نظایر آن جلوگیری کند. باتوجه به اهمیت این نوع پرونده‌ها، بهترین و مطمئن‌ترین راه کمک گرفتن از یک وکیل دادگستری است که به عنوان بهترین وکلای قراردادهای محرمانگی فعالیت می‌کنند.

در حقیقت، اهمیت وجود این قراردادها و به امضا رسیدن آن‌ها قبل از هرگونه تبادل اطلاعاتی به قدری مهم است که خیلی از شرکت‌ها آن را جزو شروط مهم در قرارداد کار و یا حتی استخدام درج می‌کنند. از آنجایی که در شرکت‌های استارت‌آپی همواره ایده‌ها و روش‌های اجرایی نوینی در جریان است، بنابراین این موضوع در استارتاپ‌ها و شرکت‌های استارتاپی اهمیت بیشتری دارد.

طرفین قرارداد محرمانگی چه کسانی هستند؟

این قرارداد می‌تواند به صورت یک طرفه و یا دو طرفه تنظیم شود. یک طرفه بودن قرارداد، اینگونه است که تنها یک طرف اطلاعات و اسرار تجاری خود را افشا می‌کند و طرف دیگر تعهد به عدم افشای اطلاعات می‌دهد. اما در قراردادهای دوطرفه، هر دو طرف پیمان نامه‌ی عدم افشا را امضا کرده و حق استفاده از آن اطلاعات را در جایی به غیر از موارد ذکر شده در قرارداد، نخواهند داشت.

ضمانت قانونی قراداد محرمانگی در ایران

مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران، برای قرارداد عدم افشای اطلاعات و محرمانگی، ضمانت اجرا وجود دارد. مطابق قوانین این حوزه و ماده 10 قانون مدنی، قانون می‌تواند از خسارت قراردادی پرداخت وجه یا هر اقدام دیگری در قبال تخلف از شروط قرارداد، به عنوان ضمانت استفاده کند. علاوه بر این، قانون‌گذار در برابر انتشار اسرار تجاری ضمانت اجرای کیفری نیز در نظر گرفته است و طبق ماده 64 و 65 و 75 قانون تجارت الکترونیک چنانچه، افشای اطلاعات در بستر مبادلات الکترونیکی باشد، 6 ماه تا دو سال و نیم حبس و 5 میلیون تومان جریمه برای متخلف به همراه خواهد داشت.

قرارداد عدم افشا و محرمانگی اطلاعات از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

1.    ایده‌های استارتاپی
2.    طرح کسب و کار
3.    طرح محصول جدید
4.    فرآیند منحصر به فرد تولید
5.    اطلاعات مشتری
6.    برنامه‌های بازاریابی
7.    روش‌های فروش

مجازات عدم رعایت محرمانگی در استارتاپ

از وظایف بهترین وکلای قراردادهای محرمانگی، اطمینان از عدم افشای اسرار موکلین خود است. از این رو، حمایت از اسرار تجاری در قانون تجارت الکترونیکی در ماده ۶۵ قوانین اساسی جمهوری اسلامی ایران به این صورت که در ادامه ذکر شده، تعریف شده است. اسرار تجاری الکترونیکی و یا اصطلاحاً داده پیامی، شامل اطلاعات، ‌فرمول‌ها، نرم‌افزارها، تکنیک‌‌ها و فرآیندها، تألیفات منتشر‌نشده، روش‌های انجام تجارت، فنون، نقشه‌‌ها و فراگردها، اطلاعات مالی،‌ فهرست مشتریان و غیره است. در حقیقت، موارد ذکر شده در بالا، به طور مستقل دارای ارزش ‌اقتصادی بوده و به این ترتیب در دسترس عموم قرار ندارد و تلاش‌های معقولانه‌ای برای حفظ و حراست‌ از آن‌ها انجام شده است.

در واقع افشای این اسرار تجاری، جرم محسوب شده و مجازات آن در ماده ۷۵ این قانون، اینگونه مقرر شده است، ‌متخلفین از ماده 64 این قانون به حبس از شش ماه الی دو سال و نیم و جزای نقدی معادل 5 میلیون محکوم خواهند شد. در واقع، زمانی‌که صاحبان ایده اقدام به دریافت خدمات مشاوره وکیل از یک وکیل حقوقی در راستای عدم رعایت محرمانگی توسط کوفاندرها می‌کنند، به اساسی‌ترین نکات موجود این نوع قراردادها پی خواهند برد.

قراردادهای محرمانگی چیست و چه مشاغلی دارای این نوع قراردادها هستند؟

قراردادهای محرمانگی یا عدم افشای اطلاعات که به آن‌ها NDA نیز گفته می‌شوند، در قدم اول توافق‌نامه‌هایی هستند که بین طرفین معامله انجام می‌گیرد. این قراردادها درواقع نوعی قرارداد تجاری هستند که ابتدا پیمانکار اجرایی تجارت ارزیابی‌های اولیه را انجام داده و سپس دو طرف قرارداد تعهد می‌دهند تا از افشا و انتشار موضوعات ذکرشده در قرارداد مانند نحوه بازاریابی، لیست مشتریان، ایده مالک و موارد دیگر خودداری کنند. بهترین وکلای قراردادهای محرمانگی این قراردادها را به‌صورت دوجانبه و یک‌جانبه تنظیم کرده و اسرار و اطلاعات محرمانه طرفین را حفظ می‌کنند.

قبول وکالت و ارائه مشاوره‌های حقوقی توسط بهترین وکلای قراردادهای محرمانگی

وکلای قراردادهای محرمانگی ابتدا تعیین خواهند کرد که چه اطلاعاتی محرمانه بوده و اطلاعات سری که به‌صورت کتبی یا شفاهی در جلسات طرفین ذکر می‌شوند را در صورت لزوم و خواست طرفین در قرارداد محرمانگی ذکر خواهند کرد. پس از تعیین اطلاعات محرمانه، نوبت به مدت‌زمان قرارداد محرمانگی و عدم افشای اطلاعات می‌رسد و این مدت‌زمان می‌تواند 2 تا 5 سال و بیشتر یا کمتر شود. درنهایت تمامی جنبه‌های قانونی قرارداد بررسی‌شده و سپس به امضا و توافق طرفین می‌رسد.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای قراردادهای محرمانگی

شناسه : 529

مهم‌ترین کاربرد قرارداد محرمانگی چیست و چرا به این نوع قرارداد نیاز داریم؟

با منعقد کردن قرارداد محرمانگی به طرفین اطمینان داده خواهد شد که اطلاعات و دانش انحصاری‌شان بدون اجازه آن‌ها درجایی منتشر نخواهد شد و طرفین حقوق سری یکدیگر را رعایت خواهند کرد.

در تنظیم قرارداد محرمانگی به چه بخش‌هایی باید توجه کرد؟

در تنظیم قراردادهای محرمانگی باید به مواردی مانند روش‌ها و برنامه‌های فروش و بازاریابی، طرح محصول و ایده کسب‌وکار، لیسانس تولید محصول و ایده‌های استارتاپی توجه کرد.

بهترین وکلای قراردادهای محرمانگی قابل‌اعتماد را چگونه پیدا کنیم؟

شما می‌توانید یکی از وکلای مجرب قراردادهای محرمانگی در وکالت آنلاین را که از افشای اطلاعات شما و به سرقت رفتن آن‌ها جلوگیری می‌کنند را برای وکالت خود انتخاب کنید.

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.