×

لیست بهترین وکلای انتقال اراضی ایران

لیست-بهترین-وکلای-انتقال-اراضی-ایران

شناسه : 1672

نکته بسیار مهمی که باید در رابطه با انتقل زمین و املاک در نظر داشته باشید، مسأله قراردادها است. وکیل انتقال زمین می‌تواند دارای این اختیار و حق باشد تا به جای موکلش در هر نوع قراردادی حضور داشته باشد و یا اینکه در این رابطه موکلش را راهنمایی کند. توجه داشته باشید، در صورتی که در قراردادتان بندی باشد که برایتان تعهدی خاص ایجاد کند، طرف دیگر قرارداد می‌تواند بر مبنای آن بند خاص به ضرر شما اقداماتی را انجام دهد. در حقیقت از آنجایی که بعضی از بندهای قراردادها با زبان حقوقی و قانونی نوشته شده‌اند ممکن است، درکشان برای اشخاص عادی آسان نباشد.

اقدامات وکیل انتقال زمین در قراردادها

نکته بسیار مهمی که باید در رابطه با انتقل زمین و املاک در نظر داشته باشید، مسأله قراردادها است. وکیل انتقال زمین می‌تواند دارای این اختیار و حق باشد تا به جای موکلش در هر نوع قراردادی حضور داشته باشد و یا اینکه در این رابطه موکلش را راهنمایی کند. توجه داشته باشید، در صورتی که در قراردادتان بندی باشد که برایتان تعهدی خاص ایجاد کند، طرف دیگر قرارداد می‌تواند بر مبنای آن بند خاص به ضرر شما اقداماتی را انجام دهد. در حقیقت از آنجایی که بعضی از بندهای قراردادها با زبان حقوقی و قانونی نوشته شده‌اند ممکن است، درکشان برای اشخاص عادی آسان نباشد.

در نتیجه یک وکیل حقوقی باتجربه در حوزه انتقال زمین می‌تواند در این امر بسیار کمک کننده باشد. توجه داشته باشید یک وکیل خوب و چیره دست به موکل خود این آگاهی را می‌‌دهد که در هر بندی از یک قرارداد چه نوع تبعات و بار حقوقی‌ برای فرد وجود دارد.

مراحل اجرای پرونده ملکی

•    روز اول کاری

قبول وکالت توسط دو نفر وکیل حقوقی دارای پروانه پایه یک دادگستری.

پیگیری مرحله بدوی، تجدیدنظر و اجرای احکام مدنی.

ثبت نام موکل در سامانه ثنا.

•    تا یک هفته کاری

ارسال اظهارنامه رسمی برای طرف دعوی.

 اخذ دستور موقت یا تأمین خواسته.

 تقدیم دادخواست و ارجاع پرونده به شعبه رسیدگی‌کننده.

تعیین وقت رسیدگی برای پرونده.

•    بین ۳ تا ۶ ماه

حضور در جلسه رسیدگی و دفاع از حقوق موکل خود.

پیگیری‌های خارج از دادگستری مانند سازمان ثبت اسناد و املاک، کلانتری و غیره.

اخذ استعلامات ملکی و انتقال زمین در صورت نیاز.

صدور رای بدوی.

•    بین ۱ تا ۶ ماه

درخواست تجدید نظرخواهی و دفاع از پرونده تجدید نظر.

تشکیل پرونده اجرایی.

پیگیری مرحله اجرای حکم تا اخذ حکم.

زمان‌بندی اشاره شده با توجه به عنوان خواسته و شعبه رسیدگی کننده متغییر خواهد بود. توضیحات کامل در مورد اقدامات، مدت زمان و هزینه مورد نیاز در جلسه مشاوره با وکیل دادگستری به موکل اعلام می‌شود و تمام مراحل توسط وکیل انتقال زمین انجام خواهد شد.

وقتی صحبت از انتقال زمین از مالک به طرف دیگر می‌شود، بسیار مهم است که از یک وکیل کمک بگیرید. شخصی که که بر سیستم حقوقی کشور مسلط باشد و آگاهی بالایی نسبت به جزئیات پرونده‌های وکالت انتقال اراضی داشته باشد. زیرا در این شرایط، می‌توانید پیش از انجام معامله از راهنمایی‌ها و مشاوره‌های ارزشمند او استفاده کنید تا مطمئن شوید که از حقوق شما محافظت شده است.

کار وکیل انتقال اراضی ایران چیست؟

وکیل انتقال اراضی یک متخصص حقوقی است که تخصص او در حوزه انتقال املاک و مستغلات از یک فرد به فرد دیگر است. او وظیفه دارد تا ضمن ارائه راهنمایی‌های ارزشمند به موکل خود، پیش‌نویس قرارداد انتقال مالکیت را تهیه کند و قراردادهای قبلی مرتبط را بررسی کند؛ علاوه بر این، رسیدگی به مذاکرات بین خریدار و فروشنده و اطمینان از انطباق مفاد قرارداد با قوانین و مقررات از دیگر وظایف یک وکیل انتقال اراضی ایران است.

یکی دیگر از وظایف مهم وکیل انتقال اراضی، بررسی کامل برای تأیید مالکیت و شناسایی هر‌گونه مسئله‌ای است که ممکن است بر روند انتقال ملک تأثیر بگذارد.

ویژگی‌های وکیل انتقال اراضی ایران

با توجه به اینکه معاملات مربوط به انتقال اراضی می‌تواند پیچیده باشند و شامل الزامات قانونی مختلفی باشند، داشتن یک وکیل شایسته و واجد شرایط بسیار مهم است. یک وکیل انتقال اراضی خوب شخصی است که ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

۱- یک وکیل انتقال اراضی خوب باید مهارت های ارتباطی بالایی داشته باشد تا بتواند به طور موثر با موکل خود و سایر ذینفعان درگیر در معامله ارتباط برقرار کنند.

۲- شخصی که وکالت پرونده‌های مربوط به حوزه انتقال اراضی را بر عهده می‌گیرد باید مهارت‌های تحلیلی قدرتمندی داشته باشد و به جزئیات توجه زیادی داشته باشد.

۳- یک وکیل عالی در حوزه انتقال اراضی باید تجربه زیادی در انجام معاملات مشابه داشته باشد.

بهترین وکیل انتقال اراضی ایران در وکالت آنلاین

با توجه به چالش‌ها و پیچیدگی‌هایی که قوانین حقوقی کشور ایران دارد، بدون کمک گرفتن از یک وکیل خبره و کاربلد نمی‌توان از موفقیت معاملات انتقال اراضی مطمئن بود. از طرف دیگر، پیدا کردن وکیلی که علاوه بر تجربه و مهارت بالا در این حوزه بتواند ارتباط خوبی با موکل خود و طرف مقابل برقرار کند کاری سخت و زمان بر است. به همین خاطر، ما در وکالت آنلاین لیستی از بهترین وکلای فعال در حوزه انتقال اراضی را برای شما فراهم کرده‌ایم تا با خیال راحت بتوانید پرونده‌های انتقال اراضی خود را پیش ببرید. تمامی افراد حاضر در این لیست از برترین وکلای سیستم حقوقی کشور هستند که سال‌هاست در حوزه انتقال اراضی وکالت پرونده‌های مختلفی را بر عهده داشته‌اند.

مهمترین دعاوی ملکی حقوقی شامل چه مواردی است؟

دعاوی انتقال زمین شامل، دعاوی مربوط به سرقفلی و حق کسب و پیشه، دعاوی مشارکت در ساخت، دعاوی پیش خرید و پیش فروش آپارتمان و دعاوی مربوط به مبایعه نامه‌های تنظیم شده توسط مشاورین املاک است.

زمانی که شخصی وکالت فروش اموال غیرمنقول بابت زمین یا یک ملک می‌دهد، آیا می‌تواند همان ملک به نام خود بزند؟

در صورتی که وکیل از سوی موکل منع نشده باشد که زمین مورد نظر را به خودش منتقل کند و معامله با مظنه روز بازار صورت گرفته باشد، هیچ منع قانونی وجود ندارد.

چه زمانی نیاز است تا به وکیل حقوقی فعال در زمینه انتقال زمین مراجعه کنیم؟

وکیل فعال در زمینه انتقال زمین شخصی است که در مورد تمامی موضوعات حقوقی و خانواده و کیفری اطلاعات کافی دارد، با این حال به صورت تخصصی به قوانین مربوط به املاک اشراف و تسلط کافی دارد. وظیفه اصلی وکیل حوزه انتقال ملک داشتن استراتژی شفاف و مشخص در هر پرونده ملکی است.

لیست بهترین وکلای انتقال اراضی ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.