جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121327108 در تماس باشید.

رای-به-اعمال-ماده-92-قانون-دیوان-عدالت-اداری-در-مورد-دفترچه-عوارض-محلی-شوراهای-برخی-شهرها

در نشست هیأت عمومی دیوان عدالت اداری بررسی شد؛

خبرگزاری میزان- نشست هفتگی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در روز چهاردهم اسفند 97 برگزار شد و طی آن مواردی از شکایات اشخاص حقیقی و حقوقی از دستگاه اداری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.                 

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان؛ به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری نشست هفتگی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در روز چهاردهم اسفند 97 با حضور رئیس، اعضای هیأت رئیسه و قضات عضو هیأت عمومی برگزار شد و طی آن مواردی از شکایات اشخاص حقیقی و حقوقی از دستگاه اداری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نخستین دستور نشست 14 اسفند هیأت عمومی شکایت شخص حقیقی از معاون استانداری و فرمانداری ویژه نیشابور با خواسته ابطال مصوبه مورخ 92/4/23 شورای تأمین شهرستان نیشابور بود.

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی در این مورد با اکثریت آراء، رأی به عدم ابطال این مقرره داد.
بر اساس این گزارش سه شکایت بعدی مربوط به درخواست اعمال قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری" href="/tags/37934/ماده-92-قانون-تشکیلات-و-آئین-دادرسی-دیوان-عدالت-اداری/" class="link">ماده 92 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری در مورد دفترچه عوارض محلی شورا‌های اسلامی شهر‌های گنبدکاووس، اسلامشهر و گراش بود که هیأت عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی این شکایات، رای به اعمال ماده 92 در مورد آن‌ها داد.

دستور بعدی جلسه 14 اسفند 97 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، شکایت یکی از شهروندان از سازمان اداری و استخدامی با خواسته ابطال بخشنامه شماره 1512844 مورخ 96/8/22 سازمان اداری و استخدامی کشور بود.
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی در این مورد رای به این بخشنامه داد.

آخرین دستور جلسه 14 اسفند 97 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، شکایت یکی از شهروندان از اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، شورای اسلامی شهر رباط کریم و شهرداری رباط کریم با خواسته ابطال بند 8 طرح تفصیلی شهر رباط کریم در خصوص اعطای امتیاز و جبران خسارت در محدوده خارج از بافت‌های فرسوده بود.

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی در این مورد، رای به ابطال این بند 8 طرح تفصیلی شهر رباط کریم داد.