×

لیست بهترین وکلای وکیل ارث ایران

لیست-بهترین-وکلای-وکیل-ارث-ایران

شناسه : 718

وکیل متخصص ارث: حل پرونده های وراثت

ارث و میراث

ارث و میراث از لحاظ حقوقی و قانونی اموالی است که بعد از فوت هر فرد به خانواده و ورثه او منتقل می شود. انتقال ارث به ورثه قوانین شرعی و حقوقی دارد که وکیل ارث از این قوانین آگاه است و در صورت اختلاف در مورد وراثت می تواند با استناد به قوانین مشکلات را حل کند.

ورثه چه کسانی هستند؟

افراد وابسته به فرد فوت شده ورثه او هستند و در چند دسته طبقه بندی می شوند:

•    اولین دسته والدین، فرزندان و نوه ها می باشند.

•    دومین دسته ورثه اجداد، خواهر، برادر و فرزندان آن ها را تشکیل می دهند.

•    سومین دسته نیز خوهران، برادران والدین و فرزندان آن ها هستند.

در این طبقه بندی، درصورتی که دسته اول در قید حیات باشند دسته دوم از ارث محروم می شوند و به همین ترتیب اگر دسته دوم در قید حیات باشند دسته سوم سهمی از ارث فرد فوت شده نخواهند داشت. وکیل ارث فردی است که در مورد تقسیم ارث به ورثه  و شرایط آن بر اساس نسبت آن ها با فرد فوت شده آگاهی کامل دارد.

وکیل متخصص در ارث

وکیل متخصص در ارث فردی است که در مورد امور قانونی نحوه انتقال اموال به ورثه، دسته بندی ورثه، شروط محرومیت از ارث، نحوه تقسیم ارث میان ورثه و ... آگاهی کامل دارد و می تواند در پرونده ارث و میراث به ورثه کمک کند.

وکیل ارث می تواند تمامی مراحل پرونده ارث و میراث از گواهی انحصار وراثت تا تعیین سهم الارث و دریافت آن را در کمترین زمان انجام دهد و در صورت بروز هرگونه مشکل میان ورثه نسبت به روفع آن ها اقدام کند.

از آنجایی که پرونده های مربوط به ارث و میراث بیشتر جنبه اداری دارند، وکیل متخصص در ارث باید با روند اداری وراثت آشنایی کامل داشته باشد و بتواند در این زمینه شرایط پیشبرد پرونده را در کمترین زمان و با کمترین هزینه فراهم کند.

انحصار وراثت چیست؟

پس از فوت هر فرد، باید برای ورثه به منظور پرداخت سهم الارث هرکدام نامه ای به نام گواهی انحصار وراثت صادر شود.

این گواهی مشمول مرور زمان نمی شود و ورثه سال ها پس از فوت فرد می توانند برای دریافت گواهی انحصار وراثت و دریافت سهم الارث خود اقدام کنند. برای دریافت گواهی انحصار وراثت به کمک وکیل ارث باید به شورای حل اختلاف آخرین محل زندگی فرد فوت شده مراجعه و فرم های مربوطه را تکمیل کرد. این درخواست می تواند توسط هریک از ورثه یا وکیل او انجام شود.

دریافت مهریه با گواهی انحصار وراثت

اگر زنی مهریه خود را طلب کرده باشد و همسرش فوت شود، می تواند با دریافت گواهی انحصار وراثت مهریه خود را طلب کند. در صورتی که مابقی ورثه از پرداخت مهریه اجتناب کنند زن متوفی می تواند به کمک وکیل مهریه اموال متوفی را برای دریافت مهریه خود توقیف کند.

لیست بهترین وکلای وکیل ارث ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.