لیست بهترین وکلای اهدای جنین ایران

لیست-بهترین-وکلای-اهدای-جنین-ایران

وکیل اهدا جنین

امروزه با توجه به شرایط جامعه و با استفاده از پیشرفت تکنولوژی در حوزه پزشکی، می‌توان بسیاری از مشکلات پزشکی مانند ناباروری را در افراد درمان کرد. از این رو، دستگاه قضایی نیز در این مورد همگام با علم پزشکی پیش رفته و قوانین و مقرارت این حوزه را به روز کرده است. اهدای جنین عملی نسبتاً رایج در بین افرادی است که به علت مشکلات پزشکی توانایی باروری خود را از دست داده‌‌اند. بنابراین از آنجایی که ممکن است در این حوزه ابطال حق به صورت خواسته یا ناخواسته رخ دهد، دستگاه قضایی به این حوزه نیز ورود کرده است. وکیل اهدای جنین، یک وکیل حقوقی است که دارای پروانه پایه یک دادگستری است. وکیل دادگستری فعال در زمینه اهدای جنین، دانش، تخصص، مهارت و تجربه نسبتاً زیادی در این حوزه دارد.

اهداف اهدای جنین

یک وکیل خوب و باتجربه که به طور منظم در حوزه اهدای جنین فعالیت کرده، می‌‌تواند به افرادی که تقاضای دریافت و یا اهدای جنین را دارند، کمک کند. در این مطلب قصد درایم به معرفی اهداف اهدای جنین بپردازیم.

1.    اولین و مهم‌ترین هدف اهدای جنین، بچه دار شدن زوج‌‌هایی است که توانایی بچه دار شدن را ندارند.

2.    در برخی موارد نیز اهدای جنین به منظور انجام تحقیقات پژوهشی و درمان برخی بیماری‌‌ها صورت می‌گیرد.

3.    بسیاری از افراد جنین خود را برای سال‌‌‌های آینده که ممکن است مجددا قصد بچه دار شدن را داشته باشند، ذخیره می‌کنند. ‌
توجه داشته باشید در پروسه اهدای جنین، شخصی که اهدا کننده جنین است، به غیر از هزینه آزمایشات غربالگری هزینه دیگری را پرداخت نخواهد کرد.

شرایط دریافت جنین

جنین از طرف زوج‌های قانونی و شرعی، به موسسات مجاز اهدا می‌شود. سپس مطابق نوبت ثبت شده، جنین به زوجی نابارور و خواهان جنین اهدا شده و به رحم مادر منتقل می‌‌شود. نکته مهمی که باید به آن توجه داشت باشید این است که زوجین نابارور باید تقاضای دریافت جنین را تنظیم نموده و آن را به دادگاه خانواده ارائه کنند. در ادامه دادگاه بررسی می‌کند که آیا زوج نابارور شرایط دریافت جنین را دارند یا خیر. در نهایت نیز دادگاه پس از احراز شرایط، مجوز را صادر خواهد کرد. وکیل اهدای جنین می‌تواند با داشتن وکالت از جانب موکلین خود تمامی مراحل قانونی این فرآیند را انجام دهد. ‌در ادامه به معرفی شرایط دریافت جنین می‌پردازیم.

1.    هیچ یک از زوجین نباید محجور باشند.

2.    هیچ یک از زوجین نباید معتاد به مواد مخدر باشند.

3.    مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران، زوجین باید تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشند.

4.    زوجین باید مطابق قانون دارای صلاحیت اخلاقی برای دریافت جنین باشند.

5.    هیچ یک از زوجین نباید به بیماری‌های صعب‌العلاج مانند ایدز و هپاتیت مبتلا باشند.

6.    قبل از اهدای جنین، سلامت متعارف جسمی، روانی و ضریب هوشی زوجین بررسی و احراز می‌شود.

7.    زوجین باید گواهی معتبر پزشکی داشته باشند که ثابت کند، امکان بچه‌دار شدن وجود نداشته و زوجه استعداد دریافت جنین را دارند.

اهدای جنین، نور امیدی در درمان ناباروری

اهدای جنین یکی از روش های نوین و پیشرفته برای درمان ناباروری است. اهدای جنین روشی است که در آن از تخمک یا جنین یک زوج، برای درمان ناباروری زوج دیگری استفاده می شود. قانون اهدای جنین در ایران در سال 1382 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.

به موجب قوانین اهدای جنین، کلیه مراکز تخصصی در درمان ناباروی زوجین می توانند با رعایت مسائل شرعی و ضوابط قانونی و پس از اثبات ناباروری زوج درخواست کننده با مدارک پزشکی معتبر، برای اهدای جنین اقدام کنند.

دادخواست اهدای جنین

دادخواست اهدای جنین باید مورد تایید زن وشوهر باشد و هر دو برای این اقدام رضایت کتبی به دادگاه ارائه دهند. تنظیم دادخواست اهدای جنین و طی کردن مراحل قانونی آن بر عهده وکیل خانواده می باشد. دادگاه پس از بررسی مدارک، در صورت اثبات موارد زیر به دادخواست اهدای جنین جواب مثبت می دهد:

•    زن و شوهر امکان بچه دار شدن نداشته باشند و مدارک پزشکی برای تایید عدم توانایی آن ها در بچه دار شدن کافی و معتبر باشد.

•    صلاحیت اخلاقی زن و شوهر برای دریافت جنین تایید شود؛ زوجین باید مسئولیت پذیر و متعهد بوده و مشکل اخلاقی نداشته باشند.

•    هیچ یک از زن و شوهر مبتلا به بیماری غیر قابل درمانی نبوده و از سلامت جسمی کامل برای نگهداری فرزند برخوردار باشند.  

•    زن و شوهر بتوانند فرزند به دنیا آمده را در رفاه تربیت کنند و توانایی پرداخت هزینه های زندگی، تحصیل و ... او را داشته باشند.

•    هیچ یک از زن و شوهر به مواد مخدر اعتیاد نداشته باشند.

•    زن و شوهر هر دو تابع جمهوری اسلامی ایران باشند.

بررسی صلاحیت زن و شوهر برای اهدای جنین در دادگاه خانواده صورت می گیرد و رای به عدم صلاحیت آن ها قابل تجدید نظر می باشد. بررسی پرونده و رای به دادخواست اهدای جنین پس از ارائه مدارک توسط وکیل خانواده ممکن است بین یک تا سه ماه به طول بینجامد.

اهدای جنین رایگان

اهدای جنین در بعضی از مراکز ناباروی و توسط زوج اهدا کننده با اهداف خیرخواهانه صورت می گیرد و هزینه های هنگفت و غیر قابل پرداختی نخواهد داشت. البته مراحل اهدای جنین از جمله تنظیم دادخواست اهدای جنین توسط وکیل، مراحل اداری در دادگاه، ارزیابی های سلامتی و پزشکی هزینه هایی را در بر خواهد داشت.

 منظور از اهدای جنین رایگان این است که مراکز درمانی یا زوج اهدا کننده برای اهدای جنین هزینه ای دریافت نخواهند کرد.

شناسه : 720

احکام شرعی اهدای جنین چگونه است؟

از آنجایی که عموماً زوجین به سبب هرج و گاهی نیز اضطرار رو به پروسه اهدای جنین می‌آورند، در نتیجه اهدای جنین جزو مواردی است که به طور مطلق حرام نیست.

مطابق با قوانین دریافت ارث، فرزند حاصل از اهدای جنین آیا جزو ورثه محسوب می‌شود؟

مطابق قانون جمهوری اسلامی ایران در خصوص ارث بری، جنین اهدایی از والدین دوم خود ارث نمی‌برد.

حق الوکاله وکلای فعال در این حوزه چگونه تعیین می‎شود؟

حق الوکاله مشخصی برای پرونده‌های اهدای جنین وجود ندارد. وکلا مطابق با حجم و نوع پرونده، دستمزد خود را تعیین می‌کنند.

لیست بهترین وکلای اهدای جنین ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.