لیست بهترین وکلای اخذ به شفعه ایران

لیست-بهترین-وکلای-اخذ-به-شفعه-ایران

بنا بر ماده 808 ماده قانون مدنی، اگر دو نفر یک ملک را به صورت شراکتی خریداری کرده باشند و یکی از شریکان تصمیم بگیرد سهم خود را به شخص دیگری بفروشد، شریک دیگر می‌تواند با پرداخت سهم او صاحب تمام ملک شود.

در این نوع از خریداری ملک، رضایت شخص فروشنده ملاک نیست و در صورتی که تصمیم به فروش سهم خود بگیرد، شریک دیگر می‌تواند با توجه به فراهم بودن شرایط نسبت به خرید سهم او اقدام کند.

کار وکیل اخذ به شفعه ایران چیست؟

با توجه به ماده 821 قانون مدنی، «حق به شفعه فوری است»؛ به همین خاطر هنگامی که دو فرد در تملک یک مال غیر منقول شریک هستند و یکی از آن‌ها تصمیم به فروش سهم خود می‌گیرد، انتقال سهم باید در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود. در این شرایط، افراد برای اطمینان از صحت روند انتقال مال اقدام به اتخاذ وکیل اخذ به شفعه می‌کنند. وکیل اخذ به شفعه اظهارنامه موکل خود را به دادگاه ارائه می‌دهد و با حضور هر دو شریک در دادگاه، انتقال مال صورت می‌گیرد.

ویژگی‌های وکیل اخذ به شفعه ایران

یک وکیل اخذ به شفعه حرفه‌ای باید نسبت به شرایط اخذ به شفعه آگاهی کاملی داشته باشد و بتواند موکل خود را به شکلی صحیح و کامل راهنمایی کند. زیرا طبق ماده 808، در صورت مخالفت شریک دیگر نیز می‌توان نسبت به خرید سهم او اقدام کرد. بنابراین داشتن دانش و تجربه کافی در این زمینه می‌تواند راهگشا باشد.

بهترین وکلای اخذ به شفعه ایران در وکالت آنلاین

اخذ به شفعه با پرداخت سهم شریک امکان پذیر است و نیازی به جلب موافقت طرف مقابل ندارد. با این وجود، قوانین حقوقی کشور پیچیدگی‌های خاص خود را دارند و بهترین راه برای موفقیت در پیشبرد پرونده‌های حقوقی، کمک گرفتن از وکلای خبره و با تجربه در این زمینه است.
بر همین اساس، ما در وکالت آنلاین لیستی از بهترین وکلای اخذ به شفعه را برای شما گردآوری کرده‌ایم. اگر در شرایط مذکور قرار داشتید، با استفاده از این لیست می‌توانید با خیال راحت و در سریع‌ترین زمان ممکن پرونده خود را پیش ببرید.

شناسه : 746
لیست بهترین وکلای اخذ به شفعه ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.