×

لیست بهترین وکلای برداشت غیر قانونی از حساب های بانکی ایران

لیست-بهترین-وکلای-برداشت-غیر-قانونی-از-حساب-های-بانکی-ایران

شناسه : 1575

مجرمان برای برداشت غیرمجاز پول از حساب های بانکی کاربران افراد ، اقدام به راه اندازی سایت همسریابی و صیغه یاب نموده و ضمن جعل درگاه های بانکی جعلی و فیشینگ , از افراد کلاهبرداری می کنند.

مجرمان برای برداشت غیرمجاز پول از حساب های بانکی کاربران افراد ، اقدام به راه اندازی سایت همسریابی و صیغه یاب نموده و ضمن جعل درگاه های بانکی جعلی و فیشینگ , از افراد کلاهبرداری می کنند.

یکی از روش‌های مجرمان برای برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی کاربران، راه‌اندازی سایت‌های همسریابی با درگاه بانکی فیشینگ و جعلی است.

به دنبال شکایت فردی مبنی بر سرقت اینترنتی از حساب بانکی‌اش از طریق عضویت در سایت همسریابی پرونده به صورت ویژه  در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

کارشناسان با انجام تحقیقات فنی و تخصصی دریافتند‌، مال باخته از طریق عضویت در این سایت که دارای درگاه بانکی جعلی بود اطلاعات بانکی‌اش به سرقت رفته است.

مجازات جرم برداشت اینترنتی پول از حساب دیگران یا عنصر قانونی آن

نکته مهمی که در ارتباط با مجازات جرم برداشت اینترنتی پول از حساب دیگران وجود دارد آن است که برداشت پول از حساب مسدود شده گاهی سبب توقیف حساب بانکی می شود که در این صورت ، باید اقدام به رفع توقیف از حساب بانکی نمود .

بر اساس اصل قانونی بودن جرم و مجازات ، یک عمل تنها در صورتی مجرمانه است و مرتکب به آن باید مجازات شود که آن در قانون به عنوان جرم تلقی شده باشد و برای آن مجازات پیش بینی شده باشد به قانونی که آن عمل را جرم پیش بینی کرده و مجازات آن را مشخص کرده است، عنصر قانونی جرم می گویند. عنصر قانونی جرم برداشت اینترنتی پول از حساب دیگران در ماده 13 قانون جرایم رایانه ای مشخص شده است.

مجازات جرم برداشت اینترنتی پول از حساب دیگران طبق این ماده از قرار زیر است :

" هر كس به طور غیرمجاز از سامانه های رایانه ای یا مخابراتی با ارتكاب اعمالی از قبیل وارد كردن، تغییر، محو، ایجاد یا متوقف كردن داده ها یا مختل كردن سامانه، وجه یا مـال یا منفعت یا خدمات یا امتیازات مالی برای خود یا دیگری تحصیل كند علاوه بر رد مال به صاحب آن به حبس از یك تا پنج سال یا جزای نقدی از بیست میلیون (20.000.000) ریال تا یكصد میلیون (100.000.000) ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهد شد. "

بنابراین مجازات کلاهبرداری اینترنتی یا جرم برداشت اینترنتی پول از حساب دیگران این است که مرتکب به حبس از یک تا پنج سال یا جریمه نقدی از از بیست میلیون (20.000.000) ریال تا یكصد میلیون (100.000.000) ریال محکوم خواهد شد .

وجود " یا " بین مجازات حبس و جریمه نقدی به این معناست که قاضی می تواند بین هر یک از این مجازات ها یکی را انتخاب کند . البته با توجه به نوع و شدت جرم قاضی می تواند هر دوی آنها را هم اعمال کند.

نمونه پرونده برداشت غیر قانونی از حساب بانکی

سرهنگ دوم علی اصغر افتخاری گفت: پیرو شکایت یکی از شهروندان بندرعباس مبنی بر  برداشت غیرمجاز از حساب به صورت اینترنتی در فضای مجازی، موضوع پرونده در دستور کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

‌وی افزود: طبق اظهارات شاکی، فردی یا افرادی با در اختیار داشتن اطلاعات حساب بانکی ایشان مبالغی را طی چندین مرحله از حساب بانکی وی به صورت اینترنتی  برداشت نموده‌اند.

سرهنگ افتخاری ادامه داد: در بدو ورود از شاکی تحقیقات اولیه به عمل آمد و پس از اخذ صورتحساب بانکی شاکی و آنالیز تراکنش های انجام شده مشاهده گردید مبالغ مورد ادعای شاکی به صورت غیر حضوری و از طریق درگاههای پرداخت مختلف صورت پذیرفته است.

این مسئول ارشد انتظامی در تشریح این پرونده گفت: در ادامه با بررسی‌های به عمل آمده و انجام اقدامات فنی و تخصصی شخصی به هویت  ب.م شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به این پلیس احضار گردید.

سرهنگ افتخاری افزود: در بازجویی اولیه فرد خاطی به بزه انتسابی خود معترف گردید و اذعان داشت بدون اینکه شاکی متوجه شود اطلاعات بانکی ایشان را در اختیار و مبلغ 11میلیون ریال از حساب وی به صورت اینترنتی  برداشت می‌نماید.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در ادامه تاکید کرد: ساده‌ترین راه کلاهبرداری از کارت بانکی شهروندان، دسترسی به اطلاعات حساب آنهاست. پس به هیچ‌عنوان اطلاعات حساب، شماره و رمز کارت خود را در اختیار افراد غریبه قرار ندهید.

وی ادامه داد: همچنین به هیچ عنوان کارت خود را به دیگران نسپارید. از نگهداری رمز عبور به همراه کارت عابر خودداری کنید تا در صورت مفقودی یا ربوده شدن کارت با حساب خالی خود مواجه نشوید.

سرهنگ افتخاری بیان کرد: همشهریان می‌بایست حتما سرویس پیامک حساب بانکی‌‌شان را فعال ‌نمایند تا در صورت برداشت غیرمجاز و یا سوء استفاده احتمالى، سریعا از آن مطلع شوند.

لیست بهترین وکلای برداشت غیر قانونی از حساب های بانکی ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.