×

لیست بهترین وکلای ثبت داخلی و خارجی اختراع با ارائه خدمات فنی ایران

لیست-بهترین-وکلای-ثبت-داخلی-و-خارجی-اختراع-با-ارائه-خدمات-فنی-ایران

شناسه : 531

یک اختراع برای آنکه مورد حمایت دولت و قانون‌گذار قرار گیرد، لازم است تا در اداره ثبت اختراعات به ثبت رسیده باشد. در واقع پس از ثبت اختراع، قانون‌گذار به مالک اختراع، حقوق انحصاری مرتبط با اختراع را اعطا خواهد کرد. بهترین وکلای ثبت داخلی و خارجی اختراع، در خصوص مسائل و همچنین موضوعات مرتبط با ثبت یک اختراع اقدامات لازم و ضروری را مطابق با قانون انجام می‌دهند. در حقیقت وکیل دادگستری فعال در حوزه ثبت اختراع با داشتن وکالت از جانب موکل خود، تمامی اقدامات لازم از زمان تنظیم اظهارنامه اختراع تا زمان ثبت اختراع را انجام می‌دهد.

بهترین وکلای ثبت داخلی و خارجی اختراع

یک اختراع برای آنکه مورد حمایت دولت و قانون‌گذار قرار گیرد، لازم است تا در اداره ثبت اختراعات به ثبت رسیده باشد. در واقع پس از ثبت اختراع، قانون‌گذار به مالک اختراع، حقوق انحصاری مرتبط با اختراع را اعطا خواهد کرد. بهترین وکلای ثبت داخلی و خارجی اختراع، در خصوص مسائل و همچنین موضوعات مرتبط با ثبت یک اختراع اقدامات لازم و ضروری را مطابق با قانون انجام می‌دهند. در حقیقت وکیل دادگستری فعال در حوزه ثبت اختراع با داشتن وکالت از جانب موکل خود، تمامی اقدامات لازم از زمان تنظیم اظهارنامه اختراع تا زمان ثبت اختراع را انجام می‌دهد.

بنابراین حتی اگر از طرف اداره ثبت اختراع با اخطارهای متعدد مانند اخطار رد، اخطار مشابهت، اخطار مشروط و غیره مواجه شوید، وکیل حقوقی فعال در این زمینه مشورت‌های لازم را ارائه خواهد کرد. یک وکیل خوب و باتجربه در زمینه ثبت اختراع می‌تواند در این خصوص به موکل خود در جهت قابلیت ثبت اختراع و عندالاقتضاء بودن اعتراض به تصمیم واحد ثبتی و مراجعه به کمیسیون ماده ۱۷۰ آیین نامه توصیه‌های لازم را بیان کرده و یا با داشتن وکالت از جانب شما تمامی مشکلات موجود در فرآیند ثبت اختراع را حل کند.

مراحل و چگونگی ثبت اختراع در جمهوری اسلامی ایران

متقاضیان ثبت اختراع برای ثبت اختراع خود در ابتدا باید به وب سایت اداره کل ثبت اختراعات و مالکیت معنوی مراجعه کنند. در ادامه نیز باید به قسمت ثبت اختراع وارد شده و فرم‌های مربوط به اطلاعات شخصی را تکمیل کنند. در محله بعدی نیز لازم است تا نوع و عنوان اختراع با تمام جزییات در فرم ارائه شده ثبت و درج شود. در مرحله بعد نیز با پرداخت حق ثبت اختراع، سیستم به متقاضی یک شماره پیگیری می‌دهد.  در نهایت نیز ادعانامه متقاضی توسط کارشناس اداره ثبت اختراعات بررسی شده و چنانچه اختراع فرد داری خصوصیت چهارگانه یعنی جدید بودن، ابتکار، داری وصف کاربرد صنعتی و شامل عناوین غیر قابل ثبت نباشد، ثبت خواهد شد.

بهتر است بدانید که باتوجه به پیچیدگی‌ها و گستردگی‌های موجود در تبصره‌های قانون اساسی همواره اساسی‌ترین اقدام در این نوع دعاوی دریافت خدمات وکیل مشاوره و یا اخذ بهترین وکلای ثبت داخلی و خارجی اختراع است.

فواید و مزایای ثبت کردن اختراع در ایران

1.    ثبت اختراع فوری و آنلاین در ایران

2.    کسب موقعيت قدرتمند در بازار و دریافت انواع امتيازهاي رقابتي

3.    کسب سود بيشتر يا بازگشت بيشتر سرمايه

4.    مضاعف شدن درآمد از محل واگذاری و یا کسب اجازه بهره‌برداري و انتقال اختراع

5.    دسترسي به فناوري از طريق ليسانس دو جانبه

6.    دسترسي به بازارهاي جديد و بین المللی

7.    خطر کمتر در مورد نقض حقوق

8.    امکانات بيشتر براي دريافت وام و يا جمع‌آوري منابع مالي با نرخ بهره معقول

منظور از ثبت اختراع چیست؟

ثبت اختراع یکی از زیرمجموعه‌های حقوق مالکیت فکری بوده که شامل حقوق ناشی از خلاقیت و آفرینش‌های فکری در زمینه‌های مختلف ادبی، علمی و صنعتی است. امروزه افکار افراد به سمتی رفته است که از وسایل و تجهیزاتی استفاده کنند که باعث بهبود و افزایش سرعت انجام یک کار یا کیفیت یک محصول است و ثبت اختراع نیز بیشتر از گذشته اهمیت پیداکرده است. بهترین وکلای ثبت داخلی و خارجی اختراع به شما کمک خواهند کرد تا ایده‌ای که نمود بیرونی پیداکرده است را در داخل یا خارج از ایران ثبت کرده و حق مالکیت آن را به دست آورید.

معرفی بهترین وکلای ثبت داخلی و خارجی اختراع

طبق قوانین ایران شما تنها می‌توانید زمانی یک ایده را ثبت کنید که آن را به اختراع تبدیل کرده باشید. وکلای ثبت داخلی و خارجی اختراع، اختراع شما را از نظر بدیع و حدید بودن، ابتکاری بودن ایده اختراع و داشتن کاربرد صنعتی بررسی کرده و شرایط و مراحل ثبت اختراع را برای شما توضیح خواهند داد. درنهایت پس از انجام مراحل قانونی و کارهای اداری توسط وکلا، اختراع شما به ثبت خواهد رسید.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای ثبت داخلی و خارجی اختراع

برای ثبت اختراع در ایران از چه طریقی باید اقدام کرد؟

برای ثبت اختراع در داخل کشور شما می‌توانید به‌صورت حضوری یا اینترنتی به اداره کل ثبت اختراعات و مالکیت معنوی مراجعه کرده و اقدام به ثبت تمامی جزئیات اختراع خود نمایید.

دعاوی مرتبط با اختراعات در کجا مطرح می‌شوند؟

معمولاً دعاوی مرتبط با اختراعات در دادگاه تهران مورد بررسی قرار می‌گیرند.

ثبت اختراع در داخل ایران چه مزایایی برای فرد مخترع خواهد داشت؟

با ثبت اختراع می‌توان دسترسی به بازارهای جدید فراهم کرد و از این طریق امکان کسب سود بیشتر و سرمایه وجود داشته و با انتقال امتیاز بهره‌برداری از اختراع، درآمد بیشتری را کسب کرد.

فرآیند اعطای وکالت در دعاوی اختراع چگونه است؟

چنانچه مالک اختراع در قالب خواهان دعاوی اختراع باشد، لازم است تا در جهت مبادرت به طرح دعوی حقوقی یا کیفری با هدف حفاظت از حقوق خود، به یک وکیل باتجربه و حاذق در این حوزه مراجعه نمایید.

برای ثبت اختراع در داخل کشور، به چه مدارکی نیاز است؟

برای ثبت اختراع ابتدا باید اظهارنامه ثبت اختراع از واحد فروش اوراق بهادار اداره کل ثبت شرکت‌ها تهیه‌کرده و بهترین وکلای ثبت داخلی و خارجی اختراع آن را به‌دقت و با زبان فارسی تکمیل نمایند.

هزینه دادرسی ثبت شکایت دعاوی اختراعات چقدر است؟

از آنجایی که دعاوی اختراعات، جزو دعاوی غیرمالی محسوب می‌شوند، بنابراین از هزینه ثبت پایینی برخوردار هستند. ثبت شکایت در زمینه اختراع در دفتر خدمات قضایی انجام شده و حداکثر رقمی که برای این نوع پرونده‌ها دریافت می‌شود، حدوداً دویست هزار تومان خواهد بود.

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.