×

لیست بهترین وکلای وکیل بیمه ایران

لیست-بهترین-وکلای-وکیل-بیمه-ایران

شناسه : 471

وکیل بیمه، وکیل حقوقی است که نسبت به کلیه امور مربوط به بیمه اشراف و آگاهی کامل دارد. در واقع وکیل امور بیمه نسبت به تمامی حقوق و قوانین اطلاعات و تخصص جامعی دارد و در اکثر موارد دارای تجربه کافی در زمینه بیمه نیز است. یک وکیل فعال در زمینه بیمه می‌تواند علاوه بر آن که وکیل بیمه تأمین اجتماعی باشد، امور مربوط به بیمه شخص ثالث و بیمه خودرو را نیز عهده دار باشد.   

وکیل بیمه

وکیل بیمه، وکیل حقوقی است که نسبت به کلیه امور مربوط به بیمه اشراف و آگاهی کامل دارد. در واقع وکیل امور بیمه نسبت به تمامی حقوق و قوانین اطلاعات و تخصص جامعی دارد و در اکثر موارد دارای تجربه کافی در زمینه بیمه نیز است. یک وکیل فعال در زمینه بیمه می‌تواند علاوه بر آن که وکیل بیمه تأمین اجتماعی باشد، امور مربوط به بیمه شخص ثالث و بیمه خودرو را نیز عهده دار باشد.   

بیمه

وکیل‌های دادگستری اعتقاد دارند، که بیمه قراردادی است که در آن شخص بیمه‌گر در مقابل دریافت مبلغ معینی از وجه نقد تضمین می‌کند که در صورت وقوع حادثه و بروز خسارت به شخص مقابل در قرارداد، مبلغی را پرداخت کند. در حقیقت بیمه، عهدی مابین دو نفر است که بایکدیگر تعهد می‌کنند که در مقابل یکدیگر و نسبت به تعهدات خود پایبند باشند.

مواردی که شامل حق بیمه می شوند

در این بخش قصد داریم به معرفی مواردی که شامل حق بیمه می‌شوند، بپردازیم.

1.    استخدام فردیکه قرار است به صورت کارآموز کار کنند.

2.    کمک هزینه مربوط به منزل نیز جزو شرایط بیمه است.

3.    افرادی که روزمزد حقوق دریافت می‌کنند، نیز مشمول دریافت بیمه می‌شوند.

4.    دریافت حقوق ماهانه نیز جزو موارد بیمه به شمار می‌آید.

مواردی که شامل حق بیمه نمی شود

پیش از این به معرفی مواردی که شامل حق بیمه می‌شود پرداختیم. در ادامه این بخش به مواردی که شامل حق بیمه نمی‌شود، می‌پردازیم.

1.    دریافت عیدی.

2.    دریافت حق ماموریت به شهرهای دیگر.

3.    باز خرید یا رفتن مرخصی همراه با دریافت حقوق.

4.    خسارت ناشی از اخراج از کار.

5.    دریافت حق اولاد.

مواردی که لازم است در قرارداد بیمه ذکر شود

مواردی که باید در قرارداد بیمه ذکر شود، شامل موارد اشاره شده در زیر است. در صورتی که که هر یک از این موارد ذکر نشود، وکیل بیمه می‌تواند بر علیه آن اقدام کند.

1.    پرداخت به ‌موقع و کامل حق بیمه.

2.    اعلام دقیق حوادثی که منجر به خسارت خواهند ‌شد.

3.    آگاه کردن بیمه‌گذار از کیفیت دقیق خطرات تحت پوشش بیمه.

4.    آن چه توسط بیمه‌گذار تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد باید به طور دقیق در قرارداد ذکر شود.

بیمه و اختلافات بیمه‌ای

بیمه قراردادی است که طبق آن بیمه‌گر موظف می‌شود تا در قبال دریافت مقداری پول که به آن حق بیمه نیز می‌گویند، به تعهداتی که در مواقع خاص مانند بروز حادثه، داده است عمل کرده و مبلغی را به بیمه‌گذار به‌عنوان خسارت پرداخت کند. درواقع بیمه امکان جبران خسارت مالی را برای افراد فراهم کرده اما خطر را منتفی نمی‌کند. در صورت بروز هرگونه اختلاف بین اشخاص با بیمه ایران، می‌توان ابتدا از بهترین وکلای بیمه ایران درباره راه‌حل‌های مسالمت‌آمیز مشاوره گرفت یا در موارد حادتر، وکالت خود برای پیگیری دعوی و احقاق حق خود را به آنان بسپارید.

بهترین وکلای بیمه ایران در دعاوی بیمه‌ای

دعاوی بیمه‌ای را که اغلب به دلیل نحوه اجرای قرارداد هستند را می‌توان به‌عنوان یک دعوی حقوقی از طریق وکلای بیمه ایران مطرح و پیگیری کرد. دعاوی بیمه‌ای می‌توانند بین بیمه‌گذار و بیمه‌گر یا یک شخص ثالث با آن‌ها به دلیل عدم جبران و پرداخت خسارت باشند. در این موارد بیمه‌گر  ابتدا سعی می‌کند با روش‌های مسالمت‌آمیز با طرف دیگر دعوی به صلح برسد تا اعتبار و شهرتش را از دست ندهد اما زمانی که دیگر هیچ راهی باقی نمانده باشد ، زیان‌دیده از طریق وکلای بیمه دعوی را به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم علیه بیمه‌گر مطرح می‌کند.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای بیمه ایران

خدمات یک وکیل خوب در زمینه بیمه شامل چه مواردی می‌شود؟

از جمله خدماتی که یک وکیل بیمه به موکلین خود ارائه می‌کند، می‌توان به اقدام برای بیمه بیکاری، گرفتن سختی کار برای مشاغل سخت و زیان آور، گرفتن حقوق بازنشستگی برای وراث و در نهایت گرفتن بیمه جهت از کارافتادگی است. علاوه بر این، حضور در هیئت حل اختلاف، حضور در تمامی مراحل رسیدگی به پرونده و نوشتن لایحه برای رسیدگی به پرونده نیز برعهده وکیل امور بیمه است.

صلاحیت بررسی به دعاوی بیمه ایران در حوزه کدام‌یک از مراجع قضایی کشور است؟

طرح و بررسی دعاوی بیمه ایران در مراجعی مانند هیئت‌های تشخیص و حل اختلاف موضوع کار امکان‌پذیر است.

دعاوی علیه بیمه عمر چگونه انجام می‌شود؟

افراد می‌توانند با توافقی که با فرد بیمه‌گر انجام ‌می‌دهند، امکانات زیادی را در قرارداد بیمه به نفع خود ثبت کنند. از جمله این موارد می‌توان به این مورد که فرد در طول زندگی خود از این بیمه بهره‌مند بشود و یا این که بعد از مرگ ورثه او از این امکانات استفاده کنند، اشاره کرد.

اگر ریسک بیمه‌ای کاهش پیدا کند، بیمه‌گر چه اقداماتی را باید انجام دهد؟

در صورت کاهش ریسک بیمه‌ای، بیمه‌گر موظف بوده تا اطلاعات موردقرارداد را در اختیار بیمه‌گذار قرار داده و حق بیمه وی را تعدیل کند.

نحوه اخذ وکیل فعال در زمینه بیمه چگونه است؟

شما می‌توانی به مراجعه به سایت کانون وکلای ایران و یا سایت قوه قضاییه به لیست وکیل ارائه شده در این دو سایت دسترسی داشته باشید.

چرا توصیه می‌شود در دعاوی بیمه‌ای از وکیل استفاده کنیم؟

عقد بیمه موضوع پیچیده‌ای است که جزئیات فراوانی نیز دارد به همین دلیل هزینه‌های هنگفتی نیز در صورت کوچک‌ترین اشتباه درروند پیگیری پرونده برای طرفین می‌تواند داشته باشد و به همین دلیل توصیه‌ی شود از بهترین وکلای بیمه ایران کمک گرفته شود.

لیست بهترین وکلای وکیل بیمه ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.