لیست بهترین وکلای وکیل مواد مخدر ایران

لیست-بهترین-وکلای-وکیل-مواد-مخدر-ایران

منظور از مواد مخدر چیست؟

مواد مخدر به هر ماده خالص یا ترکیب شده‌ای گفته می‌شود که سبب ایجاد اعتیاد و یا وابستگی در افراد مصرف کننده آن ماده شود. تأثیر و آسیبی که مواد مخدر بر سیستم عصبی و سایر سیستم‌های بدن می‌گذارد، بسیار مهلک بوده و می‌تواند صدمات جبران ناپذیری بر بدن انسان بگذارد. توجه داشته باشید، پس از مدتی اگر فرد معتاد به شکل مرتب و مداوم از مواد مخدر استفاده نکند، دچار درد، تنش‌های شدید عصبی، اختلال در دستگاه گوارش و غیره می‌شود. باتوجه به آثار زیان باری که مواد مخدر بر روی انسان و جوامع می‌گذارند، تقریباً در همه کشورها تولید، نگهداری و فروش ماده مخدر خلاف قانون و جرم محسوب می‌شود. وکیل مواد مخدر، وکیل حقوقی است که به طور تخصصی در حوزه مواد مخدر فعالیت می‌کند.

وکیل مواد مخدر

وکیل دادگستری فعال در زمینه مواد مخدر، با آگاهی از قوانین مربوط به مواد مخدر به دفاع از حقوق متهم که جرم او مربوط به مواد اعتیادآور است، می‌پردازد. وکیل خوب و باتجربه‌ای که در زمینه جرائم مربوط به مواد مخدر فعالیت می‌کند، باید اطلاعات کامل و جامعی در خصوص قوانین مربوط به مبارزه با مواد اعتیادآور داشته باشد، تا به این ترتیب بتواند با توجه به نوع ارتکاب جرم متهم اعم از حمل، مصرف و قاچاق مواد به بهترین شکل موکل خود را مورد دفاع قرار بدهد. در نتیجه افرادی که متهم به هریک از جرائم مواد مخدر هستند، بهتر است از طریق لیست وکیل ارائه شده توسط سایت کانون وکلای، یک وکیل باتجربه و متخصص در این حوزه را اخذ کنند.

وظایف وکیل فعال در امور مواد مخدر در برابر متهم

در ادامه این بخش به معرفی وظایف یک وکیل باتجربه و متخصص در حوزه مواد مخدر می‌پردازیم.

1.    دفاع از متهم برای اثبات بی‌گناهی وی، مهم‌ترین وظیفه یک وکیل است.

2.    عموماً وکلا تلاش می‌کنند تا برای دریافت حکم مجازات کمتر از قاضی مساعدت‌هایی را بگیرند.

3.    دریافت تخفیف در مجازات نیز از جمله وظایف وکلای فعال در این زمینه است.

4.    وکلای مواد مخدر در اغلب موارد تلاش می‌کنند تا مساعدت‌های برای کسر کردن جزای نقدی دریافت کنند.

5.    حضور در تمامی مراجع قانونی مانند دادسرا، دادگاه و دیوان عالی کشور به منظور دریافت حکم آزادی متهم، از مهم‌ترین وظایف وکیل موادمخدر دادگستری است.

چه عواملی سبب تخفیف مجرمان جرائم مربوط به مواد مخدر می‌شود؟

1.    متهم سوء پیشینه نداشته باشد.

2.    متهم انگیزه شرافتمندانه داشته باشد.

3.    همکاری با پلیس یا مقام قضایی به منظور کشف آثار و عدله جرم و یا سایر مجرمین، نیز از جمله عواملی است که سبب تخفف مجازات متهمین پرونده‌های مواد مخدر می‌شود.

جرائم مربوط به مواد مخدر

موضوع مواد مخدر در قانون اهمیت بسیار زیادی داشته و تمام افرادی که در ساخت، واردات، پخش و مصرف مواد مخدر دست داشته باشند، همگی مقصر بوده و مطابق با قانون، مجرم هستند. جرائم مواد مخدر امروزه دیگر فقط به مواد مخدر سنتی که از گیاهان تولید می‌شده است، نشده و مواد مخدر صنعتی مانند متادون، کراک و شیشه را نیز شامل می‌شود. در صورت درگیر شدن با جرائم و پرونده‌های مواد مخدر و کمک نگرفتن از بهترین وکلای مواد مخدر، ممکن است فرد متهم به مجازات‌های خیلی سنگین و حتی اعدام محکوم شود.

مزایای حضور بهترین وکلای مواد مخدر

داشتن وکیل خوب و ماهر مواد مخدر به‌خصوص برای افرادی که برای اولین بار است که مرتکب یکی از جرائم مربوط به مواد مخدر شده‌اند ضروری است زیرا این وکلا می‌توانند با بهره‌گیری از قوانین و تبصره‌های موجود، بی‌گناهی موکل خود را ثابت کرده یا برای وی درخواست تخفیف یا تعلیق در مجازات نمایند. دفاع هوشمندانه از موکل با استناد به قوانین مجازات حمل‌ونقل، تولید و مصرف مواد مخدر و تأثیرگذاری در رای قاضی نیز از دیگر مزایای داشتن وکیل مواد مخدر متخصص است.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای مواد مخدر

شناسه : 591

آیا در قانون جمهوری اسلامی ایران، اعتیاد به مواد مخدر جرم محسوب می‌شود؟

مطابق با قانون، اعتیاد به مواد مخدر جرم به شمار آمده و هرکس ماده مخدر غیر دارویی مصرف کند مطابق قانون، مجرم تلقی می‌شود.

اگر فرد داروهای مخدر و روان‌گردان را بدون دریافت پول به افراد دیگری واگذار کند، مجازات چه جرمی برای وی در نظر گرفته خواهد شد؟

درصورتی‌که فرد در قبال انتقال داروهای مخدر هیچ پولی دریافت نکند، جرم وی توزیع بوده و متناسب با آن مجازات برای او تعیین خواهد شد.

عنصر مادی و ظهور خارجی جرائم مربوط به مواد مخدر به چه ترتیب است؟

از نظر عنصر مادی، جرائمی جرم ناشی از مواد مخدر محسوب می‌شوند كه عمل ارتكابی در این نوع جرایم به صورت فعل مثبت مادی اتفاق افتاده باشد. به عبارت ساده‌تر ترك فعل در این دسته از جرائم مصداق پیدا نمی‌كند.

رسیدگی به جرائم مواد مخدر اطفال در صلاحیت چه دادگاهی است؟

اگر جرم اطفال باعث سلب حیات شود در حوزه رسیدگی دادگاه کیفری استان بوده و در غیر این صورت، دادگاه اطفال به جرائم آن‌ها رسیدگی خواهد کرد.

هزینه ی اخذ وکیل وکالت مواد مخدر چگونه است؟

هزینه‌ی اخذ وکیل امور مواد مخدر معمولاً درصدی از مبلغ مورد مطالبه است.

بهترین وکلای مواد مخدر چگونه می‌توانند برای افراد تخفیف در مجازات خواستار شوند؟

در صورت همکاری فرد با پلیس، نداشتن سابقه در جرائم مواد مخدر، وجود احساس ندامت و کمک گرفتن از قانون در اخذ تخفیف در مجازات برای فرد مؤثر است.

بهترین وکیل متخصص در دعاوی

وکیل متخصص را در موضوع مورد نظر پیدا کنید

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.