×

لیست بهترین وکلای دعاوی گشایش اعتبارات نزد بانک ها ایران

لیست-بهترین-وکلای-دعاوی-گشایش-اعتبارات-نزد-بانک-ها-ایران

شناسه : 1506

وکیل دعاوی گشایش اعتبارات نزد بانک‌ها، یک وکیل حقوقی، دارای پروانه پایه یک وکالت است. در حقیقت وکیل دادگستری که در این زمینه مشغول به فعالیت می‌شود، باید دانش، تخصص و مهارت بسیار خوبی در این زمینه داشته باشد. یک وکیل خوب و حاذق در زمینه دعاوی اعتبارات نزد بانک‌ها، به تمامی قوانین و تبصره‌ها آشنا بوده و دانش خوبی در زمینه معاملات بانکی دارد.

استخدام وکیل متخصص دعاوی گشایش اعتبارات نزد بانک‌ها

وکیل دعاوی گشایش اعتبارات نزد بانک‌ها، یک وکیل حقوقی، دارای پروانه پایه یک وکالت است. در حقیقت وکیل دادگستری که در این زمینه مشغول به فعالیت می‌شود، باید دانش، تخصص و مهارت بسیار خوبی در این زمینه داشته باشد. یک وکیل خوب و حاذق در زمینه دعاوی اعتبارات نزد بانک‌ها، به تمامی قوانین و تبصره‌ها آشنا بوده و دانش خوبی در زمینه معاملات بانکی دارد.

چه چیزی باعث می‌شود که دعاوی امور بانکی گستردگی قابل توجهی داشته باشند؟

بانک به عنوان نهادی اقتصادی اهداف خاصی در سیستم اجتماعی و اقتصادی یک جامعه دارد. اهدافی که بانک‌ها دنبال می‌کنند به نحوی است که اصطلاحاً در جامعه بانک‌ها به عنوان شریان‌های اقتصادی کشور شناخته می‌شوند. در حقیقت بانک‌ها به عنوان ‌‌واسطه‌‌ای میان سرمایه گذاران و افراد نیازمند به سرمایه عمل می‌کنند و تلاش می‌کنند، تا نیازهای این دو گروه را برطرف کنند.

با توجه به اینکه بسیاری از مردم از حقوق خویش در قبال فعالیت‌های بانک‌ها‌ بی اطلاع هستند و همچنین از قوانین نسبتاً پیچیده و متعدد بانکی اطلاعات کافی ندارند، امکان صدمه خوردن آن‌ها وجود دارد. همچنین در دعاوی مربوط به امور بانکی و مالی، بانک‌ها با وجود دوایر حقوقی بسیار باتجربه و حاذق خود، همواره سعی در موفق شدن در دعاوی‌های بانکی دارند. بنابراین داشتن یک وکیل متخصص و حاذق در زمینه امورات بانکی کمک زیاد به افراد می‌کند، تا به این ترتیب بتوانند حقوق از دست رفته خود را به طور کامل از بانک‌ بازپس بگیرند.

ویژگی‌های قراردادهای بانکی

در این بخش قصد درایم به معرفی ویژگی‌های قراردادهای بانکی بپردازیم.

1.    بسیاری از قراردادهای بانکی یک جانبه هستند.

2.    بسیاری از اشخاص مراجعه کننده در خصوص پذیرش معاملات بانکی دچار اضطرار هستند و از این رو تمامی شرایط ارائه شده از طرف بانک را می‌پذیرند.

3.    از آنجایی که برخی از بانک‌ها زیاده خواه هستند، در نتیجه کمک گرفتن از یک وکیل دعاوی گشایش اعتبارات نزد بانک‌ها بسیار حائز اهمیت است.

4.    قراردادهای بانکی به هیچ وجه شفاف نبوده و نظام بانک داری اسلامی بدون ربا، با ابهامات زیادی همراه است.

دعاوی گشایش اعتبارات نزد بانک ها

طبق قاعده‌ای که در مورد اعتبار اسنادی وجود دارد، هرگاه که خریدار قادر به پرداخت مبلغ خرید نباشد، بانک موظف است باقی مانده یا تمام مبلغ خرید را بپردازد.

اعتبارات اسنادی اغلب در تجارت بین المللی به منظور اطمینان از دریافت مبالغ پرداختی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به ‌دلیل ماهیت معاملات بین المللی که شامل عواملی همچون مسافت و تفاوت قوانین کشورها و …، اعتبارات اسنادی یک جنبه بسیار مهم در تجارت بین المللی شده است.

بانک همچنین به نیابت از خریدار که نگهدارنده اعتبارات اسنادی است تا زمان در یافت تائیدیه که کالاهای خریداری شده حمل شده اند وجه را پرداخت نخواهد کرد. در رابطه با اعتبارات اسنادی در ایران باید خاطر نشان کرد که به دلیل محدودیت های وضع شده توسط بانک مرکزی انواعی از این اعتبارات غیر قابل استفاده در ایران است و یا احتیاج به مجوز بانک مرکزی دارد.

مزایای اعتبارات اسنادی چه مواردی است؟

اطمینان فروشنده از اینکه پس از ارایه اسناد حمل وجه اعتبار را مطابق شرایط اعتبار از بانک کارگزار یا تایید کننده دریافت می کند.

امکان کنترل تاریخ حمل و تحویل نهایی کالا.

تحصیل اسناد حمل مطابق با مفاد موافقت اولیه تحت شرایط قرارداد میان طرفین

اطمینان از اینکه پرداخت وجه اعتبار به فروشنده فقط بعد از انتقال و فک مالکیت کالا از او صورت میگیرد .

امکان کسب تسهیلات بیشتر برای فروشنده در مقابل اعتبار گشایش یافته برای تهیه کالای سفارش شده

تعهد بانک برای پرداخت بها در معاملات به جای فرد فروشنده و در موارد مشخص بی حقی طلب بانک تعیین می شود.

گشایش اعتبار اسنادی نزد بانک

از آنجا که این امکان عملاً وجود ندارد که بانک گشایش کننده اعتبار نزد تمامی بانک های دنیا حساب بانکی داشته باشد، لاجرم بایستی از خدمات بانک دیگری به عنوان بانک پوشش دهنده برای پرداخت وجه اعتبار استفاده کرد.
در این حالت بانک پوشش دهنده اعتبار بانکی است که نزد هر دو بانک فروشنده و خریدار دارای حساب است یا بانک گشایش کننده (بانک خریدار یا متقاضی) و بانک پرداخت کننده اعتبار (بانک فروشنده یا ذینفع) نزد بانک پوشش دهنده دارای حساب بانکی هستند.

در این صورت بانک گشایش کننده اعتبار، پس از تحقق شرایط اعتبار، وجه اسناد را به حساب بانک پوشش دهنده واریز و از این بانک درخواست می نماید تا وجه واریز شده را به حساب بانک فروشنده واریز کند. بدین ترتیب وجه اسناد از حساب بانک خریدار به حساب بانک فروشنده و در نهایت به بستانکار حساب فروشنده واریز می شود.

باید توجه داشت بانک پوشش دهنده هرگز بدون اجازه بانک گشایش کننده اعتبار اقدام به واریز وجه به حساب بانک فروشنده نخواهد کرد و صرف درخواست بانک فروشنده برای بانک پوشش دهنده مجوز اقدام نخواهد بود.

چنانچه بانک پرداخت کننده وجه اعتبار به فروشنده از بانک پوشش دهنده تأیید قبولی و مسئولیت پرداخت وجه اعتبار را استعلام کند، این تأیید اطمینان خاطر مضاعفی برای بانک فروشنده به دنبال خواهد داشت، به موجب آن اولا از اصالت اعتبار اسنادی صادره مطمئن می شود. ثانیاً به کمک یک وکیل بانکی معتبر اطمینان خاطر حاصل می شود که بانک گشایش کننده ترتیب پرداخت وجه اعتبار را از طریق بانک مدنظر خود از پیش تعیین نموده و مشکلی به هنگام پرداخت وجه اعتبار نخواهد داشت.

نحوه اخد وکیل باتجربه و چیره دست در زمینه دعاوی گشایش اعتبارات نزد بانک‌ها چگونه است؟

افراد می‌توانند در ابتدا به دو سایت قوه قضاییه و سایت کانون وکلای ایران مراجعه کنند و از طریق لیست وکیل ارائه شده در این دو سایت تعدادی وکیل فعال در این حوزه را انتخاب کنند. ما به شما پیشنهاد می‌‌کنیم در هنگام اخذ وکیل فعال در زمینه دعاوی گشایش اعتبارات نزد بانک‌ها، به نظرات ثبت شده در مورد وکلا دقت کنید.

هزینه اخذ وکیل فعال در زمینه دعاوی گشایش اعتبارت نزد بانک چقدر است؟

حق الوکاله وکلا مقدار از پیش تعیین شده‌‌‌ای نیست و در حقیقت هر وکیل متناسب با تجربه و حجم پرونده مبلغی را به عنوان حق الوکاله تعیین می‌کند.

دلایل اخذ وکیل برای دعاوی گشایش اعتبارات نزد بانک‌ها چیست؟

باتوجه به پیچیدگی‌های موجود در قوانین ارائه شده از سوی بانک مرکزی و شورای عالی پول و اعتبار و عدم اطلاع عموم افراد از روند و رویه دستورالعمل‌های بانکی، بهتر است افراد از یک وکیل حاذق و باتجربه در زمینه دعاوی مربوط به بانک‌ها کمک بگیرند.

لیست بهترین وکلای دعاوی گشایش اعتبارات نزد بانک ها ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.