×

با سلام و خسته نباشید از حضورتان سوالی دارم ممنوم می شوم مرا راهنمائی

با سلام و خسته نباشید از حضورتان سوالی دارم ممنوم می شوم مرا راهنمائی بفرمائید. بنده دارای موسسه تحصیلات تکمیلی در بابل می باشم به مدت سه سال دخترخانمی در سمت منشی با این موسسه همکاری داشته اند با درک مشکلات شخصی و روحی ایشان در مدت فعالیت شان همراهی های دوستانه بسیا ری داشته ام ، حدود پنج ماه قبل به خواست ایشان با انصراف از همکاری شان موافقت کرده و با رعایت احترام حق و حقوق ایشان تسویه شد . روز گذشته ایشان با انگیزه ضرر زدن به اعتبار و آبروی شغلی ، شخصیتی و خانوادگی ام بدون اذن و رضایت بنده با رفتاری نامتعادل و فریاد با بکارگیری الفاظ رکیک و نسبت های ناروا و بهم ریختن وسایل موسسه در داخل واحد و سالن مجتمع در نهایت عدم تعادل روانی اقدام به افترا و هتک حیثیت نمودند. با توجه به اینکه تنها شاهدین ماجرا آشنای ایشان و یکی از همکارانم بوده اند ، از آنجائی که فردی بسیار محتاط و آبرومند واز خانواده ای خوشنام می باشم و آسیب های که به اعتبار شغلی و شخصیتی و خانوداگی ام وارد شده با توجه به اوضاع آشفته دادگستری این امر قابل اثبات ، تعقیب و مجازات است؟! لازم بذکر است که حقوق ایشان بر اساس قانون کار نبوده و بصورت توافقی همکاری داشته اند و اینکه در برابر نسبت های ناموسی که بارها به خانواده ام داده اند (حتی افراد خانواده را ندیده اند) سیلی محکمی زده ام . با توجه به موارد مطرح شده خواهشمندم در این تصمیم گیری راهنمایم باشید. سوال دیگری که از حضورتان دارم چند سال قبل بعد از داشتن مدت کوتاهی زندگی مشترک جدا شده ام آیا شناسنامه ام به منظور حذف نام همسر سابق ام قابل تعویض است؟ "با سپاس فراوان و آرزوی موفقیت روز افزون"

با-سلام-و-خسته-نباشید
از-حضورتان-سوالی-دارم-ممنوم-می-شوم-مرا-راهنمائی-بفرمائید.
بنده-دارای-موسسه-تحصیلات-تکمیلی-در-بابل-می-باشم-به-مدت-سه-سال-دخترخانمی-در-سمت-منشی--با-این-موسسه-همکاری-داشته-اند-با-درک-مشکلات--شخصی-و-روحی-ایشان-در-مدت-فعالیت-شان-همراهی-های-دوستانه--بسیا-ری-داشته-ام-،-حدود-پنج-ماه-قبل-به-خواست-ایشان-با-انصراف-از-همکاری-شان-موافقت-کرده-و-با-رعایت-احترام-حق-و-حقوق-ایشان--تسویه-شد-.-
روز-گذشته--ایشان-با-انگیزه-ضرر-زدن-به-اعتبار-و-آبروی-شغلی-،-شخصیتی-و-خانوادگی-ام--بدون-اذن-و-رضایت-بنده--با-رفتاری-نامتعادل-و-فریاد-با-بکارگیری-الفاظ-رکیک--و-نسبت-های-ناروا-و-بهم-ریختن-وسایل-موسسه-در-داخل-واحد-و-سالن-مجتمع-در-نهایت-عدم-تعادل-روانی--اقدام-به-افترا-و-هتک-حیثیت--نمودند.
با-توجه-به-اینکه--تنها-شاهدین-ماجرا-آشنای-ایشان-و-یکی-از-همکارانم-بوده-اند-،-از-آنجائی-که-فردی-بسیار-محتاط-و-آبرومند-واز-خانواده-ای-خوشنام-می-باشم-و-آسیب-های-که-به-اعتبار-شغلی-و-شخصیتی-و-خانوداگی-ام-وارد-شده-با-توجه-به-اوضاع-آشفته-دادگستری-این-امر-قابل-اثبات-،-تعقیب-و-مجازات-است؟!-
لازم-بذکر-است-که--حقوق-ایشان-بر-اساس-قانون-کار-نبوده-و-بصورت-توافقی-همکاری-داشته-اند-و-اینکه-در-برابر-نسبت-های-ناموسی-که-بارها-به-خانواده-ام-داده-اند-(حتی-افراد-خانواده-را-ندیده-اند)-سیلی--محکمی-زده-ام-.
با-توجه-به-موارد-مطرح-شده-خواهشمندم-در-این-تصمیم-گیری-راهنمایم-باشید.
سوال-دیگری-که-از-حضورتان-دارم-چند-سال-قبل-بعد-از-داشتن-مدت-کوتاهی-زندگی-مشترک-جدا-شده-ام-آیا-شناسنامه-ام-به-منظور-حذف-نام-همسر-سابق-ام-قابل-تعویض-است؟
با درود، در صورت طرح شکایت و شهادت همکارتان و یا اقرار صریح یا ضمنی ایشان ،می توانید به سبب توهین او را مورد تعقیب کیفری قرار دهید .در این که به ایشان سیلی زده اید از نظر قانونی واکنش صحیحی نبوده است و این واکنش شما می تواند در صورت ایجاد آسیب بر صورت طرف تحت عنوان ضرب عمدی و الا توهین قابل بررسی باشد. در خصوص حذف نام همسرتان باید به نکات پایین گفته توجه کنید ۱- طلاق قبل از رابطه جنسی: چنانچه زن مدخوله نباشد با گواهی پزشکی قانونی یا حکم دادگاه می توان مستقیما به ثبت احوال مراجعه و با تکمیل فرم های مربوطه تقاضای صدور المثنی نمود. در این صورت نام همسر سابق در شناسنامه درج نخواهد شد. این حکم درمورد مرد نیز جاری خواهد بود. ۲- طلاق بعد از رابطه جنسی: در این حالت یعنی فرضی که بین زوجین رابطه جنسی برقرار باشد اداره ثبت احوال از دادن المثنی بدون ذکر نام همسر سابق خودداری می کند. رویه عملی دو راه را پیشنهاد می کند: ۱. زنی که خواهان حذف نام همسر سابق است باید مردی را بعنوان خواستگار خود معرفی کرده و با مراجعه به یکی از دفاتر ثبت ازدواج و طلاق گواهی سردفتر را مبنی بر خواستگاری و تمایل به عقد از سوی طرفین به ثبت احوال ارائه دهد. در این صورت ثبت احوال نسبت به دادن المثنی بدون ذکر نام همسر سابق اقدام خواهد کرد. ۲. طرح دعوا به طرفیت ثبت احوال با خواسته الزام ثبت احوال به دادن المثنی شناسنامه و حذف نام همسر سابق از شناسنامه. دادگاه صالح همان دادگاه محل صدور شناسنامه خواهد بود. معمولا این ادعا به همراه ادعای فقدان شناسنامه طرح می گردد. با صدور حکم دادگاه و ارائه آن به ثبت احوال ُ اداره مزبور مکلف به اجرای حکم دادگاه خواهد بود.

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.