جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09122546782 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

سلام..من بجهت شرایط بدروحی که ازخیانت جنسی همسرم وفرارایشان بامردی نامحرم وطلاق وبی مادری وآوارگی دوفرزندم،مدتیبه اینترنت پناه بردم ویک شب متاسفانه درسایت اجتماعی فیس نما 4عکس غیراخلاقی به صنذوق خصوصی یکی ازکاربران فرستادم.حالاقاضی میخواهدمرابه 91روز زندان وجزای نقدی محکوم کنددرحالیکه هردوپایم شکسته وکارمنددولت هستم وبارفتن به زندان اخراج شده وآبروی دینی ام به بادمیرود.درحالیکه طبق قانون جرایم اینترنتی می بایست فقط به جریمه نقدی محکوم میشدم.آیاراهی هست زندان نروم یازندانم رابخرم؟؟

2پاسخ

با سلام ابتداً تاریخ دادگاه را ذکر نکردید که اشکال سوال است. بدوا شما لایحه ای تهیه کنید فارغ از مورد اتهامی، و اینکه آیا کیفرخواست و کلا محتویات پرونده به دادگاه کیفری ارسال شده است؟ آیا ساکن تهران هستید؟ لایحه ای دفاعیه باید تهیه کنید و با ابراز پشیمانی از وقوع این اتفاق و اینکه کار غیر شرعی و قانونی را که متوجه آن نبودید انجام دادید و با توجه به سن، شان، شخصیت اجتماعی، نوع کارتان که مستخدم دولت هستید و اولین بار مرتکب این عمل (نه جرم) به دلایل توضیح در سوالاتان شده اید از قاضی دادگاه تقاضای عفو و بخشش و اعمال ماده 22 قانون مجازات اسلامی را نمایید به دلیل اینکه قانون مجازات جدید در راه ابلاغ است باید تاریخ دادگاه را ذکر می کردید تا راهنمایی دقیقی را در این زمینه نمایم. اگر کیفرخواست برای شما صادر گردیده و نوع اتهام مشخص شده است و وارد دادگاه کیفری شده باید این مسئله را جدی بگیرید زیرا اگر قاضی حکم صادر کند به امید تجدیدنظر خواهی وقت دادگاه را از دست بدهید و در جلسه به دلائلی که ذکر نمودید شرکت نکنید حکم قطعا به ضرر شما صادر خواهد شد. ترس از شرکت در جلسه ی دادگاه را نداشته باشید و یا رضایت شاکی را قبل و یا قبل از صدور حکم اخذ نمایید حتی اگر باید هزینه ای کنید تا رضایت را دریافت کنید این عمل را انجام دهید به دلیل اینکه ندامت شما تاثیری در جلب رضایت ندارد پس سعی نمایید کسی را که فیمابین شما و خانم مورد اعتماد است برای جلب رضایت به سمت خانم هدایت کنید تا رضایت ایشان را جلب نماید. این را بدانید که جرم شما محرز است و احتمالا در مراحل تحقیق اقرار نیز نموده اید که کیفرخواست صادر شده است البته نگفتید در چه مرحله ای از پرونده قرار دارید. اما با توجه به موقعیت خود اقدامات بالا را انجام دهید شما احتمالا با یکی از مواد ذیل قانون جرایم رایانه ای محکوم خواهید شد: فصل پنجم ـ هتک حیثیت و نشر اکاذیب ماده (16) هرکس به وسیله سیستم های رایانه ای یا مخابراتی،‌ فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد. تبصره ـ چنانچه تغییر یا تحریف به صورت مستهجن باشد، مرتکب به حداکثر هر دو مجازات مقرر محکوم خواهد شد. ماده (17) هرکس به وسیله سیستم های رایانه ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد. موفق باشید

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 14234829