جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121978853 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام من در موسسه خصوصی نیمه دولتی کار میکنم و پنج سال سابقه کار داشته و از نیروهای پیمانی ان موسسه هستم ، ساعات کاری من مثل همه کارمندان 7 الی 1430 بوده است و چند سالی به عنوان کارمند نمونه انتخاب شده ام . متاسفانه الان شفاها به من اعلام شده که شما باید ساعت کاری خود را به این صورت تغییر دهی 8 الی14.30 و 16الی 1930 با توجه به اشتغال همسرم و ساعات کار 7 تا 16 ایشان با اعمال این ساعت کاری برای من عملا زندگی و امورات منزل برایم مختل می شود . آیا من حق اعتراض در این مورد با توجه به ساعات غیر متعارف اعلام شده دارم؟ وآیا موسسه میتواند ساعات کار به این کل را شفاها به من ابلاغ و چنانچه کتبا اعلام نماید چگونه میتوانم قانونا از حق خود دفاع کنم(هیچ یک از همکارانم برنامه شان تغییر نکرده) ممنونم

2پاسخ

باسلام.دوست گرامی.باتوجه به ماده 51قانون کار ساعت کار کارگران به استثناءکارگران ماده 56نباید از8ساعت تجاوز کند.طبق تبصره1ماده مذکورکم یا افزایش ساعت کار یا تغییر آن لزوما"باید با توافق کارگر وکارفرما باشد به شرط آنکه مجموع آن از44ساعت تجاوزنکند ضمنا"طبق ماده26قانون مذکور هرگونه تغییرعمده در شرایط کار ازجمله تغییر ساعت و... طبق ماده 26همان قانون پس از اعلام و موافقت کتبی کار وامور اجتمایی امکان پذیر است همچنین ارجاع کار اضافی به کارگربا لحاظ مواد59و60قانون کار با موافقت کارگر وپرداخت40%اضافه بر مزد هر ساعت کارعادی مجازمی باشد. پایینده باشید

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 21084009