×

سلام.امیدوارم زود جواب بدین سال 84 بااسرار اقوام با پسرخاله خود عقد ک

سلام.امیدوارم زود جواب بدین سال 84 بااسرار اقوام با پسرخاله خود عقد کردم که به دلایلی سال 86از هم توافقی جدا شدیم .این آقا دختری من را گرفت.من شناسنامه المثنی گرفتم و اسم این آقا حذف شد . سال 91 با آقایی دوست شدم .از من درخواست ازدواج کرد.من همه چیز را یه او توضیح دادم حتی اینکه دختر نیستم . حالا با هم به مشکل خوردیم چون شاغل هستم بارها از من درخواست پول کرده .من نیز از روی دلسوزی بهش کمک کردم.حالا دارم میبینم هیچ تلاشی برای زندگی نمیکنه .اوایل که خواستگاری اومدن گفتن عروسی .طلا و خونه خوب میگیرن .من نیز با قبول این چیزها بله گفتم اما حالا میگن پول نداریم که اینها را بگیریم .ما همینیم میتونی بمون نمیتونی تکلیفو معلوم کن . الان بارها تکرار کرده که برام ارزشی نداری . وقتی هم که عصبانی میشه نمیفهمه چی میگه.آدم گستاخیه مادر این آقا هم خیلی دخالت میکنه انقد که همسر عقدی من به من میگه منو در مقابل مادرم قرار نده .تا حدی که حاضره به خاطر خانوادش با من قهر کنه .قهر های هفته ای مگر اینکه من با کلی خواهش ازش درخواست کنم که باز آشتی کنیم . اوایل که پول میگرفت خوب بودم اما الان بد هستم.تو این مدت عقد حتی خرجی هم نداده با این رفتارها و قهر کردن هایی که حتی حاضر نیس به دیدنم بیاد و از من توقع داره که معذرت خواهی کنم حالا نسبت بهش سرد شدم سوال اولم اینه که چون قبلا عقد بودم .اما اسم کسی در شناسنامه المثنی من نیست و چون الان هم عقد هستم وبه خانه شوهر نرفتم مهریه من کامل است یا نصف؟باز هم باید برای مهریه در زمان دادگاهی به پزشک قانونی برم؟اگه طلاق بگیرم اسم این آقا در شناسنامه من میماند ؟ 2سوال 2 : با این شرایط حق طلاق دارم؟چه راهی پیشنهاد میکنین سوال 3 :اگه جدا شم باز میتونم المثنی بگیرم ؟ لطفا جواب منو بدین تا کمکی بشه

سلام.امیدوارم-زود-جواب-بدین
سال-84-بااسرار-اقوام-با-پسرخاله-خود-عقد-کردم-که-به-دلایلی-سال-86از-هم-توافقی-جدا-شدیم-.این-آقا-دختری-من-را-گرفت.من-شناسنامه-المثنی-گرفتم-و-اسم-این-آقا-حذف-شد-.
سال-91-با-آقایی-دوست-شدم-.از-من-درخواست-ازدواج-کرد.من-همه-چیز-را-یه-او-توضیح-دادم-حتی-اینکه-دختر-نیستم-.
-حالا-با-هم-به-مشکل-خوردیم-
چون-شاغل-هستم-بارها-از-من-درخواست-پول-کرده-.من-نیز-از-روی-دلسوزی-بهش-کمک-کردم.حالا-دارم-میبینم-هیچ-تلاشی-برای-زندگی-نمیکنه-.اوایل-که-خواستگاری-اومدن-گفتن-عروسی-.طلا-و-خونه-خوب-میگیرن-.من-نیز-با-قبول-این-چیزها-بله-گفتم-اما-حالا-میگن-پول-نداریم-که-اینها-را-بگیریم-.ما-همینیم-میتونی-بمون-نمیتونی-تکلیفو-معلوم-کن-.
الان-بارها-تکرار-کرده-که-برام-ارزشی-نداری-.
وقتی-هم-که-عصبانی-میشه-نمیفهمه-چی-میگه.آدم-گستاخیه
مادر-این-آقا-هم-خیلی-دخالت-میکنه-انقد-که-همسر-عقدی-من-به-من-میگه-منو-در-مقابل-مادرم-قرار-نده-.تا-حدی-که-حاضره-به-خاطر-خانوادش-با-من-قهر-کنه-.قهر-های-هفته-ای-مگر-اینکه-من-با-کلی-خواهش-ازش-درخواست-کنم-که-باز-آشتی-کنیم-.
اوایل-که-پول-میگرفت-خوب-بودم-اما-الان-بد-هستم.تو-این-مدت-عقد-حتی-خرجی-هم-نداده-
با-این-رفتارها-و-قهر-کردن-هایی-که-حتی-حاضر-نیس-به-دیدنم-بیاد-و-از-من-توقع-داره-که-معذرت-خواهی-کنم-حالا-نسبت-بهش-سرد-شدم
سوال-اولم-اینه-که-چون-قبلا-عقد-بودم-.اما-اسم-کسی-در-شناسنامه-المثنی-من-نیست-و-چون-الان-هم-عقد-هستم-وبه-خانه-شوهر-نرفتم-مهریه-من-کامل-است-یا-نصف؟باز-هم-باید-برای-مهریه-در-زمان-دادگاهی-به-پزشک-قانونی-برم؟اگه-طلاق-بگیرم-اسم-این-آقا-در-شناسنامه-من-میماند-؟
2سوال-2-:-با-این-شرایط-حق-طلاق-دارم؟چه-راهی-پیشنهاد-میکنین-
سوال-3-:اگه-جدا-شم-باز-میتونم-المثنی-بگیرم-؟

لطفا-جواب-منو-بدین-تا-کمکی-بشه
سلام اگر نزدیکی انجام داده باشین مهریه کامله وگرنه مستحق نصف مهریه هستید رفتن به پزشکی قانونی هم الزامیه مگه اینکه شوهر به این امر اقرار کنه، اگه طلاق صادر بشه میتونید تقاضا کنید اسمش از شناسنامتون پاک بشه در مورد حق طلاق این امر بستگی داره به اینکه ایا شرایط مندرج در عقد نامه محقق شده یا نه مثل اینکه ایا نفقه شما را میده یا خیر اگه شش ماه مهریه نده و شما از دادگاه حکم بگیرید مبنی بر ندادن نفقه میتونید طلاق بگیرید

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.