×

با سلام . ساکن آپارتمانی هستم که در آن چند سال پیش خریدم . ساختمان دار

با سلام . ساکن آپارتمانی هستم که در آن چند سال پیش خریدم . ساختمان دارای حیاط است که قبل خرید از پارکینگ راه داشت ولی در همون ابتدا مالک طبقه اول با ذکر اینکه ما با سازنده توافق کردیم که حیاط اختصاصی باشه راه ورود به حیاط رو بسته. در این چند سال با توجه به همسایه بودن اقدامی صورت نگرفت . اما در حال حاضر ایشان قصد فروش دارند ، خواستم بدونم با توجه به اینکه در سند من و صورت تفکیکی هیچ اشاره ای به نداشتن حق استفاده از حیاط نشده و در تمامی بند ها گفته شده مشاعات طبق قانون تملک آپارتمان ها ایا میشه از ایشان خواست که مسیر رو باز کنند؟

با-سلام-.-ساکن-آپارتمانی-هستم-که-در-آن-چند-سال-پیش-خریدم-.-ساختمان-دارای-حیاط-است-که-قبل-خرید-از-پارکینگ-راه-داشت-ولی-در-همون-ابتدا-مالک-طبقه-اول-با-ذکر-اینکه-ما-با-سازنده-توافق-کردیم-که-حیاط-اختصاصی-باشه-راه-ورود-به-حیاط-رو-بسته.-در-این-چند-سال-با-توجه-به-همسایه-بودن-اقدامی-صورت-نگرفت-.-اما-در-حال-حاضر-ایشان-قصد-فروش-دارند-،-خواستم-بدونم-با-توجه-به-اینکه-در-سند-من-و-صورت-تفکیکی-هیچ-اشاره-ای-به-نداشتن-حق-استفاده-از-حیاط-نشده-و-در-تمامی-بند-ها-گفته-شده-مشاعات-طبق-قانون-تملک-آپارتمان-ها-ایا-میشه-از-ایشان-خواست-که-مسیر-رو-باز-کنند؟
با سلام براساس قانون تملک اپارتمانها و مقررات شهرداری قسمتهای مشاع و اختصاصی معیین هستند و با توافق نمی توان خلاف قانون و حقوق دیگران اقدام نمود. زیرا تمام مالکین در قسمتهای مشاع سهم دارند و در سند هیچ یک قرار ندارد. و می توان رفع ممانعت از حق خواست. مگر حیاط به نحوی باشد که فقط یک طبقه یا واحد از نظر معماری از ان استفاده کند . ولی موجب مالکیت نمی شود.

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.