×

لیست بهترین وکلای طلاق مرد از زن ایران

لیست-بهترین-وکلای-طلاق-مرد-از-زن-ایران

شناسه : 713

مطابق قوانین اسلام حق طلاق دادن زن به مردان داده شده است، به این صورت که مرد در هر زمانی که خود بخواهد می‌تواند از این حق خود استفاده کرده و زن خود را طلاق بدهد. از جمله دلایلی که برای این قانون گفته می‌شود این است که از نظر اسلام حفظ کانون خانواده بر اساس فطرت و طبیعت زن و مرد، با دادن حق طلاق به مرد بهتر و ایمن‌تر خواهد شد.

وکیل طلاق مرد از زن

مطابق قوانین اسلام حق طلاق دادن زن به مردان داده شده است، به این صورت که مرد در هر زمانی که خود بخواهد می‌تواند از این حق خود استفاده کرده و زن خود را طلاق بدهد. از جمله دلایلی که برای این قانون گفته می‌شود این است که از نظر اسلام حفظ کانون خانواده بر اساس فطرت و طبیعت زن و مرد، با دادن حق طلاق به مرد بهتر و ایمن‌تر خواهد شد.

این در حالی است که دین اسلام متذکر شده است که در صورت طلاق دادن زن از جانب مرد، مرد باید تمام حق و حقوق زن را به او بدهد، از مهریه گرفته تا نفقه. وکیل طلاق مرد از زن، یک وکیل حقوقی فعال در زمینه طلاق است که پروانه پایه یک دادگستری را نیز دارد. وکیل دادگستری که به امورات طلاق می‌پردازد، از تمامی قوانین و تبصره‌های‌ قانونی اطلاع داشته و در این زمینه بسیار باتجربه است.   

دلایل دادخواست طلاق از جانب مرد

از آنجایی که اسلام، نقش مرد برای ازدواج با زن را پررنگ‌تر از نقش زنان می‌بیند، حق طلاق را به مرد داده است. به عنوان توجیه این مسئله نیز گفته شده است، مرد زمانی راضی به ازدواج می‌شود که زن زندگی خود را از روی عشق و علاقه انتخاب کند، بنابراین تا زمانی که این علاقه وجود داشته باشد این رابطه زن و شوهری نیز حفظ خواهد شد. اما زمانی که آتش این علاقه در دل مرد خاموش شود، مسلماً ادامه دادن این رابطه برای طرفین بی معنی است. از این رو اسلام حق طلاق را به مرد داده است.

دلیل دوم برای دادخواست طلاق از طرف مرد این است که در گذشته مرد برای بستن پیمان زناشویی از نظر مالی هزینه بیشتری را برعهده داشته است. به صورتی که مرد پس از آن که زن درخواست او را برای پیوند زناشویی قبول کرد، بخشی از مال خود را به عنوان هدیه و پیشکش، تحت عنوان مهریه به زن می‌دهد و از زن انتظار دارد که همسر و همراه او باشد. در نتیجه با فسخ این پیوند از جانب مرد، از نظر مالی، برای مرد هزینه داشته و در ازای این پیوند باید بخشی از مال خود را به زن پیشکش کند. بهتر است بدانید که وکیل طلاق مرد از زن تلاش می‌کند تا میزان مهریه پرداختی و یا شرایط پرداخت آن را به نفع موکل خود تغییر دهد. علاوه بر این، از آنجایی که در جوامع انسانی عموماً زنان را افرادی با احساسات ظریف و حساس می‌شناسند پس اینطور فکر می‌کنند که اگر تصمیمی از جانب زن گرفته شود، به احتمال زیاد از روی احساسات بوده و پایه و اساس منظقی ندارد، از این رو اسلام حق طلاق را به مرد داده است.

طلاق مرد از زن: اگر زن راضی به طلاق نباشد

همانطور که احتمالا می دانید در قوانین جاری مربوط به کشورمان، حق طلاق در اختیار مرد است مگر اینکه به صورت قانونی این حق به زن واگذار شود. در غیر این صورت اگر مردی برای جدایی از همسرش درخواست طلاق بدهد و زن راضی به طلاق نباشد، دادگاه ناچار به اجرای حکم طلاق خواهد بود.

در موضوع طلاق مرد از زن، مسئله ای که حائز اهمیت است حقوق مالی زن پس از طلاق می باشد. اگر مردی قصد داشته باشد همسرش را طلاق دهد باید نفقه و مهریه عندالمطالبه او را تمام و کمال پرداخت کند و عدم توانایی او در پرداخت آن ها مانع اجرای حکم طلاق خواهد شد.

در چنین شرایطی، یعنی مرد با پرداخت همه حقوق زن تصمیم به طلاق بگیرد، آیا اعتراض زن در پرونده طلاق و عدم رضایت او موثر است؟

همانطور که گفته شد، حق طلاق بر اساس قوانین در اختیار مرد است و در صورت پرداخت حقوق مالی، می تواند همسرش را طلاق بدهد. اعتراض زن در پرونده طلاق مرد از زن، تنها باعث طلانی شدن روند پرونده خواهد شد و در بیشتر موارد تاثیر دیگری نخواهد داشت.

درصورت درخواست طلاق از طرف مرد آیا مهریه تقسیط میشود؟

در پرونده طلاق مرد از زن، دادگاه خانواده موظف است به حقوق مالی، قانونی و شرعی زن از جمله مهریه او رسیدگی کند. بهتر است  دادخواست مربوط به دریافت مهریه پیش از درخواست طلاق مرد از زن یا پس از آن، توسط وکیل خانواده یا وکیل مهریه به دادگاه ارائه شود.

در طول پرونده طلاق مرد از زن، مرد می تواند دادخواست اعسار از پرداخت یعنی درخواست تقسیط مهریه را به دادگاه ارائه کند. پس از اینکه دادخواست دریافت مهریه و اعسار از پرداخت مهریه توسط وکیل خانواده هر دو طرف طلاق به دادگاه ارائه شد، دادگاه طرفین دعوی یا وکلای آن ها را برای بیان اظهارات و بررسی های نهایی احضار می کند و براساس آن ها در مورد تقسیط مهریه رای صادر خواهد کرد.

اما در مورد اینکه آیا در صورت درخواست طلاق از طرف مرد آیا مهریه تقسیط میشود باید گفت بله احتمال تقسیط مهریه برای مرد وجود دارد ؛ حتی اگر زن راضی به طلاق نباشد.

مراحل درخواست طلاق از طرف مرد

مراحل درخواست طلاق مرد از زن تا رای نهایی و ثبت حکم طلاق به شرح زیر است:

•    براساس ماده 1133 قانون مدنی حق طلاق در اختیار مرد است و می تواند بدون هیچ دلیلی درخواست طلاق بدهد، نگر اینکه این حق به صورت قانونی به زن واگذار شده باشد.

•    رای دادگاه پس از درخواست طلاق مرد از زن، گواهی عدم سازش نام دارد و زوجین پس از صدور رای تا 3 ماه فرصت ثبت آن در دفترخانه رسمی طلاق را خواهند داشت، در غیر این صورت رای صادره باطل خواهد شد.

•    اگر درخواست طلاق مرد از زن با اعتراض زن مواجه شد، پرونده در 3 مرحله بررسی و روند آن طولانی تر می شود.

•    در پرونده طلاق مرد از زن، مهریه، نفقه و تمامی حقوق شرعی و قانونی زن محفوظ است و مرد موظف به پرداخت همه این حقوق میباشد.

•    اگر توسط وکیل خانواده اثبات شود مرد توانایی پرداخت مهریه را به صورت تمام و کمال و یکجا دارد، حکم طلاق صادر و ثبت آن به شرط پرداخت مهریه انجام می شود.

•    حضانت فرزندان پس از صدور حکم طلاق، بر اساس قوانین و مصلحت فرزندان با تصمیم گیری دادگاه خانواده مشخص خواهد شد.

•    اگر در طول پرونده طلاق مرد از زن، طرفین طلاق به توافق برسند، پرونده به طلاق توافقی تغییر می کند.

آیا هزینه طلاق یک طرفه از جانب مرد بین زوجین تقسیم می‌شود؟

خیر، در حقیقت با توجه به اینکه مرد به صورت یک طرفه درخواست طلاق را به دادگاه مطرح کرده است، در نتیجه تمامی هزینه‌های طلاق را باید شخصاً بپردازد.

نحوه اخذ وکیل فعال در زمینه طلاق چگونه است؟

شما می‌توانید با مراجعه به سایت قوه قضاییه و از طریق لیست وکیل ارائه شده از جانب سایت، وکیل حاذق و باتجربه در این زمینه را پیدا کرده و از او طلب کمک کنید.

حق‌الوکاله وکیل فعال در امورات مربوط به طلاق یک‌ طرفه از جانب مرد چقدر است؟

میزان حق‌الوکاله وکیل با توجه به شرایط پرونده و پیچیدگی آن تعیین می‌شود و یک نرخ ثابت برای آن وجود ندارد.

لیست بهترین وکلای طلاق مرد از زن ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.