×

لیست بهترین وکلای وکیل مالیاتی ایران

لیست-بهترین-وکلای-وکیل-مالیاتی-ایران

شناسه : 590

وکیل مالیاتی، یک وکیل حقوقی است که موکل خود را در حوزه قوانین مالیاتی هدایت می‌کند تا بتواند تصمیمات تجاری و انتخاب‌های مالی صحیحی اتخاذ کند. وکلای امور مالیاتی در موسسات حقوقی و گاهی نیز به عنوان بخشی از تیم‌های حقوقی شرکت‌ها و کمپانی‌ها به فعالیت می‌پردازند.

وکیل مالیاتی

وکیل مالیاتی، یک وکیل حقوقی است که موکل خود را در حوزه قوانین مالیاتی هدایت می‌کند تا بتواند تصمیمات تجاری و انتخاب‌های مالی صحیحی اتخاذ کند. وکلای امور مالیاتی در موسسات حقوقی و گاهی نیز به عنوان بخشی از تیم‌های حقوقی شرکت‌ها و کمپانی‌ها به فعالیت می‌پردازند.

مهارت‌ها و ویژگی‌هایی که یک وکیل امور مالیاتی باید داشته باشد

دانشکده حقوق به دانشجویان خود می‌آموزد تا از اولین روز مانند وکیل حقوقی باتجربه فکر کنند، قوانین پیچیده را تلفیق و خود را به شکل موثر از طریق نوشتاری و یا گفتاری ابراز کنند. شما می‌توانید از طریق لیست وکیل ارائه شده در سایت قوه قضاییه، به وکلای امور مالیاتی دسترسی پیدا کنید. با این حال در هنگام اخد وکلای مالیاتی توجه داشته باشید که وکیل شما ویژگی‌های اشاره شده در زیر داشته باشد.

حسابداری و ریاضی

به طور معمول دانشجویان این مهارت‌ها را قبل از ورود به دانشکده حقوق از طریق کلاس‌های ریاضی یا حسابداری کسب می‌کنند. یک وکیل خوب که در زمینه مالیاتی فعالیت می‌کند، باید شناخت خوبی نسبت به هر دو رشته ریاضی و حسابداری داشته باشد.

ارتباطات

با وجود پیچیدگی‌های کد مالیاتی، یک وکیل باتجربه در زمینه مالیات باید بداند که چگونه آن را به موکل خود با زبانی ساده و قابل فهم توضیح دهد، تا به این ترتیب به او در تصمیم گیری کمک کند.

تقکر انتقادی و تحلیل

وکلا نیاز به مهارت‌های خواندن اساسنامه، قانون موضوعه، تحلیل عینی و همچنین اجرای این قوانین در شرایط موکلین خود دارند.

جستجو

توجه داشته باشید که قوانین مالی به طور مداوم تغییر می‌کنند، در نتیجه وکلای این حوزه باید برای ارائه خدمات وکیل مشاوره به موکلین خود، به طور مستمر دانش و مهارت خود را از تحقیق به روز کنند.

در چه شرایطی مالیات اضافی توسط دولت پرداخت می‌شود؟

توجه داشته باشید که وکیل مالیاتی وظیفه بررسی این نوع از پرونده‌های مالیاتی موکلین خود را نیز برعهده دارد.

1.    مالیات تکلیفی، نوعی مالیات است که وظیفه پرداخت آن را سازمان امور مالیاتی بر عهده فرد غیر از فرد پرداخت‌کننده، قرار داده است.

2.    پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نیز جزو مالیات‌های اضافی محسوب می‌شود.

3.    توجه داشته باشید، بعد از آنکه صورت‌ حساب سود و زیان شرکت ارائه شد، و ۲۵ درصد از تمامی مبلغ سود خالص شرکت، تحت عنوان مالیات عملکرد ثبت می‌شود. مالیات عملکرد نیز جزو مالیات‌های اضافی بوده که پرداخت آن بر عهده دولت است.  

4.    نوعی مالیات تحت عنوان مالیات حقوق از حقوق کارگر کسر می‌شود، اما کارفرما آن را باید به سازمان امور مالیاتی پرداخت کند، این نوع مالیات، به عنوان مالیات تکلیفی شناخته می‌شوند و در دسته مالیات‌های اضافی قرار می‌گیرند.

مالیات در ایران

در ایران و تمامی کشورها، مالیات یک منبع درآمدی برای دولت است که طبق قوانین آن، مردم وظیفه دارند تا مقداری از درآمد خود را به دولت در قبال دریافت یکسری خدمات اجتماعی و رفاهی به‌عنوان مالیات پرداخت کنند. بسیاری از افراد به دنبال این هستند که با استفاده از روش‌های گوناگون و حتی به‌صورت غیرقانونی مالیات خود را کاهش داده و یا اصلاً مالیات پرداخت نکنند که این موارد در صورت اثبات، دارای مجازات برای افراد خاطی است. بهترین وکلای مالیاتی ایران به شما کمک خواهند کرد تا بهتر با انواع مالیات آشنا شده و از راه‌های قانونی برای کاهش مالیات پرداختی خود استفاده کنید.

معرفی بهترین وکلای مالیاتی ایران

وکلای امور مالیاتی افرادی هستند که به همه قوانین و امور مربوط به مالیات و اصول حسابداری واقف بوده و با فن بیان قوی خود می‌توانند در جلسه دفاعیه پرونده‌های مالیاتی، از موکل خود دفاع کنند. وکلای مالیاتی به‌گونه‌ای حساب‌وکتاب‌های مالی را نظم می‌دهند که مطابق با قوانین کشور بوده و اتهامات فرار مالیاتی را حل برطرف می‌کنند. تجربه، دانش و مهارت وکلای مالیاتی همگی باعث می‌شود تا این وکلا درنهایت بتوانند برگ قطعی را برای مودی مالیاتی خود از اداره مالیات دریافت کنند.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای مالیاتی ایران

شرایط و ویژگی‌های یک وکیل که به عنوان وکیل امور مالیاتی فعالیت می‌کند، شامل چه شرایطی است؟

وکیل و یا مشاور مالیاتی، در حقیقت یک وکیل و یک فرد متخصص در حوزه‌های مالی و حسابداری است.

آیا شرکت‌ها و صنایع تولیدی نیز به وکلای مالیاتی نیاز دارند؟

بله هر چیزی که تولید شود، سبب ایجاد ارزش افزوده شده و شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدی برای رسیدگی به حساب های خود نیاز به وکلای مالیاتی ارزش‌افزوده دارند.

کدام ارگان و سازمان دولتی تعیین‌کننده نرخ مالیات است؟

مالیات توسط قانون و دولت تعیین می‌شود و در حقیقت نرخ مالیات مبلغی است که یک شرکت یا شخص باید نسبت به پرداخت آن در زمان قانونی اقدامات لازم را انجام دهد.

آیا از ارث نیز مالیات دریافت می‌شود؟

بله پس از فوت شخص، طبق قانون به اموال وی مالیات تعلق خواهد گرفت و برای اینکه امکان نقل‌وانتقال قانونی اموال وجود داشته باشد، باید مالیات را پرداخت کرد.

آیا اموال به جامانده از شخصی که فوت کرده شامل پرداخت مالیات می‌شود؟

هرگاه در نتیجه فوت شخصی اموالی از متوفی باقی بماند، مطابق آنچه که در ماده 17 قانون مالیات‌های مستقیم، مشمول پرداخت مالیات است، وکیل مالیاتی به این نوع از پرونده‌ها نیز رسیدگی می‌کند.

آیا امکان اعتراض به برگ تشخیص مالیاتی وجود دارد؟

بله بهترین وکلای مالیاتی ایران می‌توانند نسبت به برگ تشخیص مالیاتی اعتراض کنند.

انتخاب موضوع

وکیل متخصص را در موضوع مورد نظر پیدا کنید

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.