لیست بهترین وکلای مواد مخدر ایران

لیست-بهترین-وکلای-مواد-مخدر-ایران

وکالت در زمینه مواد مخدر

جرایم مربوط به مواد مخدر در زمینه جرایم کیفری قرار می گیرند در نتیجه وکالت در زمینه مواد مخدر در دسته وکیل کیفری می باشد. پرونده های مربوط به خرید و فروش مواد مخدر که به پرونده های خرد و کلان دسته بندی می شوند در دادگاه های ویژه ای به نام دادگاه انقلاب و با حضور وکیل متخصص در زمینه مواد مخدر بررسی خواهند شد.

وکیل مواد مخدر

وکیل مواد مخدر، یک وکیل کیفری است که ضمن تسلط به کلیه قوانین مرتبط به جرائم مواد مخدر، همچون قوانین مرتبط با مجازات حمل، قاچاق و مصرف مواد مخدر، از تجربه بالایی در بررسی و پیدا کردن راه حل موثر جهت دفاع از متهم مواد مخدر برخوردار است .

وکیل مواد مخدر باید با بهره گیری از فن بیان و تسلط به علم روانشناسی و شخصیت شناسی، با ایجاد حس دلسوزی و ترحم در قاضی مربوط به پرونده و توجیه او تا جایی که امکان دارد بیشترین حالت عفو و بخشش را برای موکل خود طلب کند.

با توجه به اینکه در همسایگی کشور ما، کشورهایی هستند که در زمینه کشت موارد مخدر مانند تریاک فعالیت می کنند و حتی یکی از راه های درآمدی دولت هایشان کشت و فروش مواد مخدر می باشد، لذا قاچاق چنین محصولاتی در کشور ما بسیار رایج شده است. اما بر اساس قانون ایران، حمل، خرید، فروش و استعمال هرگونه مواد مخدری در این کشور ممنوع است.

انواع جرایم مربوط به مواد مخدر

تولید مواد مخدر

نگهداری مواد مخدر

خرید و فروش مواد مخدر

ورود مواد مخدر به کشور

خروج مواد مخدر از کشور

وکیل مواد مخدر و نقش او در دادسرا

وکیل مواد مخدر پیش از تشکیل جلسه رسیدگی که در واقع انجام تحقیقات مقدماتی در دادسرا می باشد، می تواند با مطالعه پرونده نکات حائز اهمیت را دریافته و بهترین دفاعیه را برای متهم تنظیم کند.

دفاع از متهم مواد مخدر از اصلی ترین وظایف وکیل مواد مخدر می باشد. اما گاهی بازپرس پرونده اصرار به بیان اظهارات متهم و بدون دخالت وکیل او خواهد داشت. حال اگر متهم به جرم خرید و فروش مواد مخدر، بدون علم و آگاهی از قوانین مربوطه و بدون اطلاع از جزئیات پرونده کیفری خود و بدون همراه داشتن وکیل مواد مخدر، اظهارات خود را بیان کند نمی توان به سرنوشت روشنی برای پرونده متصور شد!

چه عواملی سبب تخفیف مجرمان مواد مخدر به کمک وکیل معتبر می شود؟

عدم سوء پیشینه: نبود سابقه مجرمیت طبق قانون مواد مخدر می تواند از عوامل تخفیف مجازات قاچاقچیان باشد

انگیزه شرافت مندانه: به صورت عام انگیزه شرافت مندانه جزء عوامل تخفیف در کلیه مجازات ها از جمله جرایم مربوط به مواد مخدر می باشد.

همکاری با پلیس یا مقام قضایی: همکاری با مامور قانون به منظور کشف آثار و دلایل جرم و یا سایر مجرمین

شناسه : 769
لیست بهترین وکلای مواد مخدر ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.