×

لیست بهترین وکلای قرارداد انتقال و بهره برداری از اموال فکری ایران

لیست-بهترین-وکلای-قرارداد-انتقال-و-بهره-برداری-از-اموال-فکری-ایران

شناسه : 526

منظور از اموال فکری یا حقوق مالکیت فکری چیست؟

مالکیت فکری مفهومی است که به حمایت و نحوه بهره برداری از اختراعات و آفریده‌های فکری انسان بازمی‌گردد و حقوق مالکیت فکری خود به دودسته اصلی مالکیت ادبی و هنری و مالکیت صنعتی تقسیم‌بندی می‌شود. درواقع حقوق مالکیت فکری برای حمایت از اموال فکری شخص پدیدآورنده بوده و باعث تشویق افراد به پدید آوردن آثار هنری و صنعتی بیشتری شده است. در بسیاری از موارد برای بهره برداری و انتقال اموال فکری مشکلات پیچیده‌ای وجود دارد که بهترین وکلای قرارداد انتقال و بهره برداری از اموال فکری برای حل آن‌ها به هنرمندان و صنعتگران کمک خواهند کرد.

نقش بهترین وکلای قرارداد انتقال و بهره برداری از اموال فکری در تنظیم قراردادهای مالکیت فکری

صاحبان اموال فکری و مخترعان مانند وکلا از زیروبم‌های قانونی و حقوقی که توسط قانون و حمایت‌های دولتی که برای آن‌ها در نظر گرفته‌شده است آشنایی ندارند و به همین دلیل ممکن است در مراحل بهره برداری و انتقال اموال فکری با مشکل مواجه شده و یا حق‌وحقوقشان تضییع شود. وکلای قرارداد انتقال و بهره برداری از اموال فکری به صاحبان این اموال و طرف دیگر قرارداد کمک خواهند کرد تا با حقوق قانونی‌شان آشنا شده و بدانند در هنگام عقد قراردادهای انتقال و بهره برداری از اموال فکری باید به چه نکاتی توجه کنند.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای قرارداد انتقال و بهره برداری از اموال فکری

آیا علائم تجاری طراحی‌شده نیز جزو اموال مالکیت فکری بوده و فرد می‌تواند نسبت به انتقال آن‌ها اقدام نماید؟

بله علائم تجاری یکی از مصادیق مهم حقوق مالکیت فکری بوده و فرد می‌توانند طبق یک قرارداد مالکیت یا امتیاز بهره برداری از آن را به دیگری واگذار نماید.

آیا درصورتی‌که افرادی از طرح صنعتی فرد دیگری سو استفاده کنند، می‌توان این موضوع را اثبات و پیگیری کرد؟

بله سو استفاده از طرحی که مالکیت آن برای فرد دیگری است خلاف قانون بوده و می‌توان از طریق وکیل این موضوع را به‌صورت قانونی پیگیری کرد.

بهترین وکلای قرارداد انتقال و بهره برداری از اموال فکری چگونه از حقوق معنوی مالک دفاع می‌کند؟

وکلا با تنظیم یک قرارداد استاندارد که در آن تمامی اصول و قوانین داخلی و بین‌المللی در نظر گرفته‌شده است، از حقوق موکلان خود دفاع می‌کنند.

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.