لیست بهترین وکلای تهیه و تنظیم اظهارنامه های ثبت اختراع ایران

لیست-بهترین-وکلای-تهیه-و-تنظیم-اظهارنامه-های-ثبت-اختراع-ایران

بهترین وکلای تهیه و تنظیم اظهار نامه های ثبت اختراع چه کسانی هستند؟

بهتر است بدانید که با ثبت اختراع، مخترعین می‌توانند از حقوق خاصی که به واسطه ثبت آن طرح به دست‌ می‌آورند، برخوردار شوند. حق اختراع، حقی است که مخترع و پدیدآورنده یک اختراع، با ثبت اختراع، به صورت انحصاری اما به صورت موقت و با رعایت شرایط قانونی، به دست می‌آورد. در حقیقت یکی از مهم‌ترین وظایف وکیل حقوقی فعال در این حوزه حمایت از حقوق موکل خود است. در نتیجه همواره به مخترعین پیشنهاد می‌شود که به عنوان اولین قدم حتما از خدمات وکیل مشاوره استفاده کنند و یا از بهترین وکلای تهیه و تنظیم اظهار نامه های ثبت اختراع برای این نوع پرونده‌ها کمک بگیرند.  

همچنین از آنجایی که حق اختراع نتیجه تلاش و فعالیت مخترعی است که توانسته محصول جدیدی به جامعه عرضه کند، در نتیجه مخترعین با ثبت اختراع خود، دو حق اصلی را به دست می‌آورند. در ادامه به این دو حق اشاره می‌کنیم.

1.    حق دائمی و انحصاری منافع و حقوق مالکیت معنوی اختراع.

2.    حقوق مادی و مالی اختراع اما همراه با محدودیت زمانی و به صورت موقت.

مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران بعد از سپری شدن زمان معینی که در قانون مشخص شده است، حقوق مالی و مادی اختراع از انحصار مخترع خارج و در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

وکیل دعاوی ثبت اختراع

علاوه بر موضوع ثبت اختراع، موضوع دیگری که در حوزه اختراعات وجود دارد و عموماً بسیار گسترده نیز است، بحث دعاوی مربوط به اختراعات است که مربوط به زمان‌های بعد از ثبت اختراع است. دعاوی حقوقی مربوط به حوزه اختراع، منجر به صدور حکم به اموری مانند منع استفاده از اختراع، منع ساخت، فروش، واردات و صادرات و یا مطالبه خسارت ناشی از نقض اختراع می‌شود. توجه داشته باشید در برخی موارد ممکن است دعوای کیفری اختراع، منجر به صدور حکم به حبس، جزای نقدی و یا امحاء محصولات و اختراعات می‌شود.

وکیل دادگستری فعال در زمینه دعاوی اختراع که حوزه کاری او نیز به صورت تخصصی در رابطه با پیگیری و حل و فصل پرونده حقوقی یا کیفری اختراع است، فعالیت کاری وی متفاوت از وکیل ثبت اختراع است. از آنجا که دعاوی حقوقی و کیفری اختراع، در تهران رسیدگی می شود. از این رو توصیه می‌شود تا در صورت نیاز به وکیل خوب در دعاوی اختراع، وکیل خود را از تهران انتخاب کنید تا به این ترتیب دسترسی به مراجع رسیدگی کننده برای وکیل راحت‌تر خواهد بود.

حق الوکاله وکیل

به منظور پیگیری فرآیند ثبت اختراع توسط بهترین وکلای تهیه و تنظیم اظهار نامه های ثبت اختراع، باید هزینه‌ای را تحت عنوان حق الزحمه به وی بپردازید. میزان این هزینه بر حسب توافقی است که میان فرد و وکیل وی برقرار می‌شود. جالب است بدانید که مسئولیت‌هایی که وکیل در پرونده بر عهده دارد، بر میزان دست مزدی که دریافت می‌کند، موثر است. در صورتی که وکیل علاوه بر انجام امورات ثبت اختراع ناچار به طرح دعوا بر علیه متجاوزان به حقوق موکل خود باشد، هزینه حق الوکاله بیشتر خواهد بود. در صورتی که تنها اقدامی که وکیل انجام می‎دهد، مرتبط با ثبت اختراع باشد هزینه دریافتی آن نیز کمتر خواهد بود.

اختراع و مراحل ثبت اختراع

هر محصول یا فرآیندی که بتواند یک روش جدید و نوین برای حل مشکلاتی که در صنعت یا حرفه خاصی وجود دارد را ارائه دهد، اختراع نام دارد. اختراع یکی از انواع حقوق مالکیت فکری بوده و به این معنا است که فرد یا افرادی از افکار خلاقانه خود استفاده کرده و با نبوغ و ابتکار دست به خلق محصول یا فرآیند جدیدی زده‌اند. برای ثبت شدن یک اختراع باید ویژگی‌های اولیه موردنیاز برای ثبت بررسی‌شده و سپس بهترین وکلای تهیه و تنظیم اظهار نامه های ثبت اختراع با تنظیم اظهارنامه مناسب، درخواست ثبت آن و برخورداری از حقوق ثبت برای مخترع یا مخترعان را خواهند داشت.

معرفی بهترین وکلای تهیه و تنظیم اظهار نامه های ثبت اختراع در ایران

هر فرآیند و محصولی که به وجود می‌آیند شامل ویژگی‌های اختراع نشده و تنها به بعضی از فرآیندها و محصولات جدید که مطابق با ویژگی‌ها و استانداردهای اعلام‌شده باشند، اختراع بوده و قابل ثبت شدن هستند. وکلای تهیه و تنظیم اظهار نامه های ثبت اختراع پس از مطمئن شدن از دارا بودن ویژگی‌های اختراع، اقدام به تهیه فرم اظهارنامه کرده و سپس مشخصات دقیق اختراع و مخترع یا مخترعان را که می‌تواند اشخاص حقیقی یا حقوقی باشد را در اظهارنامه ذکر خواهند کرد. 

کلمه کلیدی: بهترین وکلای تهیه و تنظیم اظهار نامه های ثبت اختراع

شناسه : 540

توضیحاتی که در اظهارنامه برای معرفی اختراع نوشته خواهند شد باید به چه نحوی باشند؟

توضیحات اظهارنامه مربوط به ادعای مخترع است که باید خلاصه، مختصر، ساده و گویا بوده و همچنین حداقل یک روش عملی برای اجرای آن اختراع نیز گفته‌شده باشد.

برای تنظیم اظهارنامه و ثبت اختراع چه روش‌هایی وجود دارد؟

یک اختراع را می‌توان به دو شیوه تحقیقی و اعلامی با تهیه اظهارنامه مخصوص به ثبت رساند.

بهترین وکلای تهیه و تنظیم اظهار نامه های ثبت اختراع، برای تهیه و تنظیم اظهارنامه به چه مرجعی مراجعه می‌کنند؟

اظهارنامه ثبت اختراع جزو اوراق بهادار بوده و وکلا برای تهیه و تنظیم آن برای اختراع باید به همراه مدارک موردنیاز به اداره کل ثبت شرکت‌ها مراجعه کنند.

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.