لیست بهترین وکلای کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی ایران

لیست-بهترین-وکلای-کمیسیون-رسیدگی-به-اختلافات-گمرکی-ایران

در امور گمرکی و رسیدگی به اختلافات آن به تسلط کامل بر مقررات گمرکی و توانایی دفاع از حقوق خود نیاز است. در این شرایط وکیل رسیدگی به اختلافات گمرکی می‌تواند کمک بزرگی برای بازرگانان باشد. کلیه افراد و بازرگانانی که در زمینه صادرات و واردات و همچنین توزیع کالا فعالیت می‌کنند جهت رسیدگی به امور بازرگانی و اختلافات گمرکی به بهترین وکلای کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی نیاز دارند. همان‌طور که می‌دانیم کلیه امور گمرکی دارای قوانین و ضوابط خاصی هستند که به علت مرتبط بودن با اقتصاد و امنیت کشور همواره مورد توجه ارگان‌های دولتی مربوطه واقع می‌شوند.

انواع اختلافات گمرکی

از اولین اختلافات گمرکی می‌توان به تعرفه کالا و محصولات قبل یا بعد از ترخیص شدن آن‌ها اشاره کرد. به طور معمول در هنگام تعرفه‌گذاری برای محصولات بین صاحب کالا و مأمورین گمرک اختلافاتی به وجود می‌آید. به عنوان مثال ممکن است مأمورین گمرک تعرفه‌ای را برای کالا در اظهارنامه نوشته شده است را به ضرر دولت تشخیص دهد و تعرفه آن را تغییر دهد و این امر صاحب کالا را معترض کند.

دومین اختلاف در رابطه با ارزش‌گذاری محصولات است. به طور کلی ارزش کالا هم از طرف مأمورین گمرک و هم از سمت صاحب کالا تعیین می‌شود و ممکن است بین آن‌ها بر سر ارزش کالا اختلاف به وجود آید. توجه داشته باشید در صورتی که مأمور گمرک تشخیص دهد که ارزش‌گذاری صاحب کالا بالاتر یا کمتر از ارزش واقعی خود کالا است این مسئله را مورد بررسی قرار می‌دهد؛ چرا که ممکن است صاحب کالا ارزش کالای خود را کمتر اعلام کرده باشد تا عوارض گمرکی کمتری را شامل شود.

در صورتی که این نوع از اختلافات گزارش شود علاوه بر انجام تفاوت قیمت صاحب کالا نیز مشمول جریمه از سمت رئیس گمرک می‌شود.
به طور کلی اختلافات گمرکی می‌بایست در سریع‌ترین زمان ممکن رسیدگی و رفع شود؛ به همین علت بهترین وکلای کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی می‌توانند با توجه به قوانین و مقررات امور گمرکی به اختلافات و دعاوی به وجود آمده در هنگام صادرات و واردات و توزیع کالا رسیدگی کنند.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی

شناسه : 444
لیست بهترین وکلای کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.