×

لیست بهترین وکلای اراضی مناطق آزاد و تجاری ایران

لیست-بهترین-وکلای-اراضی-مناطق-آزاد-و-تجاری-ایران

شناسه : 1675

طبق تعریف بین‌المللی این مناطق از جمله محدوده‌های حراست شده بندری و غیر بندری بوده که برخی از مقررات جاری کشور از قبیل دریافت مالیات و یا سود و عوارض گمرکی و یا تشریفات زائد ادارای در این مناطق وجود ندارد. معمولاً در این مناطق فرایندهای صادرات و واردات و خرید و فروش اراضی از طریق جذب سرمایه‌گذاری خارجی انجام شده و محصولات آن‌ها می‌توانند جهت‌گیری صادراتی داشته باشند. معمولاً دولت‌ها با هدف تغییر استراتژی واردات و توسعه استراتژی صادرات و افزایش تشویق صادرات صنعتی قوانین مربوط به این مناطق را وضع می کنند. برای اطلاع از این قوانین می توان از وکیل اراضی مناطق آزاد استفاده کرد.

اطلاع از قوانین مربوط به اراضی مناطق آزاد از طریق وکیل اراضی مناطق آزاد

قوانین مناطق آزاد و لیست بهترین وکلای این اراضی کدام است؟

مناطق آزاد و تجاری به چه مناطقی گفته می‌شود؟

طبق تعریف بین‌المللی این مناطق از جمله محدوده‌های حراست شده بندری و غیر بندری بوده که برخی از مقررات جاری کشور از قبیل دریافت مالیات و یا سود و عوارض گمرکی و یا تشریفات زائد ادارای در این مناطق وجود ندارد. معمولاً در این مناطق فرایندهای صادرات و واردات و خرید و فروش اراضی از طریق جذب سرمایه‌گذاری خارجی انجام شده و محصولات آن‌ها می‌توانند جهت‌گیری صادراتی داشته باشند. معمولاً دولت‌ها با هدف تغییر استراتژی واردات و توسعه استراتژی صادرات و افزایش تشویق صادرات صنعتی قوانین مربوط به این مناطق را وضع می کنند. برای اطلاع از این قوانین می توان از وکیل اراضی مناطق آزاد استفاده کرد.

آیین نامه مربوط به نحوه استفاده از زمین و اراضی ملی با کمک وکیل اراضی مناطق آزاد

این آیین نامه برای کلیه اراضی واقع در محدوده هر منطقه که اختیار آن در دست دولت است، ارائه شده است. بنابراین در صورتی که یک ملک به عنوان ملک دولتی شناخته شود تجاوز به آن در حکم تجاوز به اراضی دولتی بوده و سازمان‌های مربوطه می‌توانند به نمایندگی از دولت نسبت به طرح دعوا در دادگاه اقدام کنند.

کلیه قوانینی که در مورد ملی شدن جنگل‌ها و مراتع کشور و یا حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع و همچنین قوانین اراضی متحدث و ساحلی به تصویب رسیده است، در مورد مناطق آزاد و تجاری نیز صادق بوده و به موجب آیین نامه نحوه استفاده از این اراضی می‌تواند از طریق سازمان‌های مربوطه در محدوده مورد نظر اعمال شود.

در صورتی که اراضی مشمول قوانین زمین شهری و یا ملی شدن جنگل‌ها و مراتع شناسایی شوند، باید توسط اداره ثبت اسناد و املاک به نام دولت و یا سازمان منطقه آزاد مربوطه ثبت شوند. پس از این اقدام می‌توان از زمین مورد نظر برای اجرای طرح‌های جامع مصوب یا آیین نامه‌های داخلی سازمان‌ها استفاده کرد.

عدم استفاده اراضی توسط اتباع خارجی

زمین‌های قرار گرفته در مناطق آزاد تجاری نمی‌توانند به افراد و اتباع خارجی واگذار شوند. همچنین فروش و انتقال این زمین‌ها به شرکت‌هایی که سرمایه آنها نیز متعلق به اتباع خارجی باشد غیر مجاز است.

در صورتی که این اراضی طبق قرارداد با هدف احداث مسکن به اشخاص یا شرکت‌های خصوصی واگذار شده باشد سازمان ملی زمین و ‌ مسکن مکلف است در صورت امکان همان زمین و در صورت غیر مسکونی بودن آن زمین دیگری را به متقاضیان واگذار کند. وکیل اراضی مناطق آزاد می‌تواند در این مورد به متقاضیان زمین کمک کند. مبالغ دریافتی نیز به حساب پرداختی متقاضیان احداث مسکن ثبت و بقیه مبلغ نیز باید از طرق متقاضیان به سازمان ملی زمین و مسکن پرداخت شود.

اطلاع از مهم‌ترین قوانین متفاوت مناطق آزاد و تجاری توسط وکیل اراضی مناطق آزاد

به طور خلاصه می‌توان برخی از تفاوت‌های مناطق آزاد و ویژه نسبت به مناطق معمولی را در موارد زیر دانست. این مناطق دارای معافیت‌های مالیاتی بوده و تخفیف مالیاتی نیز طبق مقررات در این مناطق اعمال می‌شود. برخی مقررات از قبیل کار و بیمه اجتماعی در زمینه استخدام اتباع خارجی در مناطق آزاد و تجاری با تابعیت از مقررات خاص اعمال خواهد شد. کلیه خدمات بانک‌های دولتی خصوصی و شرکت‌های بیمه در این مناطق از کارایی و سرعت بالاتری برخوردار هستند.

اقتصاد جهان روز به روز در حال توسعه و گسترش است، به همین خاطر صاحبان کسب و کار باید اطلاعات جامعی نسبت به قوانین به‌روز شده داشته باشند تا بتوانند در حرفه خود موفق عمل کنند. با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از مشاغل هم در مناطق آزاد و هم در مناطق تجاری فعالیت می‌کنند، درک همه قوانین تجاری می‌تواند سخت و پیچیده باشد، به همین خاطر کمک گرفتن از یک وکیل متخصص در این زمینه‌ها می‌تواند منبع ارزشمندی برای کسب و کارها باشد تا بتوانند ضمن حفظ حقوق خود، معاملات خود را با موفقیت به ثمر برسانند.

قوانین مناطق آزاد و ویژگی‌های اراضی این منطقه

مناطق آزاد معمولاً در کنار بنادر و مرز‌های کشور قرار دارند و از این رو اراضی قرار گرفته در آن‌ها نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. وجود تفاوت‌های جزئی در قوانین مناطق آزاد و معافیت‌های مالیاتی در مناطق آزاد باعث شده است تا علاوه بر جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی و افزایش تولید و صادرات، شروع کسب و کار‌ها نیز در این مناطق از مزیت‌های برخوردار باشد.

مناطق آزاد تجاری در ایران کدامند؟

در معرفی اسامی مناطق آزاد تجاری در ایران می‌توان به منطقه آزاد کیش، منطقه آزاد قشم، منطقه آزاد ارس و ماکو، منطقه آزاد چابهار و انزلی و منطقه آزاد آبادان و خرمشهر به عنوان بهترین مناطق آزاد ایران اشاره کرد.

قوانین مناطق آزاد و اداره این مناطق

از مزایای منطقه آزاد می‌توان گفت افراد حقیقی و حقوقی فعال در مناطق آزاد نسبت به پرداخت مالیات بر درآمد و دارایی معاف بوده و پس از گذشت ۲۰ سال از معافیت این افراد، مقررات مالیاتی طبق موارد قانونی اعمال خواهد شد.

در صورتی که کالایی در منطقه آزاد تولید شده و به سایر مناطق کشور ارسال شود، تا حد ارزش افزوده در آن منطقه از پرداخت تمام یا بخشی از حقوق گمرکی و سود بازرگانی معاف است.

کار وکیل اراضی مناطق آزاد و تجاری ایران چیست؟

یک وکیل اراضی مناطق آزاد و تجاری ایران به کمک دانش و تخصص حقوقی به موکل خود کمک می‌کند تا از قانونی بودن روند معاملات زمین در این مناطق مطمئن شود. در واقع این دسته از وکلای دادگستری، در مورد مسائلی مانند محدودیت‌های منطقه بندی، حقوق مالکیت، مقررات کاربری زمین، تطابق با محیط زیست و مذاکرات قرارداد به موکل خود راهنمایی و مشاوره می‌دهد.

علاوه بر این، به موکلان خود کمک می‌کنند تا بتوانند مجوزهای لازم برای انجام معاملات خود را دریافت کنند. در مناطق تجاری، این وکلا هم خریداران و هم فروشندگان را در معاملات زمین از قراردادهای اجاره ساده تا قراردادهای خرید پیچیده نمایندگی می‌کنند.

یک وکیل اراضی مناطق آزاد و تجاری همچنین در صورت بروز اختلاف بر سر مالکیت دارایی، از منافع موکل خود حمایت می‌کند.

ویژگی‌های وکیل اراضی مناطق آزاد و تجاری ایران

وکلای اراضی مناطق آزاد و تجاری نقش مهمی در تسهیل معاملات خرید، فروش یا اجاره زمین در مناطق آزاد و تجاری دارند. آن‌ها برای موفقیت در پیشبرد پرونده‌ها باید از ویژگی‌های زیر برخوردار باشند:

یک وکیل خوب در حوزه اراضی مناطق آزاد و تجاری باید اطلاعات کاملی نسبت به سیستم حقوقی کشور داشته باشد و بر قوانین حاکم بر مناطق آزاد و تجاری اشراف کامل داشته باشند.

توانایی مذاکره قوی داشته باشند تا هنگام بروز اختلاف در پرونده‌های اراضی مناطق آزاد و تجاری، از حقوق موکل خود در دادگاه محافظت کنند.
از مهارت‌های ارتباطی بالا برخوردار باشند تا بتوانند موکلان خود را به درستی و به‌صورت واضح راهنمایی کنند تا بتوانند به صورت آگاهانه معاملات خود را پیش ببرند.

بهترین وکیل اراضی مناطق آزاد و تجاری ایران در وکالت آنلاین

کسب و کارها برای اینکه بتوانند در حوزه مناطق آزاد و تجاری معاملات موفقی داشته باشند، باید نسبت به قوانین این حوزه اطلاعات کاملی داشته باشند. با توجه به دشوار بودن تسلط بر تمام قوانین حوزه مناطق آزاد و تجاری، داشتن یک وکیل مجرب و متخصص می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در حفظ حقوق و منافع شما داشته باشد. به همین خاطر، ما در وکالت آنلاین لیستی از بهترین وکلای اراضی مناطق آزاد و تجاری ایران را در اختیار شما قرار داده‌ایم تا ضمن محافظت از حقوق خود، بتوانید کسب و کار خود را در مناطق آزاد و تجاری توسعه دهید.

وظیفه وکیل اراضی در مناطق آزاد و تجاری چیست؟

وکیل این مناطق باید نسبت به قوانین اراضی در مناطق آزاد آگاه بوده و با توجه به قوانین مورد نظر اقدام به فعالیت در این مناطق کند.

وکیل مناطق آزاد چه مزیتی برای افراد حقیقی و حقوقی دارد؟

وکیل می‌تواند با آگاهی از قوانین منطقه آزاد و اعمال آن به افراد در زمینه‌های تجاری و اقتصادی کمک کند.

چه قوانینی در مناطق تجاری در مورد اراضی و املاک برقرار است؟

قوانین مربوط به املاک و اراضی در این مناطق متفاوت بوده و بسیاری از قوانین جاری کشور در این مناطق اعمال نمی‌شود.

قوانین مربوط به مناطق آزاد شامل چه مزیت‌هایی است؟

ایجاد برخی تغییرات در قوانین حاکم بر مناطق آزاد باعث شده است تا روند فعالیت‌های تجاری در این مناطق بهتر شود.

چگونه می توان از قوانین حاکم بر مناطق آزاد مطلع شد؟

با داشتن وکیل در مناطق آزاد می‌توان نسبت به تغییرات قوانین و اطلاعات مربوط به املاک و اراضی در مناطق آزاد و تجاری آگاه شد.

لیست بهترین وکلای اراضی مناطق آزاد و تجاری ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.