×

لیست بهترین وکلای شکایت از موسسات و شرکت های دولتی در دیوان عدالت اداری ایران

لیست-بهترین-وکلای-شکایت-از-موسسات-و-شرکت-های-دولتی-در-دیوان-عدالت-اداری-ایران

شناسه : 1635

دیوان عدالت اداری نهادی است که طبق اصل ۱۷۳ قانون اساسی تشکیل شده است تا به شکایات و اعتراضات مردم از آیین نامه‌ها و نهادهای اجرایی دولتی رسیدگی کند. این نهاد قانونی زیر نظر قوه قضائیه است و از شعب بدوی، تجدید نظر، هیأت عمومی و هیات‌های تخصصی تشکیل شده است.

دیوان عدالت اداری نهادی است که طبق اصل ۱۷۳ قانون اساسی تشکیل شده است تا به شکایات و اعتراضات مردم از آیین نامه‌ها و نهادهای اجرایی دولتی رسیدگی کند. این نهاد قانونی زیر نظر قوه قضائیه است و از شعب بدوی، تجدید نظر، هیأت عمومی و هیات‌های تخصصی تشکیل شده است.

یکی از وظایف دیوان عدالت اداری، رسیدگی به شکایات مردم از موسسات و شرکت‌های دولتی است.

کار وکیل دیوان عدالت اداری برای شکایت از موسسات و شرکت‌های دولتی چیست؟

وکیل دیوان عدالت اداری نقش بسیار مهمی را در روند تسهیل دسترسی مردم به خدمات این دیوان بر عهده دارد. زیرا بر اساس دادخواست موکلین خود می‌توانند علیه مؤسسات و شرکت های دولتی طرح شکایت کنند و به حمایت از حقوق مردم و تضمین اجرای عدالت کمک کنند. به همین خاطر کسانی که به دلیل سوء رفتار اداری یا نقض قوانین و مقررات به دنبال شکایت از موسسات و شرکت‌های دولتی هستند، می‌توانند با برخورداری از یک وکیل دیوان عدالت اداری به طرح شکایت علیه مؤسسات و شرکت های دولتی بپردازند.

ویژگی‌هایی وکیل دیوان عدالت اداری برای شکایت از موسسات و شرکت‌های دولتی

وکیل دیوان عدالت اداری در پرونده‌های مربوط به شکایت از موسسات و شرکت‌های دولتی به جمع آوری شواهد، پیش نویس اسناد قانونی و نمایندگی موکل خود در دادرسی می‌پردازد. در واقع هدف وکیل دیوان عدالت اداری در اینگونه پرونده‌ها، جستجوی راه حلی برای دستیابی مردم به حقوق از دست رفته آن‌ها است. مانند دریافت غرامت مالی برای خسارات وارده به افراد.

هنگام شکایت از موسسات و شرکت های دولتی، آگاهی از ویژگی های وکیل دادگاه اداری که وکالت شما را بر عهده خواهد داشت، حائز اهمیت است. یک وکیل دیوان عدالت اداری در پرونده‌های مرتبط با موسسات و شرکت‌های دولتی باید درک کاملی از قوانین حاکم بر این نوع سازمان‌ها داشته باشد. به عبارت دیگر، باید نسبت به قوانین و مقررات مربوطه آگاهی کاملی داشته باشد و برای مذاکره با دادگاه و طرف مقابل از مهارت‌های بالایی در مذاکره برخوردار باشد.  در این صورت می‌تواند افراد می‌توانند نسبت به دستیابی به یک راه حل کارآمد برای پرونده خود اطمینان پیدا کنند.

یک وکیل دیوان عدالت اداره خبره همچنین باید بداند که مسیر رویه‌های پیچیده در سازمان‌های دولتی یا شرکت‌ها چگونه است. برخورداری از این ویژگی می‌تواند در مقایسه با انواع دیگر پرونده‌های حقوقی منحصر به‌ فرد باشد. از ثبت صحیح اسناد در شعب مختلف دفاتر و سازمان‌های دولتی گرفته تا درک جزئیاتی مانند مهلت‌ها و قوانین برای بخش‌های مختلف، داشتن یک نماینده حقوقی آگاه در  هنگام شکایت از موسسات و شرکت‌های دولتی می‌تواند در به دست آوردن یک نتیجه موفق برای پرونده موکلین آن‌ها تفاوت ایجاد کند.

بهترین وکلای دیوان عدالت اداری بهترین وکلای دیوان عدالت اداری برای شکایت از موسسات و شرکت‌های دولتی در وکالت آنلاین

با توجه به اینکه دیوان عدالت اداری به منظور باز پس گیری حقوق مردم بنا نهاده شده است، برای هر کسی که قصد دارد علیه یک موسسه یا شرکت دولتی اقدام به ثبت شکایت کند، داشتن یک وکیل خبره و حرفه‌ای بسیار مهم است؛ زیرا وکیل به عنوان نماینده فرد در دادرسی های دادگاه حضور پیدا می‌کند.

بر همین اساس ما در وکالت آنلاین لیستی از باتجربه ترین و حرفه‌ای ترین وکلای دیوان عدالت اداری را به شما ارائه می‌دهیم تا اگر در برخورد با موسسات و شرکت‌های دولتی با چالشی مواجه شدید،‌ بتوانید برای تسهیل امور خود از تخصص و مهارت آن‌ها بهره‌مند شوید.

لیست بهترین وکلای شکایت از موسسات و شرکت های دولتی در دیوان عدالت اداری ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.