×

لیست بهترین وکلای تسهیلات بانکی در قالب مشارکت حقوقی ایران

لیست-بهترین-وکلای-تسهیلات-بانکی-در-قالب-مشارکت-حقوقی-ایران

شناسه : 1648

پیدایش بانک و بانکداری به زمان‌های گذشته باز می‌گردد که این نشانه اهمیت و جایگاه ویژه این حرفه در دنیا است. بانکداری یکی از حرفه‌های اساسی و مهم در هر کشور محسوب می‌شود، زیرا بسیاری از افراد و شرکت‌ها به طور روزانه با این صنعت سروکار دارند. بانک‌ها خدمات بسیار ارزنده‌ای را به مشتریان خود عرضه می‌کنند که یکی از آن‌ها اعطای تسهیلات مختلف به افراد و شرکت‌ها است. یکی از شناخته شده‌ترین خدمات بانکی، تسهیلات حقوقی بوده که شرکت‌های سهامی با این نوع تسهیلات بیشتر در ارتباط هستند. قرارداد حقوقی مشارکت یکی از فرآیند‌های پیچیده و مهم در بانکداری است به همین منظور شرکت‌ها در این زمینه از وکلای تسهیلات بانکی مشارکت حقوقی، مشاوره دریافت می‌کنند.

تسهیلات مشارکت حقوقی

پیدایش بانک و بانکداری به زمان‌های گذشته باز می‌گردد که این نشانه اهمیت و جایگاه ویژه این حرفه در دنیا است. بانکداری یکی از حرفه‌های اساسی و مهم در هر کشور محسوب می‌شود، زیرا بسیاری از افراد و شرکت‌ها به طور روزانه با این صنعت سروکار دارند. بانک‌ها خدمات بسیار ارزنده‌ای را به مشتریان خود عرضه می‌کنند که یکی از آن‌ها اعطای تسهیلات مختلف به افراد و شرکت‌ها است. یکی از شناخته شده‌ترین خدمات بانکی، تسهیلات حقوقی بوده که شرکت‌های سهامی با این نوع تسهیلات بیشتر در ارتباط هستند. قرارداد حقوقی مشارکت یکی از فرآیند‌های پیچیده و مهم در بانکداری است به همین منظور شرکت‌ها در این زمینه از وکلای تسهیلات بانکی مشارکت حقوقی، مشاوره دریافت می‌کنند.

ما در این مقاله قصد داریم به موضوعات وکلای بانکی، مشارکت حقوقی در ایران و انواع تسهیلات بانکی بپردازیم. همچنین می‌خوایم شما را با قوانین تنظیم عقد قرارداد مشارکت حقوقی بیشتر آشنا کنیم.

وکیل بانک کیست؟

امروزه صنعت بانکداری بسیار پیشرفت کرده و ابزار‌ها، اوراق و تسهیلات بسیاری برای بهره‌وری شرکت‌ها و افراد ایجاد شده است. این تغییر و تحولات در کشور ایران بیشتر به چشم می‌خورد، زیرا ایران شیوه بانکداری خود را به بانکداری اسلامی تغییر داد و این اقدام باعث تغییرات اساسی در اوراق و سایر ابزارهای بانکی شد.

به همین منظور شرکت‌ها و افرادی که بیشتر با بانک‌ها طرف حساب هستند، برای انجام بهتر و درست‌تر کارهای خود از وکیل بانکی کمک می‌گیرند.

وکیل بانکی به شخصی گفته می‌شود که با تمام قوانین، مسائل پولی و ارزی کشور آشنا باشد تا بتواند مسائل و مشکلاتی که بین مشتری و بانک‌ها ایجاد می‌شود را بر طرف کند.

انواع تسهیلات بانکی در ایران

در بانکداری انواع مختلفی تسهیلات وجود دارند که شرکت‌ها به کمک آنها می‌توانند بسیاری از مسائل مالی خود را برطرف کنند. در بانکداری ایران اعطای این تسهیلات بر اساس یازده عقد اسلامی صورت می‌گیرد و بانک‌ها بر اساس سیاست‌های کاری و اقتصادی خود اقدام به اعطای این تسهیلات به مشتریان می‌کنند. برخی از تسهیلات بانکی عبارتند از:

•    مشارکت حقوقی
•    مشارکت مدنی
•    قرض‌الحسنه
•    مضاربه
•    مساقات
•    مزارعه
•    جعاله

مشارکت حقوقی در ایران چیست؟

زمانی که شرکت‌های سهامی با مشکل نقدینگی مواجه می‌شوند به منظور تامین مالی به بانک مراجعه می‌کنند و از تسهیلات قرارداد حقوقی برای تامین وجه نقد مورد نیاز خود کمک می‌گیرند. در این شیوه بانک قسمتی از سهام قبلی یا جدید شرکت را خریداری می‌کند که با این اقدام سرمایه مورد نیاز شرکت تامین می‌شود. شرکت‌ها در هنگام عقد مشارکت حقوقی از وکلای تسهیلات بانکی مشارکت حقوقی کمک می‌گیرند و در مواردی وکلا به جای صاحب و مدیر شرکت در جلسات حضور پیدا می‌کنند.  

تنظیم عقد قرارداد مشارکت حقوقی

برای عقد قرارداد مشارکت حقوقی شرکت‌ها باید از وکلای حرفه‌ای و با تجربه در این زمینه کمک بگیرند، زیرا این قرارداد قوانین، مقررات بسیاری دارد که همه آن‌ها باید به درستی رعایت شوند. برخی از نکات موجود در این قرارداد عبارت است از:

•    امکان فسخ قرارداد وجود ندارد مگر در شرایط لازم و مورد نیاز

•    باید طرح شرکت مورد نظر بررسی و مورد تایید قرار گیرد و همچنین درباره نحوه پرداخت سود تصمیم‌گیری شود

•    طبق ماده 25 آیین بانکداری حداقل به نسبت سرمایه شرکت در زمان مشارکت تسهیلات اعطا می‌شود.

وکیل تسهیلات بانکی مشارکت حقوقی

کشور ما دارای یک سیستم بانکی توسعه یافته است که شامل بانک‌های خصوصی و دولتی می‌شود. مسئولیت تنظیم و نظارت بر این بانک‌ها بر عهده بانک مرکزی ایران (CBI) است که با توجه به نیاز جامعه، تسهیلات متعددی را برای مردم در نظر گرفته‌اند. خدماتی همچون قرض الحسنه، مضاربه، تسهیلات ازدواج، کالا، خودرو، وام فرزند و بازنشستگی.

با توجه به اینکه فعالیت‌های مربوط به امور بانکداری تخصصی هستند و به دانش و مهارت ویژه‌ای نیاز دارند،‌ مهم است که بانک‌ها و موسسات مالی برای پیشبرد خدمات خود از یک وکیل حرفه‌ای در زمینه تسهیلات بانکی کمک بگیرند تا از طی شدن صحیح روند قانونی ارائه تسهیلات و حفظ منافع خود مطمئن شوند.

کار وکیل تسهیلات بانکی در قالب مشارکت حقوقی ایران چیست؟

تسهیلات بانکی بخش مهمی از بانکداری ایران است که خدمات ارزشمندی را در اختیار مردم قرار می‌دهد. یک وکیل تسهیلات بانکی با برخورداری از دانش و مهارت خاص در رابطه با قوانین بانکداری اسلامی و خدماتی که ارائه می‌دهد، در رابطه با تسهیلات و عملیات آن‌ها به بانک‌ها و مؤسسات مالی مشاوره حقوقی می‌دهد و در برخی مواقع نیز نمایندگی آن‌ها را بر عهده می‌گیرد.

در واقع یک وکیل تسهیلات بانک در قالب مشارکت حقوقی ایران در تهیه و بررسی قراردادهای تسهیلات به بانک‌ها و سایر موسسات مالی کمک می‌کند. این قراردادها ممکن است شامل قراردادهای وام، قراردادهای اعتباری، اسناد تضمینی و سایر اسناد حقوقی مربوط به ارائه تسهیلات مالی باشند.

همچنین مذاکره با وام گیرندگان، ارائه مشاوره در مورد رعایت قوانین به موسسات مالی و وکالت بانک‌ها در دعاوی حقوقی از دیگر وظایف وکیل تسهیلات بانکی در قالب مشارکت حقوقی ایران است.

ویژگی‌های وکیل تسهیلات بانکی در قالب مشارکت حقوقی ایران

یک وکیل تسهیلات بانکی خوب و حرفه‌ای کسی است که آگاهی کاملی نسبت به انواع تسهیلات بانکی و نکات مربوط به آن‌ها داشته باشد. چرا که مسائل مربوط به امور بانکی تخصصی هستند و موفقیت در آن‌ها به مهارت خاصی نیاز دارد. علاوه بر این، از آنجایی که یکی از وظایف وکیل تسهیلات بانکی در قالب مشارکت حقوقی ایران مذاکره با وام گیرندگان در مورد شرایط تسهیلات مالی است و در دعاوی حقوقی نیز وکالت بانک‌ها را بر عهده دارد، این فرد باید از توانایی مذاکره قوی برخوردار باشد. از جمله نرخ بهره، زمان‌بندی بازپرداخت و ترتیبات امنیتی همکاری کند.

بهترین وکلای تسهیلات بانکی در قالب مشارکت حقوقی ایران در وکالت آنلاین

با توجه به تخصصی بودن مسائل حقوقی بانکداری اسلامی، بانک‌ها و موسسات مالی کشور باید برای انجام امور مربوط به تسهیلات بانکی از یک وکیل خبره و مجرب کمک بگیرند. این کار به موسسات مالی کمک می‌کند تا از رعایت قوانین در خدمات بانکی مطمئن شوند و در مواقع لزوم مانند دعاوی حقوقی از مشورت و راهنمایی‌های وکلا بهره‌مند شوند.

بر همین اساس، ما در وکالت آنلاین لیستی از بهترین وکلای تسهیلات بانکی در قالب مشارکت حقوقی ایران را در اختیار شما قرار داده‌ایم. وکلای حاضر در این لیست، از تخصص و تجربه حرفه‌ای در این حوزه برخوردار هستند و شما با خیال راحت می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید.

چرا به وکیل تسهیلات بانکی برای عقد مشارکت حقوقی نیاز داریم؟

عقد قرارداد مشارکت حقوقی تبصره و ماده‌های بسیاری دارد و فقط یک فرد آشنا به سیاست و قوانین پولی و مالی کشور از آن آگاهی دارد.

یک وکیل عقد قرارداد تسهیلات مشارکت حقوقی باید چه ویژگی‌های داشته باشد؟

وکلای بانکی یا وکیل تسهیلات مشارکت حقوقی باید با تمام قوانین و مقررات عقد قراردادهای بانکی آشنایی کافی داشته باشد.

چگونه یک وکیل تسهیلات مشارکت حقوقی پیدا کنیم؟

شما برای کمک گرفتن با وکلای مشارکت حقوقی می‌توانید از سایت‌های وکلا یا دفترهای وکالتی اقدام به این کار کنید.

لیست بهترین وکلای تسهیلات بانکی در قالب مشارکت حقوقی ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.