لیست بهترین وکلای دعوای مطالبه وجه تسهیلات به انضمام سود و خسارات ایران

لیست-بهترین-وکلای-دعوای-مطالبه-وجه-تسهیلات-به-انضمام-سود-و-خسارات-ایران

انواع مطالبات بانکی کدامند؟

زمان استخدام وکلای دعاوی مطالبه وجه تسهیلات به انضمام سود و خسارات باید با انواع آشنا باشید تا بدانید هدف از مراجعه شما به بهترین وکیل بانکی دقیقا چه موردی است.

درخواست‌های جاری

درخواست‌های جاری شامل مطالباتی هستند که پرداخت اصل و سود تسهیلات و یا بازپرداخت اقساط آن‌ها در سررسید صورت گرفته است و یا حداکثر دو ماه از سررسید آن‌ها گذشته است.

درخواست‌های غیرجاری

درخواست‌های غیرجاری شامل مطالباتی هستند که سررسید وصول آن‌ها گذشته است و یا معوق یا مشکوک الوصول هستند.

درخواست‌های سررسید گذشته

درخواست‌های سررسید گذشته شامل مطالباتی هستند که از تاریخ سررسید اصل و سود تسهیلات و یا تاریخ قطع پرداخت اقساط بیش از دو ماه گذشته است، اما تاکنون تأخیر در بازپرداخت آن‌ها به بیش از شش ماه نرسیده است. در این صورت، فقط مبلغ سررسید شده تسهیلات به این دسته انتقال می‌یابد.

درخواست‌های معوق

درخواست‌های معوق شامل مطالباتی هستند که اصل و سود تسهیلاتی که بیش از 6 ماه و کمتر از 18 ماه از تاریخ سررسید و یا از تاریخ قطع پرداخت اقساط گذشته و مشتری هنوز برای بازپرداخت مطالبات مورد نظر اقدامی نکرده است.

درخواست‌های مشکوک الوصول

درخواست‌های مشکوک الوصول شامل مطالباتی هستند که تمامی اصل و سود تسهیلاتی که بیش از 18 ماه از سررسید و یا از تاریخ قطع پرداخت اقساط آن‌ها گذشته، اما مشتری هنوز هم اقدامی برای بازپرداخت بدهی خود نکرده است.

مزیت همکاری با وکلای دعاوی مطالبه وجه تسهیلات

ما برای جلوگیری از رفتار ناهنجار سو استفاده کنندگان و برخی شرکت‌های دولتی یا خصوصی به همکاری با بهترین وکلای دعاوی مطالبه وجه تسهیلات نیاز داریم. با استفاده از دانش یک وکیل باتجربه، می‌توان از انتقال اموال توسط مشتریان به غیر به منظور فرار از پرداخت بدهی خود به بانک جلوگیری کرد.

همچنین وکلای دعاوی مطالبه وجه تسهیلات به انضمام سود و خسارات به ما کمک می‌کنند با استفاده از روش‌های قانونی، مطالبات بانکی را از مشتریان یا شرکت‌های بد حساب به صورت سریع‌تری وصول کنیم. وکیل می‌تواند از طریق مراجعه به مراجع قضایی بستر مناسبی را برای وصول مطالبات بانکی ایجاد کند و در این راه از حقوق بانک نسبت به مشتریان دفاع کند. در نهایت، وکیل با دانش و تجربه خود می‌تواند محدودیت‌های موجود برای وصول مطالبات بانکی را برطرف کرده و با مشتریان از طریق قانونی برخورد کند تا به بازپرداخت بدهی خود به بانک ملزم شوند.

با حضور یک وکیل، می‌توان نگرانی‌ها و مشکلات بانک‌ها در وصول مطالبات را کاهش داد، زیرا وکیل به عنوان نماینده حقوقی آنها در وصول مطالبات عمل می‌کند.

دعوای مطالبه وجه تسهیلات به انضمام سود و خسارت

سود و خسارت تسهیلات چیست؟

 در دادخواست‌های ارائه شده از سوی بانک، اصل وام، سود و سود پس از سررسید و خسارت تأخیر تأدیه، مورد مطالبه بانک قرار می‌گیرد. که در قرارداد مضاربه، آن را "سهم مشارکت بانک" می‌نامند.

اصطلاح سود پس از سررسید  به سودی اطلاق می‌شود که به ماخذ توافق شده در قرارداد بابت ایام پس از سررسید وام و در صورت عدم پرداخت آن در سررسید توسط مشتری، بدان تعلق می‌گیرد. خسارات تأخیر تأدیه یا خسارت دیرکرد نیز گاه در قرارداد قید می‌شود که غالباً میزان آن شش درصد است یا آن که نسبت به آن سکوت می‌شود و در این صورت با تغییر فاحش در ارزش قیمت بر طبق شاخص سالانه بانک مرکزی محاسبه می‌شود.

مثال

فرض کنید شخصی براساس قرارداد فروش اقساطی، مبادرت به دریافت تسهیلات خرید وسایل و تأسیسات کشاورزی از بانک می‌کند. این قرارداد، یک ساله و از نوع مضاربه تضمینی با سود 12 درصد تنظیم می‌شود. چنانچه مبلغ تسهیلات 50 میلیون ریال باشد، سود یک ساله آن معادل مبلغ 6 میلیون ریال است.

اگر وام گیرنده ظرف 2 سال پس از سررسید از پرداخت وام خودداری کند و دادخواست مطالبه علیه وی اقامه شود، باید به ازای هر سال مبلغ 6 میلیون ریال و به ازای 2 سال دیرکرد مبلغ 12 میلیون ریال به عنوان سود پس از سررسید و مجموعاً با احتساب یک سال بازپرداخت وام، مبلغ 18 میلیون ریال به عنوان سود و سود پس از سررسید پرداخت کند. افزون بر آن، خسارت تأخیر تأدیه معادل 6 درصد اصل بدهی پرداخت نشده از تاریخ سررسید تا تسویه کامل (2 سال) که معادل مبلغ 6 میلیون ریال است برای وی لحاظ می‌شود.

مطالبه تسهیلات بانکی

تسهیلات مستقل بانکی از چند دهه پیش در تجارت بین الملل مورد استفاده قرار گرفت و هم اکنون در روابط داخلی نیز به طور گسترده ای جریان دارد. تسهیلات بانکی برخلاف اعتبار اسنادی، ماهیتی تضمینی دارد و لذا در اغلب اوقات بی آنکه مطالبه ای صورت گیرد عمر سند منقضی می شود.

اما از زمانی که ذی نفع تصمیم به دریافت وجه سند می گیرد، آثار تسهیلات به شکل قابل توجه تری بروز پیدا می کند. حهت مطالبع تسهیلات بانکی به کمک وکیل بانکی، بانک باید در صورت صحیح بودن مطالبه، نسبت به پرداخت وجه سند اقدام کند. شناخت قواعد یک مطالبه صحیح به بانک کمک می کند تا درصورت عدم رعایت شرایط مقرر، از پرداخت وجه امتناع کند کما اینکه به ذی نفع اجازه می دهد تا با تقاضای صحیح پرداخت وجه تسهیلات، از حقوق خود محافظت نماید.

شناسه : 1589

روش‌های وصول مطالبات بانکی کدام است؟

وصول مطالبات بانکی از طریق وثیقه‌های اخذ شده، قراردادهای داخلی بانک، سفته و یا چک انجام می‌شود.

هزینه استخدام وکیل برای وصول مطالبات بانکی چقدر است؟

این هزینه معمولا درصدی از مبلغ مورد مطالبه است که بسته به نوع پرونده متغیر خواهد بود.

چرا وصول مطالبات بانک مهم است؟

بانک برای ارائه وام دوباره به متقاضیان جدید تسهیلات بانکی، باید بدهی‌های گذشته را تسویه کرده باشد.

لیست بهترین وکلای دعوای مطالبه وجه تسهیلات به انضمام سود و خسارات ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.