×

با عرض سلام پرونده ای تحت عنوان تهدید و مزاحمت تلفنی و فحاشی در دادسر

با عرض سلام پرونده ای تحت عنوان تهدید و مزاحمت تلفنی و فحاشی در دادسرا تشکیل میشه بر علیه بند که چند سوال برای من ایجاد کرده؟ ایا وقتی پرونده در اختیار تحقیق بازپرس معاون دادستان میتواند بدونه اطلاع اون دستور جلب بدونه سابقه احضار بده باتوجه به اینکه ادرس منزل وکار در پرونده بوده اگر تخلفه طبق چه ماده ای ؟ سوال دوم بنده وقتی منع تعقیب قرار گرفت به حکم جلب اعتراض کردم که این باعث شد معاون دادستان به منع تعقیب اعتراض کنه و یک نسبت ارتباط نامشروع هم اضافه کرده و از بازپرس تقاضای تحت تعقیب خاستار شده که بازپرس مخالفت کرده ولی از تاریخ 7/9/88 که معاون دادستان اختلاف کرده برای حل اختلاف که الان نزدیکه سه ماه به دادگاه نرفته بنده را راهنمایی کنید ایا تخلفه این مدت یا نه اگر هس ممنون میشم ماده قانونی ان هم بگید ؟

با-عرض-سلام
پرونده-ای-تحت-عنوان-تهدید-و-مزاحمت-تلفنی-و-فحاشی-در-دادسرا-تشکیل-میشه-بر-علیه-بند-که-چند-سوال-برای-من-ایجاد-کرده؟

ایا-وقتی-پرونده-در-اختیار-تحقیق-بازپرس-معاون-دادستان-میتواند-بدونه-اطلاع-اون-دستور-جلب-بدونه-سابقه-احضار-بده-باتوجه-به-اینکه-ادرس-منزل-وکار-در-پرونده-بوده-اگر-تخلفه-طبق-چه-ماده-ای-؟

سوال-دوم-بنده-وقتی-منع-تعقیب-قرار-گرفت-به-حکم-جلب-اعتراض-کردم-که-این-باعث-شد-معاون-دادستان-به-منع-تعقیب-اعتراض-کنه-و-یک-نسبت-ارتباط-نامشروع-هم-اضافه-کرده--و-از-بازپرس-تقاضای-تحت-تعقیب-خاستار-شده-که-بازپرس-مخالفت-کرده-ولی-از-تاریخ-7/9/88-که-معاون-دادستان-اختلاف-کرده-برای-حل-اختلاف-که-الان-نزدیکه-سه-ماه-به-دادگاه-نرفته-بنده-را-راهنمایی-کنید-ایا-تخلفه-این-مدت-یا-نه-اگر-هس-ممنون-میشم-ماده-قانونی-ان-هم-بگید-؟
وکیل  با سلام-طبق ماده 118 قانون آئین دادرسی در امور کیفری قاضی صرفا در 2 حالت می تواند بدون احضاریه بدوا دستور جلب صادر نماید. 1-در جرائمی که مجازات قانونی آن قصاص-اعدام-وقطع عضو باشد .2-متهمینی که محل اقامت یا شغل یا کسب آنها معین نبوده وافدامات قاضی برای دستیابی به متهم به نتیجه نرسده باشد. در مورد سوال دیگر شما باید به عرض برسانم که در قانون مهلتی برای ارسال پرونده به دادگاه جهت رفع اختلاف قید نگردیده به شما توصیه میشود به دفتر بازپرسی مربوطه یا دفتر دادسرا ی محل مراجعه وعلت عدم ارسال را جویا شوید.این امر نیاز به پیگیری مداوم دارد.

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.