×

سلام. دستخط بخشش مهریه با وجود اثر انگشت که بدلیل عدم ارجاع اثر انگشت

سلام. دستخط بخشش مهریه با وجود اثر انگشت که بدلیل عدم ارجاع اثر انگشت از طرف قاضی جهت بررسی، رد شد. حال وراث شکایت جعل دستخط کرده اند. چند عنوان جرم و مجازات می توانند مطرح کنند؟ جعل و استفاده از آن یا فقط یکی از آن قابل بررسی است طبق ماده 536 قانون مجازات اسلامی. جهت دفاع از خود چه کارهایی میتوان کرد؟

سلام.-دستخط-بخشش-مهریه-با-وجود-اثر-انگشت-که-بدلیل-عدم-ارجاع-اثر-انگشت-از-طرف-قاضی-جهت-بررسی،-رد-شد.-حال-وراث-شکایت-جعل-دستخط-کرده-اند.
چند-عنوان-جرم-و-مجازات-می-توانند-مطرح-کنند؟-جعل-و-استفاده-از-آن-یا-فقط-یکی-از-آن-قابل-بررسی-است-طبق-ماده-536-قانون-مجازات-اسلامی.-جهت-دفاع-از-خود-چه-کارهایی-میتوان-کرد؟
وکیل  با سلام دستخط بخشش مهریه یک سند عادی است... از این رو ادعای جعل، یا انکار و تردید نسبت به آن امکان دارد بشود. اگر چنین ادعاهایی طرح نشود که سندیت دارد و مشکلی نیست. چنانچه خوانده ادعای جعل مطرح کرده باشد، دو حالت دارد. یا طی دادخواست حقوقی مطرح کرده که دادگاه حقوقی باید و ملزم است به کارشناس ارجاع نماید. یا مستقیما شکایت کیفری جعل مطرح می کند که دادگاه کیفری به آن رسیدگی می کند و باز هم موضوع به کارشناس ارجاع می شود. به هر حال سند و خصوصا اثر انگشت آن یا جعلی هست یا نیست. اگر جعلی نباشد که اصولا دفاعی لازم نیست اما اگر کارشناس آن را جعلی تشخیص دهد، شما نیاز به مشاوره حقوقی حضوری و اختیار نمودن وکیل در دعوا دارید. البته یادآوری می کنم که نظریه کارشناس چندین بار قابل اعتراض است و توصیه می کنم که مواعد اعتراض را از دست ندهید. با سپاس

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.