جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09124321990 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام حدود برج 7 سال 92 در شرکت یکان تولید کننده کود ورمی کمپوست حدود 40 میلیون تومان طی 2 قرار داد سرمایه گذاری کردم یک قرار داد 10200 و یک قرداد 30 میلیون طبق مفاد قرار داد برای قرار داد 30 میلیون 2 ماهی 5 میلیون و برای قرار داد 10200 ماهیانه حدود 1700 برای 2 ماه طبق مفاد قرار داد بعد از سه دوره یعنی 6 ماه میتوانستنیم اصل پول را بگیریم و یا دوباره تمدید کنیم متاسفانه بعد از دستگیری شرکت گستر ایرانیان در کرج و کلاهبرداری 4000 ملیاردی ترس بر سرمایه گذاران این شرکت چیره شد و همه آنهایی که قرار دادشان تمام شده بود تسویه کردن و پول خود را گرفتن ولی چون بازار کود کرمی بعلت توزیع کود شرکت کرجی افت قیمت پیدا کرد شرکت دیگر نتوانست نه کود بفروشد نه سود بدهد و نه تسویه کند مدیران شرکت بنا بر پرداخت دارند ولی همش امروز فردا میکنن در این دوره قرار داد سه دوره فقط یک دوره سود گرفتم حدود 6700 ولی سود دو مرحله بعدی و اصل پول را نگرفتم حدود 2 ماه هم از زمان تسویه حساب گذشته ولی هنوز خبری از تسویه نیست چندین بار نماینگیها قصد شکایت داشتن ولی مدیر شرکت ازشون مهلت خواست تا بتونه پول جور بکنه از انجایی که من قراردادم بدون واسطه با شرکت اصلی بستم و پول مستقیما به حساب این شرکت واریز شده و طبق گزارش نمایندگیها این شرکت بالغ بر 160 ملیارد مال و اموال داره آیا میشه با قرارداد و فیش واریزی این پول زنده کرد؟ ایا میشه مال توقیف کرد ؟ لطفا راهنمایی کنید با تشکر جواب برام ایمیل کنید

2پاسخ

با سلام وآرزوی موفقیت, شخص حقوقی(شرکت ها) نیز مانندانسانها مسوول مستقیم زیانهایی است که به وسیله تشکیلات واندامهای تصمیم گیرنده خود به دیگران وارد می کند ,لذا میتوان علیه شرکت ها اقامه دعوا کرد واصل وجه وضرر زیان وسایر دعاوی راجع به آنرا را از دادگاه خواست ویا نسبت به توقیف اموال شرکت اقدام نمود, دادگاه چنانچه مدیران ومدیر عاملی که از مقررات قانونی اساسنامه شرکت ومصوبات مجمع عمومی عدول کرده باشد حدود مسوولیت هر یک از آنان را وفق ماده142لایحه اصلاح قانون تجارت مصوب 47در تعیین خسارت وارده مشخص می کند, البته مسوولیت جزایی مدیران شرکت ها مبنی بر کلاهبرداری یا خیانت در امانت به قوت خود باقی است ونیز چنانچه ثابت شود که شرکت مورد نظر از تادیه دیون خود ناتوان است می توان بر طبق مقررات نسبت به اعلام ورشکستگی شرکت مورد نطرنیز در محکمه صالح افدام نمود ,پاینده باشید

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 40122439