×

سلام. یکسال قبل بابت پرونده مهریه، موجودی حساب بانکی طی قرار تامین متو

سلام. یکسال قبل بابت پرونده مهریه، موجودی حساب بانکی طی قرار تامین متوقف شد، حال که مبلغ فوق به شاکی مهریه واگذار خواهد شد و چون قیمت سکه نسبت به زمان توقیف بالا رفته، آیا این مبلغ به جای سکه با قیمت آنموقع حساب میشود یا باقیمت فعلی؟ (موضوع مهریه ارث بوده به دلیل فوت زن)

سلام.-یکسال-قبل-بابت-پرونده-مهریه،-موجودی-حساب-بانکی-طی-قرار-تامین-متوقف-شد،-حال-که-مبلغ-فوق-به-شاکی-مهریه-واگذار-خواهد-شد-و-چون-قیمت-سکه-نسبت-به-زمان-توقیف-بالا-رفته،-آیا-این-مبلغ-به-جای-سکه-با-قیمت-آنموقع-حساب-میشود-یا-باقیمت-فعلی؟-(موضوع-مهریه-ارث-بوده-به-دلیل-فوت-زن)
وکیل  با سلام مهریه چنانچه طلا یا ارز یا کالا باشد، ارزشگذاری آن در زمان پرداخت انجام می شود. به عبارت بهتر، مبلغ توقیف شده در حساب به دلیل اجرای قرار تامین خواسته، توقیف می شود تا در آینده جهت اجرای حکم مهریه مورد استفاده قرار گیرد، اما محاسبه اینکه این مبلغ معادل چه تعداد سکه است، نه در زمان توقیف، بلکه در زمان ادای دین، یعنی اجرای حکم صورت میگیرد... بنابر این، متاسفانه با بالا رفتن قیمت سکه، با پرداخت مبلغ توقیف شده به محکوم له، تعداد کمتری سکه از ذمه محکوم علیه خارج می شود. این روند همینطور ادامه خواهد داشت. مثلاً در ادامه چناچه جهت اجرای مابقی مهریه، چند سال بعد، ملکی توقیف گردد، محاسبه اینکه قیمت این ملک معادل چند سکه خواهد بود، در زمان ادای دین صورت خواهد گرفت که مسلما با افزایش قمیت سکه، باز تعداد سکه کمتری نسبت به امروز از ذمه محکوم علیه خارج خواهد شد. با تشکر

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.