جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09127384352 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام وعرض خسته نباشید سوال من در رابطه با سر پرستی کودک پس از فوت پدر می باشد به این صورت که نوزاد هنوز به شکم مادرش مباشد یعنی حدود 3 ماه از زمان حاملگی مادر طی شده که پدر فوت می شود .در این صورت خانواده پسر چه حق و حقوقی دارند فرزند مطعلق به مادر است یا خانواده پسر ؟ آیا می توان آنها از دیدن فرزند محروم ساخت یا خیر خواهش مندم در این زمینه مرا یاری فرمایید چون پس از هر باری که خانواده پسر به دیدار نوه شان می آید دعوا ودرگیری شروع می شود .

2پاسخ

با سلام: مطابق ماده1171 قانون مدنی در صورت فوت یکی از ابوین ( پدر یا مادر)حضانت طفل با آنکه زنده است میباشدهرچند متوفی پدر طفل بوده وبرای او قیم نیز معین کرده باشد.بنابر این در این مورد سرپرستی طفل به عهدی مادر است و مستفاد از ماده 1174 قانون مدنی خویشاوندان پدری طفل می توانند از دادگاه تقاضای ملاقات نمایندو در صورتی که دادگاه به مصلحت طفل بداند در این ارتباط حکم خواهد داد

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 43123930