×

با سلام و تحیت خدمت وکلیل محترم ، منزل پدری دارای 67 متر مغازه مجوز دا

با سلام و تحیت خدمت وکلیل محترم ، منزل پدری دارای 67 متر مغازه مجوز دار می باشد که پدرم در سال 1360 آنرا سرقفلی داده و قرار بوده که اجاره بهایی به پدرم پرداخت شود اما مبالغی به ایشان پرداخت شده اما از آن زمان تا کنون به نفات دیگری واگذار کرده اند در حال حاضر منزل پدری در طرح تسهیل گری شهرداری قرار گرفته (احیای بافت فرسوده) و قرار است با پیمانکاری بصورت تجمیعی منازل همسایه این کار انجام شود آیا مستاجر سرقفلی مغازه پدری ادعای سهمی از آپارتمانی که قرار است به پدرم تعلق بگیرد می تواند داشته باشد ؟ چگونه باید به وی برخورد شود ؟

با-سلام-و-تحیت-خدمت-وکلیل-محترم-،-منزل-پدری-دارای-67-متر-مغازه-مجوز-دار-می-باشد-که-پدرم-در-سال-1360-آنرا-سرقفلی-داده-و-قرار-بوده-که-اجاره-بهایی-به-پدرم-پرداخت-شود-اما-مبالغی-به-ایشان-پرداخت-شده-اما-از-آن-زمان-تا-کنون-به-نفات-دیگری-واگذار-کرده-اند-در-حال-حاضر-منزل-پدری-در-طرح-تسهیل-گری-شهرداری-قرار-گرفته-(احیای-بافت-فرسوده)-و-قرار-است-با-پیمانکاری-بصورت-تجمیعی-منازل-همسایه-این-کار-انجام-شود-آیا-مستاجر-سرقفلی-مغازه-پدری-ادعای-سهمی-از-آپارتمانی-که-قرار-است-به-پدرم-تعلق-بگیرد-می-تواند-داشته-باشد-؟-چگونه-باید-به-وی-برخورد-شود-؟
وکیل  با سلام در مورد مستاجر در صورتی که وجهی بابت سرقفلی به پدرتان پرداخته باشد وی صاحب سرقفلی است در غیر این صورت فقط حق کسب و پیشه بوی تعلق می گیرد.و اگر مغازه را بع غیر انتقال داده باشد نصف حق کسب و پیشه یا سرقفلی به مستاجر پرداخت می شود . در مورد نپرداختن اجاره بها می توان اظهار نامه ارسال کرد و از وی خواست که ظرف ده روز اجاره بها را پرداخت کند و در صورتی که دو بار در سال این اقدام انجام شود و اجاره پرداخت نکند می توان تقاضای تخلیه کرد. و یا می توان تقاضای افزایش اجاره بها نمود. در مورد طرح تعریض در صورتی که شهرداری بخوتهد حقی پرداخت کند سرقفلی یا حق کسب و پیشه به مستاجر پرداخت می شود و قیمت ساختمان و عرصه مغازه یا معوض انها به شما پرداخت می شود و مستاجر در قسمت مسکونی سهمی ندارد

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.