×

باسلام و احترام بنده در سال 91 یک دستگاه آپارتمان بصورت پی فروش خری

باسلام و احترام بنده در سال 91 یک دستگاه آپارتمان بصورت پی فروش خریداری کردم در موقع عقد قرارداد قسمت اعظم پول را پرداخت کردم و 20 میلیون زمان تحویل آپارتمان پرداخت کردم زمان تنطیم سند در محضر 30/10/91 می بایست 20 میلیون تومان می دادم . متاسفانه روز تنظیم سند فروشنده در محضر حاضر نشد با صحبت تلفنی عنوان کرد که حدود 10 الی 15 روز دیگر آماده می شود. و این موضوع ادامه داشت تا الان . در طی این مدت صحبت شد که بند دریافت خسارت به چه ترتیبی اعمال می شود ( روزی 100 هزار تومان عنوان می کردند به توافق می رسیم . در حال حاضر که سند آماده است از دادن خسارت امتناع می کنند. ضمن اینکه من آپارتمان را از نفر دوم خریداری کردم یعنی یکبار صاحب خانه با یک نفر قرارداد بسته بود و پیش فروش ،فروخته بودو من از آیشان خریداری کردم . با توجه به اینکه در زمان تنظیم سند من برگه عدم حضور برای فروشنده دریافت نکردم و لی نامه شهرداری را مبنی بر اینکه در آن زمان سند آماده نبوده و شامل ماده 100 و جریمه شده تا کنون می توانم تهیه کنم آیا می توانم در دادگاه ادعای خسارت نمایم.؟ ممنون می شوم راهنمایی بفرمائید.

باسلام-و-احترام

بنده-در-سال-91-یک-دستگاه-آپارتمان-بصورت-پی-فروش-خریداری-کردم-در-موقع-عقد-قرارداد-قسمت-اعظم-پول-را-پرداخت-کردم-و-20-میلیون-زمان-تحویل-آپارتمان-پرداخت-کردم-زمان-تنطیم-سند-در-محضر-30/10/91-می-بایست-20-میلیون-تومان-می-دادم-.-متاسفانه-روز-تنظیم-سند-فروشنده-در-محضر-حاضر-نشد-با-صحبت-تلفنی-عنوان-کرد-که-حدود-10-الی-15-روز-دیگر-آماده-می-شود.-و-این-موضوع-ادامه-داشت-تا-الان-.-در-طی-این-مدت-صحبت-شد-که-بند-دریافت-خسارت-به-چه-ترتیبی-اعمال-می-شود-(-روزی-100-هزار-تومان-عنوان-می-کردند-به-توافق-می-رسیم-.-در-حال-حاضر-که-سند-آماده-است-از-دادن-خسارت-امتناع-می-کنند.-ضمن-اینکه-من-آپارتمان-را-از-نفر-دوم-خریداری-کردم-یعنی-یکبار-صاحب-خانه-با-یک-نفر-قرارداد-بسته-بود-و-پیش-فروش-،فروخته-بودو-من-از-آیشان-خریداری-کردم-.-با-توجه-به-اینکه-در-زمان-تنظیم-سند-من-برگه-عدم-حضور-برای-فروشنده-دریافت-نکردم-و-لی-نامه-شهرداری-را-مبنی-بر-اینکه-در-آن-زمان-سند-آماده-نبوده-و-شامل--ماده-100-و-جریمه-شده-تا-کنون-می-توانم-تهیه-کنم-آیا-می-توانم-در-دادگاه-ادعای-خسارت-نمایم.؟-ممنون-می-شوم-راهنمایی-بفرمائید.
با سلام/به طور گلی خسارات واخذ آن در رویه قضایی محدویت هایی و تغییرات و اصلاحاتی داشته است.گرچه مطابق ماده515قانون آیین دادرسی خسارت ناشی از تقصیرمانند تاخیر در انجام تعهد مورد پذیرش قانون قرار گرفته است .نصوص قوانین خسارات قانونی یا قراردادی با استنباط و اجتهاد قضایی و قرائت های متفاوت موجب تشتت آرا در این خصوص گردیده است .با تجمیع نصوص مواد قوانین آ.د.م با مواد 1و2 قانون مسئولیت مدنی و مواد 221و226و227و230قانون مدنی و نظریات شورای نگهبان و اکثریت قضات الف-خسارات قراردادی متعارف قابل مطالبه است ب-گواهی عدم حضور شرط لازم اثبات می باشد نه شرط کافی ج-علم قاضی با نشانه ها یا امارات به شرط متعارف بودن می تواند عدم حضور را اثبات نماید و شما قرائنی دارید که مفید علم است اما کافی نیست مگر با قرائن دیگر کامل شود پ-اقرار متعهد نزد دادرس می تواند قاطع اثبات ادعای شما باشدت-پس بنظر خصوصا اینکه شما ملک را از نفر دوم خریداری کرده اید و حالت طبیعی قرارداد برهم خورده است و رویه ها متفاوت به نظر قبول ادعا یا رد آن پنجاه پنجاه است تازه اگر شرایطی را که بیان نمودم داشته باشید .موفق باشید

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.