×

با عرض سلام و خسته نباشید. سوالی داشتم که اگر محبت فرموده و راهنمایی ف

با عرض سلام و خسته نباشید. سوالی داشتم که اگر محبت فرموده و راهنمایی فرمایید ممنون میشوم. ما کلا سه برادرهستیم. پدر بنده برای من امسال یک خانه خریداری کردند.و ملک به نام خود من میباشد. لازم به ذکر است که خانه پدری ما یک ویلا میباشد که حتی قیمت یک سوم آن از ملک بنده بسیار گرانتر میباشد. حال برای تقسیم ارث ، قیمت خانه قاعدتا تقسیم بر سه میشود. اما من میخواهم به میزان قیمت ملک خودم را از سهم خودم از خانه پدری کم کنم. نکته ای وجود دارد که قیمت ها پس از خرید ملک بنده، هم قیمت ملک من و هم خانه پدری به شدت بالا رفته. حال سوال اینجاست که ایا من باید قیمت روز خانه خود را از سهم کم کنم یا قیمتی که ملک را برای من خریداری نمودند؟؟ سپاس فراوان از توجه شما.

با-عرض-سلام-و-خسته-نباشید.-سوالی-داشتم-که-اگر-محبت-فرموده-و-راهنمایی-فرمایید-ممنون-میشوم.
ما-کلا-سه-برادرهستیم.-پدر-بنده-برای-من-امسال-یک-خانه-خریداری-کردند.و--ملک-به-نام-خود-من-میباشد.-لازم-به-ذکر-است-که-خانه-پدری-ما-یک-ویلا-میباشد-که-حتی-قیمت-یک-سوم-آن-از-ملک-بنده-بسیار-گرانتر-میباشد.-حال-برای-تقسیم-ارث-،-قیمت-خانه-قاعدتا-تقسیم-بر-سه-میشود.-اما-من-میخواهم-به-میزان-قیمت-ملک-خودم-را-از-سهم-خودم-از-خانه-پدری-کم-کنم.-نکته-ای-وجود-دارد-که-قیمت-ها-پس-از-خرید-ملک-بنده،-هم-قیمت-ملک-من-و-هم-خانه-پدری-به-شدت-بالا-رفته.-حال-سوال-اینجاست-که-ایا-من-باید-قیمت-روز-خانه-خود-را-از-سهم-کم-کنم-یا-قیمتی-که-ملک-را-برای-من-خریداری-نمودند؟؟-سپاس-فراوان-از-توجه-شما.
وکیل  سلام اولا ملکی که پدر به نام شما کرده متعلق به خودتان هست و جز ماترک نیست ثانیا اگر تمایل دارید که جز ماترک باشد همانطوری که قیمت روز ویلا برای تقسیم لحاظ می شود برای کسر کردن قیمت خانه واگذاری به شما حساب می شود.

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.