×

با عرض سلام. خواهرم موسس و صاحب امتیاز مهد کودکی هست که دارای مجوز از

با عرض سلام. خواهرم موسس و صاحب امتیاز مهد کودکی هست که دارای مجوز از بهزیستی برای نگهداری از نوباوگان و کودکان 2 تا 6 سال را دارد ولی متاسفانه از سر نیاز و به اصرار خانواده ای که پدر و مادر شاغل بوده اند و فرزند اول آنها که پیش دبستانی بوده و در این مهد ثبتنام شده بود فرزند دوم آنها که کمتر از دو سال داشت را نیز در مهد نگهداری میکرد لازم به ذکر است که مجوز نگهداری کودک زیر دو سال را از مراجع ذیصلاح نداشت و بدون داشتن مجوز آنرا نگهداری میکرد و هنگام بیمه کردن کودکان مهد فقط کودکان بالای 2 سال را بیمه مسئولیت نمود چون پذیرفتن این کودک پس از اقدامات بیمه بوده .تا اینکه مهد تصمیم گرفت که کودکان را در یکی از پارکهای شهر به اردوی تفریحی ببرد که در این اردو تفریحی متاسفانه همان کودک زیر دو سال و فاقد مجوز و بیمه درون حوض پارک افتاده و در کما بسر میبرد که احتمال فوت ان بالا میباشد..ناگفته نماند که از والدین تمامی کودکان رضایت نامه کتبی گرفته. خواستم بدانم درصورت فوت این کودک حکم چه میشود آیا شهرداری نیز به علت ایمن نبودن پارک محکوم میشود چون شهرداری از مهد تعهد گرفته که با مسیولیت شخص ورود نمایند چون این حادثه در این پارک پیشینه داشته. و آیا مسئول مهدمحکوم به پرداخت دیه میشود آیا زندانی ممکنه داشته باشد. متشکرم

با-عرض-سلام.
خواهرم-موسس-و-صاحب-امتیاز-مهد-کودکی-هست-که-دارای-مجوز-از-بهزیستی-برای-نگهداری-از-نوباوگان-و-کودکان-2-تا-6-سال-را-دارد-ولی-متاسفانه-از-سر-نیاز-و-به-اصرار-خانواده-ای-که-پدر-و-مادر-شاغل-بوده-اند-و-فرزند-اول-آنها-که-پیش-دبستانی-بوده-و-در-این-مهد-ثبتنام-شده-بود-فرزند-دوم-آنها-که-کمتر-از-دو-سال-داشت-را-نیز-در-مهد-نگهداری-میکرد-لازم-به-ذکر-است-که-مجوز-نگهداری-کودک-زیر-دو-سال-را-از-مراجع-ذیصلاح-نداشت-و-بدون-داشتن-مجوز-آنرا-نگهداری-میکرد-و-هنگام-بیمه-کردن-کودکان-مهد-فقط-کودکان-بالای-2-سال-را-بیمه-مسئولیت-نمود-چون-پذیرفتن-این-کودک--پس-از-اقدامات-بیمه-بوده-.تا-اینکه-مهد-تصمیم-گرفت-که-کودکان-را-در-یکی-از-پارکهای-شهر-به-اردوی-تفریحی-ببرد-که-در-این-اردو-تفریحی-متاسفانه-همان-کودک-زیر-دو-سال-و-فاقد-مجوز-و-بیمه-درون-حوض-پارک-افتاده-و-در-کما-بسر-میبرد-که-احتمال-فوت-ان-بالا-میباشد..ناگفته-نماند-که-از-والدین-تمامی-کودکان-رضایت-نامه-کتبی-گرفته.
خواستم-بدانم-درصورت-فوت-این-کودک-حکم-چه-میشود-آیا-شهرداری-نیز-به-علت-ایمن-نبودن-پارک-محکوم-میشود-چون-شهرداری-از-مهد-تعهد-گرفته-که-با-مسیولیت-شخص-ورود-نمایند-چون-این-حادثه-در-این-پارک-پیشینه-داشته.
و-آیا-مسئول-مهدمحکوم-به-پرداخت-دیه-میشود-آیا-زندانی-ممکنه-داشته-باشد.
متشکرم
وکیل  با سلام جای تاسف دارد که مدیر مهد با علم به عدم مجوز قانونی و صرفا برای دریافت مبلغی جزیی جان انسانی را به خطر انداخته است. به هرحال همانطوریکه خود شما هم بیان کردید هم نگهداری بدون مجوز بوده و هم بدون بیمه بوده و هم بردن این طفل به داخل پارک بدون مجوز بوده چون اصولا حق نگهداری نداشته اید. به این ترتیب در صورتی که خدای نکرده فوت کنند کارشناس براساس تقصیر گزارش تهیه می کند ولی به احتمال زیاد بیشترین تقصیر متوجه مهد و سپس شهرداری و اولیا اون طفل باشد. و دادگاه هم براساس میزان تقصیر حکم می دهد. اینکه شما یا شهرداری برگه برائت خودتون را گرفته اید دلیل بر این نیست که دادگاه تقصیر شما را نا دیده بگیرد . کما اینکه اگر شما ثابت کنید والدین طفل به اجبار طفل را به مهد تحمیل کرده اند در نتیجه دادرسی و کارشناسی موثر می باشد. تقصیر بین مهد و شهرداری و والدین تقسیم می شود و دیه و حبس هم دارد ولی بعلت غیر عمد بودن معمولا دادگاه جزای نقدی حکم می کند. باید به نوع بیمه نامه هم دقت کنید که چه مواردی را پوشش داده است با نام است یا بی نام و یا مسئولیت را در بر می گیرد و یا فقط درمان هست؟

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.