×

با سلام مدت چهار سال است که در یک شرکت خصوصی مشغول به کار هستم.16 ب

با سلام مدت چهار سال است که در یک شرکت خصوصی مشغول به کار هستم.16 بهمن ماه سال امسال بدلیل تعویق بیش از اندازه پرداخت حقوق از سوی شرکت (حدود 4 ماه )و عدم تضمین پرداخت آن ، از شرکت نامه عدم نیاز گرفتم و به کار با این شرکت پایان دادم. قراردادی که شرکت با پرسنل منعقد کرده است بر اساس مبلغی که برای بیمه رد شده تنظیم شده و این درحالیست که بر اساس توافق میبایست حدود دو برابر مبلغ ذکر شده در قرارداد ، ماهیانه به من از سوی شرکت پرداخت شود. (فیش حقوقی صادر شده از سوی شرکت موجود است و شاهد این مدعااست). 1. برای تسویه حساب شرکت چکهایی برای حدود یک سال دیگر پرداخت میکند و با توجه به اینکه حدود چهار ماه است که حقوق نیز پرداخت نشده ، امکان پذیرش این چکها را ندارم.آیا امکان قانونی وجود دارد که شرکت را ملزم به پرداخت تعهدات و تسویه هر چه سریعتر نماید؟ 2. با توجه به آنکه قراردادی که برای امسال به من داده اند همانطور که ذکر شد با نصف مبلغ قابل پرداخت (مبلغی که برای بیمه رد می شود) و تا تاریخی که با شرکت همکاری داشته ام (16 بهمن 92) میباشد برای سال 92 آیا سنوات و عیدی تعلق میگیرد یا خیر؟ از محبت شما سپاسگزارم و برای شما آرزوی موفقیت دارم

با-سلام

مدت-چهار-سال-است-که-در-یک-شرکت-خصوصی-مشغول-به-کار-هستم.16-بهمن-ماه-سال-امسال-بدلیل-تعویق-بیش-از-اندازه-پرداخت-حقوق-از-سوی-شرکت-(حدود-4-ماه-)و-عدم-تضمین-پرداخت-آن-،-از-شرکت-نامه-عدم-نیاز-گرفتم-و-به-کار-با-این-شرکت-پایان-دادم.-قراردادی-که-شرکت-با-پرسنل-منعقد-کرده-است-بر-اساس-مبلغی-که-برای-بیمه-رد-شده-تنظیم-شده-و-این-درحالیست-که-بر-اساس-توافق-میبایست-حدود-دو-برابر-مبلغ-ذکر-شده-در-قرارداد-،-ماهیانه-به-من-از-سوی-شرکت-پرداخت-شود.-(فیش-حقوقی-صادر-شده-از-سوی-شرکت-موجود-است-و-شاهد-این-مدعااست).

1.-برای-تسویه-حساب-شرکت-چکهایی-برای-حدود-یک-سال-دیگر-پرداخت-میکند-و-با-توجه-به-اینکه-حدود-چهار-ماه-است-که-حقوق-نیز-پرداخت-نشده-،-امکان-پذیرش-این-چکها-را-ندارم.آیا-امکان-قانونی-وجود-دارد-که-شرکت-را-ملزم-به-پرداخت-تعهدات-و-تسویه-هر-چه-سریعتر-نماید؟

2.-با-توجه-به-آنکه-قراردادی-که-برای-امسال-به-من-داده-اند-همانطور-که-ذکر-شد-با-نصف-مبلغ-قابل-پرداخت-(مبلغی-که-برای-بیمه-رد-می-شود)--و-تا-تاریخی-که-با-شرکت-همکاری-داشته-ام-(16-بهمن-92)-میباشد-برای-سال-92-آیا-سنوات-و-عیدی-تعلق-میگیرد-یا-خیر؟

از-محبت-شما-سپاسگزارم-و-برای-شما-آرزوی-موفقیت-دارم
وکیل  با سلام خدمت کاربر محترم در خصوص پاسخ به سوال جنابعالی به استحضار عالی می رساند : در خصوص مبلغ جقوق واقعی شما و مبلغی که در لیست بیمه شما رد می شود با توجه به اینکه شرکت های این چنینی با بهره گرفتن از کارشناسان مجرب در این خصوص مطمئنا مبالغ مندرجه در فیش واقعی شما را به صورتی درج می نمایند که مشمول حقوق ثابت و پایه شما نشود و اداره بیمه نیز در این حصوص و این مابه تفاوت نمی تواند کاری بکند لیکن با مطالعه دقیق فیش حقوقی شما می توان در این خصوص نظر قطعی داد . در خصوص تسویه حساب نیز اگر بخواهید از طریق پروسه قانونی یعنی از طریق وزارت کار و صدور حکم بدوی و تجدیدنظر و در ادامه صدور اجرائیه حقوق خود را دریافت نمائید به توجه به روند طویل دادرسی تقریبا یک سال زمان می برد حال اگر مطمئن هستید که چک های صادره توسط شرکت در موعد مقرر حتما پرداخت می شود با وضعیت موجود گرفتن چک به صلاح شما است . اما اگر 100 در 100 مطمئن نیستید که این چک ها که بابت تسویه حساب به تاریخ سال بعد توسط شرکت صادر می شود در تاریخ سررسید پرداخت نشود ، بهتر است از طریق وزارت کار و در یافت حکم و اجراییه که ضمانت اجرا داشته و توسط اجرای احکام دادگاه اجرا می شود و بر طبق آن می توانید اموال شرکت را توقیف و از طریق مزایده بفروشید اقدام نمائید که از این طریق صرف نظر از زمان اجرای آن حتما به حق خود خواهید رسید . در خصوص قسمت آخر سوال شما در خصوص عیدی و پاداش .وفق قانون کار مبلغ عیدی و پاداش تقسیم به 12 می شود و ماه هایی را که کار کرده اید یعنی 9 ماه از امسال را مشمول عیدی مصوب امسال خواهید شد . در صورتی که ابهامی در حصوص پاسخ داده شده وجود داشت اطلاع دهید تا پاسخ تکمیلی ارائه شود . با تشکر عباس گودرزی وکیل پایه یک دادگستری

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.