جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09129634787 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام .خواهشمندم ارشاد فرمایید آیا آراء قطعیت یافته محاکم در خصوص کاربری اراضی زراعی و باغها" href="/tags/10892/قانون-حفظ-کاربری-اراضی-زراعی-و-باغها/" class="link">قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها مصوب 1385 قابل رسیدگی مجدد بوسیله شورای نظارت قضایی دادگستری استانها موضوع ماده 18 اصلاحی قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب هستند؟

2پاسخ

بر اساس ماده 18 اصلاحی قانون تشکیل دادگاه های عمومی وانقلاب ، آراء قطعی دادگاههای عمومی و انقلاب‌، نظامی‌‌و دیوان عالی کشور جز ازطریق اعاده دادرسی و اعتراض ثالث به‌نحوی که درقوانین مربوط مقرر گردیده قابل رسیدگی مجدد نیست مگر در مواردی که رأی به تشخیص رئیس قوه قضائیه خلاف بیّن شرع باشد که در این‌صورت این تشخیص به عنوان یکی از جهات اعاده دادرسی محسوب و پرونده حسب مورد به مرجع صالح برای رسیدگی ارجاع می‌شود. بنابر این با توجه به ماده مذکور ، بله کلیه آراء قطعیت یافته در صورت خلاف بین شرع بودن قابلیت طرح در دفتر نظارت و پیگیری را دارد.

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 85151731