صدور پروانه

همه چیز درباره " صدور پروانه "

صدور پروانه

باسلام وخسته نباشیدخدمت وکلای عزیز.بنده درسال ۱۳۹۰ملکی رادر یکی از روستاهای گردشگری خریداری نمودم وپرداخت کل مبلغ زمین به شرط انتقال سند ملک به نام بنده وصدور پروانه برای ساخت بود چون فروشنده خود دهیار روستا بود وشریک وی هم دارای دفترخانه اسناد واملاک می باشد لذا پروانه درموعدمقررصادروسندنیزدریکی ازدفاتررسمی توسط شریک وی به نام بنده انتقال داده شدوبنده مبلغ زمین راتمام وکمال پرداخت نمودم وبعدازیک سال واندی برای ساخت اقدام کردم ضمنا ایشان درقولنامه متعهدشده بود که هرگونه مدعی زمین چه حقیقی وچه حقوقی را باید جوابگو باشدوبنده مراجعه به بخشداری برای تمدید پروانه نمودم ومتوجه شدم که ایشان با سواستفاده از موقعیت شغلی پروانه رابدون گرفتن استعلام از منابع طبیعی وادرات مربوطه صادر نموده وپروانه اعتبار قانونی ندارد وقابل تمدید نیست وباتوجه به اینکه اداره منابع طبیعی واداره راه وترابری مدعی زمین بود بنده سند مربوط به زمین را به اداره مربوطه ارئه دادم ولی متاسفانه مشخص گردید که سند نیز متعلق به این قطعه از ملک نمی باشد.یعنی اقایان فروشندگان برای متقاعد نمودن بنده برای پرداخت مبلغ زمین هم سند غیروهم پروانه جعل صادرنمودن.آیا بنده میتوانم به جرم کلاهبرداری از فروشندگان (دهیارودفترداراسنادرسمی) که باآگاهی تمام اقدام به کلاهبرداری نمودن کیفری شکایت نمایم ونظرشما وکلای گرامی چیست؟ه

اعمال انجام شده از مصادیق جعل و استفاده از سند مجعول می باشد و از طرفی چون به وسیله آن

مشاهده پاسخ کامل

با سلام صاحب ملکی بصورت زمین در داخل شهر یزد میباشم و اخیرا توسط شهرداری به دلیل نامه نگاری همسایگان برای ایجاد پارکینگ ,قسمتی از این زمین آسفالت شده آیا امکان شکایت از این نهاد دولتی و اثبات هدف این نهاد بر کالم یکن کردن قسمتی از ملک اینجانب و گرفتن خسارتی به میزان 3 برابر ارزش قسمت آسفالت شده و همچنین گرفتن دستور برداشت آسفالت مذکور از روی زمین امکان پذیر است ؟ آیا شما در این امر مرا یاری میکنید؟

شما انجام تامین دلیل با جلب نظر کارشناس اتفاقات انجام شده در ملک خود را کارشناسی کنید و میزان دقیق زمین تصرفی و خسارت وارد شده را محاسبه نموده و از

مشاهده پاسخ کامل

با عرض سلام. من و پسرعمویم درحال خرید مغازه ای هستیم بطور شریکی (50-50) جهت تاسیس دفتر مشاورین املاک. (قرار است هردو درآنجا مشغول شویم و درآمد بطور مساوی تقسیم شود.) ایشان دارند اقدام میکنند برای گرفتن جواز کسب. 1- آیا جواز کسب میشود بنام 2 نفر باشد؟ 2- اگر جواز فقط به نام ایشان باشد چه مزیتی و چه حقی برای ایشان ایجاد میشود؟ آیا من ضرر میکنم؟ پیشاپیش از عنایت شما سپاسگزارم.

با سلام در پاسخ به سؤال نخست عرض می گردد از آنجایی که جنابعالی و برادرتان قصد خرید مغازه ای را به طور مشاع دارید و ظاهرا" سرمایه ای که جهت کسب و کار اختصاص خواهید داد

مشاهده پاسخ کامل

با سلام. پدر بنده فوت شدند. مالک 3دانگ زمینی بودند.طبق قولنامه ای دست نوشته(خانگی)این ملک را به من واگذار کردند چند روزی قب از فوت با امضای 2 نفر شاهد.شریک دیگر ملک با توجه به داشتن وکالتنامه از پدرم اقدام به کسب پروانه ساخت نموده و تاریخ صدور پروانه هم پس از فوت ایشان میباشد.حال سوال بنده این است:آیا این 3دانگ مشمول مالیات بر ارث میباشد؟(سایر ورثه کاملا آگاه وراضی هستند از این موضوع) در صورت مشمول بودن در مالیات بر ارث آیا ارزش حال ملاک میباشد؟ یا زمان فوت که ملک هنوز تخریب نگردیده؟ و سوال پایانی این که در صورت امکان باید چه مراحلی را برای ثبت سند باید طی کرد؟

سلام بر شما با توجه به اینکه تاریخ تنظیم مبایعه نامه پیش از زمان فوت پدرتان می باشد ، این ملک جزء ماترک

مشاهده پاسخ کامل

سلام و عرض ادب اتحادیه پس از دریافت نظر مثبت اماکن به صدور جواز کسب اقدام میکند. لاکن در مورد اینجانب اماکن بدلیل واقع شدن در طبقه اول و پیدا نبودن داخل محل کسب از بیرون پاسخ منفی داده است . حالا اینجانب می خواهم با استفاده از این تبصره قانونی که صراحتا میگوید عدم پاسخ در مهلت مقرر 15 روزه نظر مثبت تلقی میشود اتحادیه را ملزم به نادیده گرفتن جواب منفی اماکن نموده و با مثبت تلقی کرذن آن بر اساس تبصره 2 ماده 12 قانون نظام صنفی برای اینجانب جواز کسب صادر نماید. لطفا به بنده بگویید 1- به فرض تحقق عدم پاسخ به استعلام در موعد قانونی من چگونه و با چه روش و یا داد خواستی میتوانم اتحادیه را ملزم به اجرای این قانون بنمایم یعنی مثبت تلقی کردن نظر اماکن 2- پاسخ اداره اماکن به اتحادیه بر اساس تاریخ منذرج بر روی نامه اماکن محاسبه میشود یا از تاریخ تحویل به اتحادیه چون ممکن است اماکن 6 روز پس از تاریخ درج شده نامه را تحویل اتحادیه داده باشند. ملاک ارزیابی اینجانب برای محاسبه 15 روز تاریخ دریافت استعلام توسط اماکن و تاریخ دریافت پاسخ توسط اتحادیه میباشد آیا صحیح است با احترام

با سلام/دوست گرامی بر اساس ایین نامه سال 1388 قانون نظام صنفی مصوب وزیر بازرگانی /اتحادیه مکلف است در چارچوب مقررات نظر خود را مبنی بر رد یا قبول تقاضا حداکثر ظرف

مشاهده پاسخ کامل

سلام و عرض ادب و احترام بنده در تهران تقاضای جواز کسب نموده ام تمام مراحل را طی کرده ام و در پایان اداره اماکن به دلیل کم بودن دید انتظامی جواب منفی داده است . جواب استعلام اتحادیه توسط اماکن بعد از 18 یا 20 روز داده شده است طبق تبصره 2 ماده 12 قانون نظام صنفی کشور تبصره‌ 2 ـ کلیه‌ دستگاههایی‌ که‌ اتحادیه‌ها برای‌ صدور پروانه‌ کسب‌ از آنها استعلام ‌می‌کنند، موظفند ظرف‌ مدت‌ پانزده‌ روز از تاریخ‌ دریافت‌ استعلام‌ نظر قطعی‌ و نهائی‌ خود را اعلام‌ دارند. عدم‌ اعلام‌ نظر در مهلت‌ مقرر به‌ منزله‌ نظر مثبت‌ است‌. آیا بنده به استناد صریح این تبصره می توانم بطور قانونی نظر اماکن را نادیده و مثبت تلقی نمایم و اگر اینطور هست از چه طریقی باید اقدام نمایم تا اتحادیه با نادیده گرفتن این نظریه اماکن و مثبت تلقی کردن آن ملزم به صدور جواز برای اینجانب گردد و آیا عذم دید انتظامی قانون میباشد یا آیین نامه و آیا می توانم از دیوان عدالت اداری تقاضای ابطال آن را بنمایم با احترام فراوان

با سلام خدمت شما وعرض پوزش بخاطر تاخیر در پاسخ اما در خصوص سوال شما چندین نکته مبهم وجود دارد 1- تاریخ ابلاغ به شما وتاریخ جواب استعلام ان اداره چه زمانی است یک تاریخ در نامه های اداری هست که ان زمان جواب استعلام محسوب می شود و یک زمان

مشاهده پاسخ کامل

با عرض سلام. سال 86 باغی واقع در ملارد(قشلاق) خریداری کردیم. سال 88 اداره کشاورزی بابت بنا شکایت نموده و خواستار 140 میلیون تومان جریمه است در حالی که باغ 1500 متر و 70 متر بنا میباشد و دارای پایان کار در سال 84 به استناد رای شماره 1637-204-99 تاریخ 30/8/84 کمیسیون ماده 99 و عدم خلاف از فرمانداری شهریار بوده و نهایتا پایان کار در سال 85 صادر شده. ضمنا این ملک در سال 83 با پرداخت مبلغ مورد درخواست اداره برق دارای برق خانگی شده است. در حال حاضر با شکایت جهاد ما در حال تردد به دادگاه بوده و منتظر رای دادگاه هستیم. خواهشمند است در این خصوص راهنمایی فرمائید که چه کار باید کرد. با تشکر از جناب عالی. زینلی

نظر به اینکه سوال مطرح شده بصورت مجمل و فارغ از روشنی لازم است امکان مشاوره دقیق میسور نیست چرا که مشخص نشده است دلیل شکایت کشاورزی آیا نادیده گرفتن نوع کاربری زمین

مشاهده پاسخ کامل

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.