لیست بهترین وکلای تغییر جنسیت ایران

لیست-بهترین-وکلای-تغییر-جنسیت-ایران

وکیل تغییر جنسیت

بسیاری از افراد ترنس به دلیل رفتار اشتباه و نادرست سایرین افراد، منزوی شده و در برخی موارد در اثر فشارهای موجود اقدام به خودکشی می‌کنند. اگر چه ممکن است افراد جامعه اذیت و آزاری به افراد ترنس نرسانند، با این حال، احساس متفاوت بودن با سایر افراد جامعه و همچنین این مسئله که هویت بیرونی این افراد با شخصیت و هویت درونی آن‌ها متفاوت است، سبب آسیب‌های جدی به افراد ترنس می‌شود. وکیل تغییر جنسیت، یک وکیل حقوقی باتجربه و متخصص در این حوزه است که دارای پروانه پایه یک وکالت نیز است. وکیل دادگستری فعال در زمینه تغییر جنسیت، باید از دانش و مهارت بسیار بالایی در این حوزه برخوردار باشد، تا به این ترتیب بتواند به طور موثری به افراد ترنس کمک کند.

تفاوت‌های عمل تغییر جنسیت در زنان و مردان

عمل تغییر جنسیت شامل چندین جراحی است، در حقیقت در عمل تغییر جنسیت مرد به زن، بیضه‌ها، غدد پروستات و آلت تناسلی برداشته می‌شوند. در ادامه، از بافت آلت تناسلی، برای تشکیل واژن و کلیتوریس استفاده خواهد شد. علاوه بر این از اسکروتوم، برای ساخت لب‌های اطراف واژن استفاده می‌شود. این در حالی است که عمل تغییر جنیست از زن به مرد، جراحی سخت‌تر، پیچیده‌تر و حتی پرهزینه‌تری نیز به شمار می‌آید. پستان‌ها و ارگان‌های سیستم تولید مثلی زنانه، مانند تخمدان‌ها و رحم برداشته شده و دهانه واژن بسته می‌شود. آلت تناسلی مرد و کیسه بیضه را نیز از سایر بافت‌ها، مانند روده ساخته خواهد شد. در برخی موارد نیز از جراحی کاشت آلت تناسلی استفاده خواهد شد.

توجه داشته باشید، میزان سنگینی عمل جراحی تغییر جنسیت بر روی روان افراد به حدی است که بسیاری از افراد پس از عمل‌های جراحی تغییر جنسیت، باید به روانپزشک و روان درمانی روی بیاورند. البته بهتر است بدانید برخی از اشخاص نیازی به انجام عمل تغییر جنسیت نمی‎بینند و با همان قبلی در زندگی خود به عنوان جنس مخالف می‌دهند. با توجه به تمامی مسائل پزشکی و روانپزشکی، مسائل و پیچیدگی‌های قانونی نیز وجود داشته که شرایط را برای افراد ترنس در ایران سخت‌تر می‌کند.

از این رو بهتر است از یک وکیل خوب، باتجربه و متخصص برای رسیدگی به پرونده‌های تغییر جنسیت کمک گرفت. با اخذ وکیل و عقد قرار داد، نیاز به حضور موکل در جلسات دادگاه نخواهد بود. در حقیقت یک وکیل تغییر جنسیت حاذق و باتجربه در این زمینه می‌تواند تا حد زیادی از بار مشکلات روحی فرد کم کرده و فرآیند رسیدگی و به نتیجه رسیدن این دست از پرونده‌ها را تسریع کند.   

مراحل و قوانین تغییر جنسیت

نارضایتی جنسی فشارهای روانی و اجتماعی سختی را به همراه دارد. افرادی مانند ترنس سکشوال ها یا دو جنسه ها که با اختلالات جنسی مانند نارضایت از جنسیت یا ابهام جنسیت خود رو به رو هستند تحت این فشارها وادار به عمل های تغییر جنسیت خواهند شد.

در کشور ما این افراد در صورتی که مدارک پزشکی و مشاوره های درمانی این اختلات جنسی را تایید کنند و فرد قادر به پرداخت هزینه عمل تغییر جنسیت باشد، می تواند با طی کردن مراحل قانون و به کمک وکیل خانواده معتبر عمل تغییر جنسیت را انجام دهد.

مراحل کسب مجوز برای عمل تغییر جنسیت

تنها مرجع مورد تایید برای صدور مجوز عمل تغییر جنسیت دادگاه خانواده می باشد که با طی کردن مراحل زیر می توان این مجوز را کسب کرد:

•    مراجعه به روانپزشک و گذراندن دوره های روان درمانی، سپس دریافت تاییدیه روانپزشک مبنی بر اختلال جنسی.

•    انجام آزمایش های هورمونی مبنی بر اینکه این اختلال جنسی نتیجه اختلال هورمونی یا کروموزومی نیست.

•    مراجعه به دادگاه و تشکیل پرونده تغییر جنسیت به کمک وکیل خانواده و درخواست مجوز عمل و تغییر شناسنامه.

•    مراجعه به پزشکی قانونی برای تایید اختلالات جنسی و مدارک تهیه شده پزشکی و روان درمانی.

•    دفاع از پرونده بر اساس مستندات به دست آمده توسط وکیل خانواده و دریافت مجوز عمل تغییر جسنیت از قاضی دادگاه.

چرا در مسیر تلاش برای تغییر جنسیت باید از وکیل خانواده کمک بگیرید؟

وکیل خانواده با برخورداری از اطلاعات کافی در زمینه مراحل قانونی دریافت مجوز تغییر جنسیت این فرایند را در سریع ترین زمان ممکن پیش می برد و فشارهای اجتماعی کمتری به فرد مورد نظر وارد می شود.
اقداماتی که برای دریافت مجوز تغییر جنسیت توسط وکیل خانواده انجام می شود:

•    تنظیم دادخواست با موضوع کسب مجوز عمل تغییر جنسیت

•    تشکیل پرونده و جمع آوری مدارک مورد نیاز

•    شرکت در جلسات دادرسی و دفاع از پرونده

•    درخواست تغییر شناسنامه و ارسال آن به ثبت احوال

•    تحویل مدارک جدید هویتی پس از انجام تغییر جنسیت

خوب است بدانید در هر 100 هزار نفر از جمعیت دنیا، 6 نفر از اختلالات جنسی رنج می برند و بیشترین آمار عمل تغییر جنسیت را کشور ما تشکیل می دهد. در میان متقاضیان عمل تغییر جنسیت 56 درصد تمایل به تغییر جنسیت به جنس زن و 44 درصد به جنس مرد دارند.

شناسه : 717

اثر تغییر جنسیت در خدمت سربازی چگونه است؟

افرادی که جنسیت خود را تغییر می‌دهند، مطابق قانون جمهوری اسلامی ایران، از خدمت سربازی معاف می‌شوند. همچنین افرادی هم که تغییر جنسیت آن‌ها مورد تأیید نهایی قرار نگرفته است، تا زمان صدور حکم نهایی، از سمت قانون معافیت موقت دریافت می‌کنند.

اثر تغییر جنسیت در پرداخت و دریافت نفقه چگونه است؟

اگر زنی جنسیت خود را تغییر دهد طبق قانون نفقه‌ای به او تعلق نمی‌گیرد. اما اگر مرد بخواهد جنسیت خود را تغییر دهد، ضروری است تا نفقه همسر خود را بپردازد.

اثر تغییر جنسیت در حضانت فرزندان چگونه تاثیرگذار است؟

فرد ترنس، اگر مرد باشد در خصوص حضانت او تغییری رخ نمی‌دهد و او همچنان به عنوان سرپرست فرزند خود شناخته می‌شود. با این حال اگر زن باشد تا زمانی که زنده است همچنان در نقش مادر فرزند خود باقی مانده و حضانت فرزند هم تا 7 سالگی با زن خواهد بود.

لیست بهترین وکلای تغییر جنسیت ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.