×

لیست بهترین وکلای وکیل قرارداد ایران

لیست-بهترین-وکلای-وکیل-قرارداد-ایران

شناسه : 491

وکیل قرارداد یک وکیل دادگستری است که در زمینه امور مربوط به تنظیم قراردادها متخصص بوده و دارای دانش و مهارت کافی در این زمینه است. یک وکیل فعال در زمینه قراردادها، می‌تواند به عنوان یک وکیل مشاوره و کسی که وظیفه تنظیم قراردادهای تجاری و غیر تجاری برای اشخاص، شرکت‌ها و سازمان‌ها را برعهده دارد، فعالیت ‌کند. در حقیقت یک وکیل حقوقی فعال در حوزه قرارداد مسئولیت راهنمایی قانونی افراد در رابطه با عقد قراردادها را بر عهده دارد.

وکیل قرارداد

وکیل قرارداد یک وکیل دادگستری است که در زمینه امور مربوط به تنظیم قراردادها متخصص بوده و دارای دانش و مهارت کافی در این زمینه است. یک وکیل فعال در زمینه قراردادها، می‌تواند به عنوان یک وکیل مشاوره و کسی که وظیفه تنظیم قراردادهای تجاری و غیر تجاری برای اشخاص، شرکت‌ها و سازمان‌ها را برعهده دارد، فعالیت ‌کند. در حقیقت یک وکیل حقوقی فعال در حوزه قرارداد مسئولیت راهنمایی قانونی افراد در رابطه با عقد قراردادها را بر عهده دارد.

ویژگی‌های وکیل فعال در امور تنظیم قرارداد

در این بخش قصد داریم ویژگی‌ها و خصوصیاتی که یک وکیل حاذق و باتجربه باید در زمینه قراردادها داشته باشد بپردازیم.

1.    اولین ویژگی یک وکیل خوب متخصص در امور قراردادها، نگارش اصولی یک قرارداد و درج موارد مهم مانند، شرط ارجاع به داوری، حق فسخ، نحوه جبران خسارت و غیره است.

2.    یک وکیل باتجربه در زمینه تنظیم قراردادها باید حداقل به دو زبان زنده دنیا به ‌خصوص زبان انگلیسی مسلط باشد.

3.    تنظیم قرارداد توسط وکیل متخصص در امور قرارداد می‌تواند از بروز هزینه‌های احتمالی که ناشی از رخ دادن برخی موارد است، جلوگیری کند.  

4.    از آنجایی که وکیل متخصص در زمینه قرارداد، آگاهی نسبتاً بالایی در خصوص بحث داوری و ارجاع آن دارد، در نتیجه می‌تواند با تنظیم یک قرارداد اصولی و درج شروط داوری، قرارداد را به گونه‌ای تنظیم کند که طرفین در صورت بروز اختلاف به‌ جای مراجعت به دادگاه این اختلاف را از طریق داوری حل کنند.

وظیفه وکلای تنظیم قرارداد

در این بخش به معرفی وظایف وکلای تنظیم قرارداد خواهیم پرداخت.

تنظیم قرارداد

مهم‌ترین قدم برای شروع هر رابطه تجاری، تنظیم قرارداد است. افراد می‌توانند با داشتن یک قرارداد محکم حقوقی و تخصصی در حوزه کار و کسب‌ خود، از مزایای این نوع قراردادها بهره‌مند شوند. قراردادی که به خوبی تنظیم شده است، در حقیقت بهترین وکیل قرارداد برای شما در جلسه دادگاه به شمار می‌آید.

وکالت دعاوی قراردادها

جالب است بدانید که دعاوی و اختلافات مربوط به قراردادها بیشترین میزان پرونده‌های مطرح شده در دادگستری را به خود اختصاص می‌دهند.

داوری قراردادها

یک وکیل باتجربه در امور تنظیم قرارداد می‌داند که ارجاع اختلاف به نهاد داوری کم هزینه‌تر و نتیجه بخش‌تر از حالتی که پرونده به دادگاه ارجاع داده می‌شود، خواهد بود.

تنظیم لایحه و دادخواست قراردادها

اگر ضرروی است که اختلافات قراردادی شما با اشخاص در دادگستری مطرح شود و همچنین قصد گرفتن وکیل را نیز ندارید، در نتیجه لازم است تا با کمک گرفتن از خدمات مشاوره یک وکیل خوب، دادخواست، شکواییه و لایحه دفاعیه خود را تنظیم کنید.

قرارداد چیست؟

قرارداد سندی مکتوب بوده که به‌صورت رسمی یا غیررسمی تنظیم می‌شود. زمانی که عقود رایج به شکل مکتوب بین اشخاص نوشته‌شده و شکل رسمی‌تری به خود بگیرد، به آن قرارداد گفته‌شده و بهترین وکلای قرارداد ایران در هنگام تنظیم و عقد قرارداد تأثیر زیادی بر استاندارد و مطابق با قوانین حقوقی کشور بودن قرارداد دارد. هرچند حضور وکیل به‌تنهایی نقشی بر رسمی بودن قرارداد ندارد اما می‌تواند با استانداردسازی و تنظیم آن در دفاتر اسناد رسمی آن را به قرارداد رسمی و قابل استناد قانونی تبدیل کرد.

ضرورت حضور بهترین وکلای قرارداد ایران

تمامی قراردادها با یک نام خاص در قانون شناخته می‌شوند و وکلای قرارداد ایران با تمامی این اسامی و تمامی قوانین و اصطلاحات مربوط به عقد این قراردادها آشنا بوده و نام قرارداد، مفاد آن و تمامی جزئیات را از حیث قانونی بودن آن بررسی می‌کنند.

تمامی قراردادها به‌طورکلی لازم‌الاجرا بوده مگر در مواقعی که شروط فسخ برای آن‌ها ذکرشده باشد و در صورت الزام وکلا می‌توانند به نیابت از هرکدام از طرفین قرارداد، آن را فسخ کنند.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای قرارداد ایران

برای آن که یک قرارداد به‌درستی تنظیم شود، چه شرایطی لازم است؟

مطابق قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران، رضایت طرفین، اهلیت، شرعی بودن معامله و تعیین موضوع معامله از شرایط صحت قرارداد محسوب می‌شود.

منظور از لازم‌الاجرا بودن یک قرارداد چیست؟

هیچ‌کدام از طرفین قرارداد حق فسخ یا انحلال آن را نداشته به‌جز زمانی که در متن یا مفاد قرارداد به خیارات فسخ اشاره‌شده باشد.

در مؤسسه‌های حقوق چه نوع قراردادهایی تنظیم می‌شود؟

وکیل متخصص امور تنظیم قرارداد که در مؤسسه‌های حقوقی کار می‌کند، می‌تواند هر نوع قرارداد تجاری و حقوقی که مطابق قانون جمهوری اسلامی ایران، دارای مشروعیت نیز است را تنظیم کند.

چه قراردادهایی جزو قراردادهای معلق محسوب می‌شوند؟

قراردادهایی که تأثیرات آن‌ها وابسته به امر یا تأثیرات خارجی دیگری است و توافقات آن‌ها همانند سایر قراردادها است.

در تنظیم قراردادهای تجاری و حقوقی آیا امکان رجوع به داوری وجود دارد؟

در قراردادهای تجاری و حقوقی، طرفین می‌توانند ضمن قرارداد اصلی و یا در یک قرارداد مجزا به داوری مراجعه کنند.

منظور از قرارداد دووجهی چیست؟

قراردادهای دووجهی برای یکی از طرفین قرارداد جایز و برای طرف دیگر لازم‌الاجرا هستند. طبق گفته‌های بهترین وکلای قرارداد ایران زمانی که شرایط ذکرشده در قرار حقی را برای یکی از طرفین قرارداد قائل شود، قرارداد برای آن طرف جایز و برای طرف دیگر لازم خواهد بود.

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.