×

لیست بهترین وکلای وکیل گمرکی ایران

لیست-بهترین-وکلای-وکیل-گمرکی-ایران

شناسه : 434

تخلفات گمرکی را می‌توان در قدم اول به دو دسته عام و خاص تقسیم کرد، در ادامه این بخش به معرفی انواع تقسیم‌بندی‌های تخلفات گمرکی می‌پردازیم.

معرفی انواع تخلفات گمرکی

تخلفات گمرکی را می‌توان در قدم اول به دو دسته عام و خاص تقسیم کرد، در ادامه این بخش به معرفی انواع تقسیم‌بندی‌های تخلفات گمرکی می‌پردازیم.

1.    تخلفات عام گمرکی.

2.    تخلفات خاص گمرکی.

3.    تخلفاتی که در خصوص عدم اظهار، مخالف و مغایرت با قانون امور گمرک باشند.

4.    تخلفاتی که در بحث گمرک در مخالفت با قوانین گمرک بوده و همراه با اقدام عملی است.

5.    تخلفات انتظامی ناشی از نقض مقررات و آیین‌نامه‌های گمرکی.

وکیل گمرکی، یک وکیل حقوقی فعال در زمینه گمرک و قوانین مرتبط با آن است که در صورت ایجاد هر گونه شکایت و دعاوی در زمینه گمرک می‌توان از او کمک گرفت.

اختیارات و وظایف وکیل گمرکی

وکیل امور گمرکی فردی است که مقررات و رویه کاری گمرک را به خوبی بشناسد و با تمامی کارهایی که خلاف قوانین گمرک به شمار می‌آیند، به طور کامل آشنا باشد. به این ترتیب این وکیل دادگستری می‌تواند به بهترین شکل ممکن از موکلین و مراجعین خود دفاع کند. توجه داشته باشید که وکیل مشاوره در حوزه دعاوی گمرک، بهتر از هر شخص دیگری می‌تواند به افراد در این حوزه مشاوره بدهد. بهتر است بدانید از آنجایی که گمرک یک سازمان دولتی به شمار می‌آید، در نتیجه ‌قوانین خاصی در جهت واردات و صادرات کالا نیز دارد. بنابراین یک وکیل خوب فعال در امور گمرکی باید به روند این کمیسیون‌ها آشنایی و اشراف کامل داشته باشد. در ادامه این بخش به معرفی این کمیسیون‌ها می‌پردازیم.

1.    کمیسیون رسیدگی به تخلفات مربوط به گمرک.

2.    کمیسیون مرتبط با رسیدگی به قاچاق کالا و ارز.

3.    کمیسیون مربوط به تشخیص تعرفه‌های قانونی برای کالاها.

4.    تشکیل کمیسیون در زمینه قوانین و مقررات مربوط به انبارداری و نگهداری کالا.

5.    کمیسیون‌های مرتبط با حقوق گمرکی در معاهدات و تجارت‌های بین‌المللی.

6.    کمیسیون رسیدگی به امور بیمه و حق‌العمل‌کاری کالاهای تجاری در گمرک.

همچنین افراد می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکل در زمینه گمرک و قوانین آن، از خدمات دریافت مشاوره حقوقی در زمینه دعاوی گمرک که یک وکیل گمرکی باتجربه برای موکلین خود ایجاد می‌کنند، استفاده کنند.

گمرک و وکیل امور گمرکی

 

گمرک و قوانین گمرکی تیغ دولبه‌ای در مسیر موفقیت تجاری یک فرد یا شرکت تجاری است. قوانین پیچیده، مراحل طولانی و مشکلات دیگری که تجار را در زمینه صادرات و یا واردات سردرگم می‌کند، نشان می‌دهد که استفاده از بهترین وکلای گمرکی ایران که باید افرادی متبحر و مسلط بر قوانین گمرکی و با تجربه در این امور باشند، لازمه موفقیت در عبور از گمرک است.

موارد بسیاری در انجام امور گمرکی اتفاق می‌افتد که فقط با استفاده از تخصص و تجربه بهترین وکلای گمرکی ایران می‌توان از آنها با موفقیت عبور کرد. ثبت اعتراض به ضمانت نامه گمرکی یکی از این موارد است. از طرفی جریمه‌هایی که ممکن است گمرک در مراحل انجام امور گمرکی به صاحب کالا تحمیل کند نیز توسط وکلای گمرکی قابل پیگیری و اعتراض است.

از آنجایی که هنوز در گمرک ایران براساس نظرات فردی ماموران گمرک به امور رسیدگی می‌شود. اختلاف با ماموران گمرکی می‌تواند برای صاحب کالا مشکل آفرین باشد. اعتراض قانونی به عملکرد این افراد نیز از خدمات وکلای گمرکی است. شرکت در کمیسیون‌ها و پیگیری اعتراضات در خصوص اختلاف ارزش کالا، یکی دیگر از موارد حقوقی است که برای اعاده حق، به وکلای گمرکی مراجعه می‌شود. همچنین برای مطالبه عوارض بندری نیز می‌توانید از بهترین وکلای گمرکی ایران استفاده کنید.

بهترین وکلای گمرکی ایران

پس از ترخیص کالا، همچنان ممکن است که اختلافاتی با گمرک وجود داشته باشد. از آنجایی که بررسی این اختلافات به دانش حقوقی به همراه تسلط بر امور گمرکی نیاز  دارد، پیشنهاد می‌شود در این موارد نیز از وکلای متخصص در امور گمرکی استفاده کنید.

لزوم پیگیری خسارت یا خسارات احتمالی وارد شده به کالا از مواردی است که به دفعات برای صاحبان کالا اتفاق افتاده است. این پیگیری نیز نیازمند پیگیری و کارشناسی فردی مسلط به هر دو امور حقوقی و گمرکی است.

موارد دیگری از مشکلاتی که در گمرک برای ترخیص یک کالا ایجاد می‌شود نیز همچون پیگیری کالای متروکه وجود دارد که تجار و فعالان حوزه صادرات و واردات برای رفع اختلاف با گمرک و احقاق حقوق خود، نیازمند استفاده از بهترین وکلای گمرکی ایران خواهند بود.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای گمرکی ایران

انواع دعاوی گمرکی کدام‌اند؟

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، گمرک یک نهاد دولتی است که با کمک قوانین و مقررات خاصی برای صادارات و ورادات فعالیت می‌کند. به این ترتیب در این سازمان کمیسیونی تشکیل شده که به رسیدگی دعاوی و امور گمرکی مختلف می‌پردازد.

منظور از تخلفات عام گمرگ چیست؟

تخلفات عام گمرکی، تخلفاتی هستند که اشخاص زمتنی که در خصوص برخی کالاها اظهاراتی متفاوت و مغایر با کالایی وارداتی و صادراتی‌شان دارند. در واقع این اظهارات در جهت خلاف مقررات گمرکی بوده و وجود این مغایرت‌ها و تفاوت‌ها در اظهارات ممکن است به ضرر دولت باشد و یا نباشد.

منظور از تخلفات خاص گمرک چیست؟

مفهوم تخلفات خاص، به تخلفاتی اشاره دارد که به طور حتم موجب ضرر و زیان دولت می‌شوند. یک وکیل فعال و باتجربه در زمینه گمرک و قوانین و مقرارت مربوط به آن، می‌تواند به افراد در جهت احقاق حقوقشان کمک کند.

انتخاب موضوع

وکیل متخصص را در موضوع مورد نظر پیدا کنید

لیست بهترین وکلای وکیل گمرکی ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.