×

لیست بهترین وکلای وصول مطالبات ایران

لیست-بهترین-وکلای-وصول-مطالبات-ایران

شناسه : 804

اصطلاح مطالبات حقوقی در موقعیت‌های مختلف حقوقی به کار می ‌رود و ممکن است معانی متفاوتی داشته باشد.

وصول مطالبات

مطالبات حقوقی یعنی چه؟

اصطلاح مطالبات حقوقی در موقعیت‌های مختلف حقوقی به کار می ‌رود و ممکن است معانی متفاوتی داشته باشد.

منظور از مطالبات حقوقی در این مقاله، کلیه‌ تعهداتی است که به جهات و اسباب مختلف در جامعه برای اشخاص ایجاد می‌شود و موجب شکل ‌گیری رابطه‌ وصول مطالبات حقوقی میان دو شخص می‌گردد؛ رابطه‌ ی که در یک سوی آن "مدیون یا بدهکار" و در سوی دیگر آن، "دائن یا طلبکار" قرار دارد.

انواع روش وصول مطالبات

روش غیر حقوقی وصول مطالبات

روش غیر حقوقی که در بعضی از امور حتی برخلاف قانون نیز به شمار می ‌آید، فرد شاکی یا طلبکار که با عنوان دائن شناخته می‌شود، به صورت شخصی سراغ بدهکار یا مدیون رفته و تلاش به باز پس گیری حق خود می ‌نماید که در موارد بسیاری شاهد استفاده از روش های غیر قانونی مانند تهدید و اعمال خشونت از طرف دائن بوده ایم که در این صورت فرد بدهکار حق شکایت دارد.

در روش غیر حقوقی وصول مطالبات معمولا درگیری بین طلبکار و بدهکار رخ می دهد و پرونده کیفری برای طرفین دعوا تشکیل می شود. پس توسل به این راهکار حتی می تواند باعث تاخیر در وصول مطالبات طلبکار شود.

بهترین کار برای آن که بتوانید در اسرع وقت وصول مطالبات خود را انجام دهید این است که از راه قانون وارد شده و یا از یک ریش سفید و یا فرد قابل اعتماد برای وصول مطالبات کمک بگیرید.

با پادرمیانی نفر سوم قابل اعتماد طرفین هم وصول مطالبات حقوقی سریع تر انجام می شود و هم از تشکیل پرونده کیفری و نزاع پیشگیری خواهد شد.

روش حقوقی وصول مطالبات

روش حقوقی وصول مطالبات، در صورتی به کار گرفته می ‌شود که فرد بدهکار، با انجام مذاکره و یا روش های غیر حقوقی حاضر به پرداخت حقوق طلبکار نشده باشد.

در چنین حالتی با کمک گرفتن از وکیل وصول مطالبات و همچنین پر کردن فرم وصول انواع مطالبات باید اقدام به پس گرفتن حقوق طلبکار نمود.

معمولا روش های حقوقی وصول انواع مطالبات زمانی انجام می شود که راه های مذاکره و روش غیرحقوقی به نتیجه نرسیده باشد و نیاز به کمک وکیل وصول مطالبات برای رفع مشکل باشد.

وصول مطالبات بانکی

وصول مطالبات معوق همواره به عنوان یکی از مهم ترین برنامه های بانک به شمار می آید و البته پیشگیری از تبدیل شدن تسهیلات به مطالبات راهکارها و مزایای خاص خود را دارد.

به طور کلی، بهترین رویه برای وصول مطالبات بانک ها، ایجاد بستر مناسب است، به این معنا که اختیارات ویژه ای برای بانک ها طراحی و تدوین شود تا فرایند وصول مطالبات را در شرایط کنونی تسریع کنند، ضمن اینکه استفاده از خدمات شرکت های وصول مطالبات، صرفه جویی وقت و هزینه بانک ها را در پی دارد.

روش وصول مطالبات، به شرایط مشتری، شرایط قرار داد و برآوردی که از زمان و فرایند انجام کار صورت می گیرد، بستگی دارد. با وجود این، بانک ها همواره بهترین راهکار وصول را تعامل با مشتری (در صورتی که ضوابط و مقررات قرارداد خود با بانک را رعایت کرده باشد)، می دانند.

لیست بهترین وکلای وصول مطالبات ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.