لیست بهترین وکلای ثبت شرکت خارجی ایران

لیست-بهترین-وکلای-ثبت-شرکت-خارجی-ایران

ثبت شرکت خارجی

شرط اول تاسیس و ثبت شرکت خارجی در ایران

ماده ی 3 قانون ثبت شرکت ها می گوید: "هر شرکت خارجی برای اینکه بتواند بوسیله ی شعبه یا نماینده به امور تجارتی یا صنعتی یا مالی در ایران مبادرت نماید، باید در مملکت اصلی خود شرکت قانونی شناخته شده و در اداره ی ثبت اسناد تهران به ثبت رسیده باشد."

بنابراین به زبان ساده تر شرکت خارجی وقتی در ایران می تواند به ثبت برسد، که در کشور مرکز اصلی خود به ثبت رسیده و به صورت قانونی تاسیس شده باشد و البته اثبات این امر و ارائه دلیل در این مورد به عهده ی شرکت تقاضاکننده ی ثبت است.

چگونگی ثبت شرکت خارجی در ایران

طبق قوانین و مقررات در نظر گرفته شده در ایران و به موجب قانون 4 نظام نامه‌ ی ثبت شرکت ‌ها، برای این که یک شرکت خارجی بتواند به صورت قانونی فعالیت خود را در ایران دنبال کند باید اظهارنامه ثبت فارسی از طرف شخصی که دارای حق امضا از شرکت مادر است تکمیل و ارائه شو دهد. اظهارنامه مربوطه باید به زبان فارسی نگارش شده باشد. در اظهارنامه ثبت فارسی باید نام کامل شرکت، نوع شرکت، مرکز اصلی آن به همراه آدرس، تابعیت شرکت و مقدار سرمایه اولیه آن به درستی بیان شود.

علاوه بر موارد بیان شده شخص باید آخرین بیلان شرکت را با توجه به اساسنامه شرکت تعهد کرده باشد و بیان کند که شعب شرکت در ایران در کدام نقطه قرار دارد. ذکر نماینده‌ های شرکت مادر در ایران نیز از جمله مواردی است که در هنگام تکمیل کردن اظهارنامه ثبت باید به آن اشاره شود. تمام موارد بالا باعث می‌شود تا بتوان گفت که یک شرکت خارجی می‌تواند فعالیت خود را در ایران به صورت قانونی دنبال کند.

موضوع فعالیت نمایندگی شرکت های خارجی در ایران

نمایندگی شرکت های خارجی، پس از فراهم کردن شرایط لازم، با توجه به قوانین در صورت تشکیل، فقط می توانند در یکی از موضوعات ذیل فعالیت داشته باشند:

– ارایه خدمات بعد از فروش کالاها یا خدمات شرکت خارجی

– انجام عملیات اجرایی قراردادهایی که بین اشخاص ایرانی و شرکت خارجی منعقد می شود

– بررسی و زمینه سازی برای سرمایه گذاري شرکت خارجی در ایران

– همکاری با شرکت های فنی و مهندسی ایرانی برای انجام کار در کشورهای ثالث

– افزایش صادرات غیرنفتی ایران

– ارایه خدمات فنی و مهندسی و انتقال دانش فنی و فناوری

– انجام فعالیت هایی که مجوز آن به طور قانونی، توسط دستگاه های دولتی که مجاز به صدور مجوز هستند، صادر می گردد که شامل موضوعاتی از قبیل؛ ارائه خدمات در زمینه های حمل و نقل، بیمه و بازرسی کالا، بانکی و بازاریابی می شود.

ثبت شرکت خارجی به کمک وکیل حقوق بین الملل

همانطور که گفته شد ثبت شرکت خارجی در ایران و یا شعبه شرکت خارجی با توجه به محدودیت های پیش بینی شده در قانون اساسی، دارای شرایط و ضوابط مخصوصی است که نیاز به وکیل حقوق بین الملل و متخصص ثبت شرکت خارجی در ایران را بیش از پیش هویدا خواهد نمود.

شناسه : 819
لیست بهترین وکلای ثبت شرکت خارجی ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.