×

لیست بهترین وکلای کارشناسی و ارزیابی ملک ایران

لیست-بهترین-وکلای-کارشناسی-و-ارزیابی-ملک-ایران

شناسه : 1647

از زمان‌های گذشته تا به امروز افراد در تلاش بودند تا با استفاده از درآمد خود املاک و دارایی‌هایی را برای خود خریداری کنند. املاک و دارایی امروزه بزرگ‌ترین ثروت مادی افراد هستند که در بسیاری از مواقع می‌توانند از آن استفاده کنند. املاک و مستغلات تا به امروز تغییرات قیمتی بسیاری را به خود دیده‌اند به همین دلیل قیمت املاک بسیار بالا‌تر از سال‌های گذشته است. زمانی که افراد به دلایل مختلفی می‌خواهند ملکی را خریداری کرده یا بفروشند باید این اقدام را با توجه به قیمت و ارزش واقعی آن انجام دهند. در این مقاله قصد داریم تا درباره ارزیابی و کارشناسی ملک، عوامل موثر بر ارزیابی املاک و فواید ارزشیابی ملک بپردازیم.

از زمان‌های گذشته تا به امروز افراد در تلاش بودند تا با استفاده از درآمد خود املاک و دارایی‌هایی را برای خود خریداری کنند. املاک و دارایی امروزه بزرگ‌ترین ثروت مادی افراد هستند که در بسیاری از مواقع می‌توانند از آن استفاده کنند. املاک و مستغلات تا به امروز تغییرات قیمتی بسیاری را به خود دیده‌اند به همین دلیل قیمت املاک بسیار بالا‌تر از سال‌های گذشته است. زمانی که افراد به دلایل مختلفی می‌خواهند ملکی را خریداری کرده یا بفروشند باید این اقدام را با توجه به قیمت و ارزش واقعی آن انجام دهند. در این مقاله قصد داریم تا درباره ارزیابی و کارشناسی ملک، عوامل موثر بر ارزیابی املاک و فواید ارزشیابی ملک بپردازیم.

ارزیابی و کارشناسی ملک چیست؟

ارزیابی املاک و مستغلات، به معنی بررسی همه جانبه املاک برای پی‌بردن به ارزش واقعی املاک است. کارشناسان املاک براساس ویژگی‌ها و عوامل مانند موقعیت مکانی املاک، مصالح به کار رفته در ساخت آن، زیر‌ساخت املاک، اسناد مالکیت و غیره ارزش واقعی ملک را مشخص می‌کنند.

همچنین اگر صاحب ملک بخواهد آن را به فروش برساند، می‌تواند فرآیند کارشناسی ملک را برای دارایی خود انجام دهد تا ارزش واقعی آن مشخص شود و با توجه به آن اقدام به فروش آن کند. از طرف دیگر کسانی که می‌خواهند املاکی را خریداری کنند، می‌توانند به وکیل ارزیابی ملک و املاک مراجعه کرده و از وی بخواهند با بررسی عوامل اقتصادی، شرایط بازار املاک و غیره درباره ارزش املاک نظر خود را بیان کند.

فواید ارزشیابی املاک

ارزشیابی املاک در موارد و موقعیت‌های بسیاری اهمیت دارد و حتما باید انجام شود، برخی از شرایط و موقعیت‌هایی که باید فرآیند ارزیابی ملک صورت گیرد عبارت است از:

1.    زمانی که دعاوی بر سر املاک و مستغلات به دادگاه کشیده می‌شود، قاضی دستور می‌دهد تا ارزش واقعی دارای مشخص شود و حکم دادگاه در مواردی براساس آن اعلام می‌شود.

2.    در خصوص پرداخت مالیات باید ارزش واقعی ملک مورد نظر مشخص شود تا مالک بتواند براساس ارزش واقعی آن مالیات بپردازد.

3.    در مواردی نیز اتفاق افتاده که فرد تمایل دارد تا از مبلغ کلی دارایی‌های خود اطلاع پیدا کند به همین منظور باید اقدام به ارزیابی و کارشناسی ملک خود براساس استهلاک کند تا ارزش واقعی آن مشخص شود.

4.    افرادی که در مزایده شرکت می‌کنند تا دارایی را خریداری کنند یا بفروشند باید قبل از هر اقدامی به کمک وکیل ارزشیابی املاک ارزش واقعی آن را مشخص کنند تا بیشتر یا کمتر از ارزش واقعی به فروش نرسد.

عوامل موثر بر ارزشگذاری و ارزیابی املاک

افرادی که تمایل به خرید یا فروش ملکی را دارند باید بدانند که هر ملکی با توجه به شرایط و امکاناتی که دارد، دارای ارزش خاصی است. به همین منظور باید با آگاهی کامل از ارزش واقعی املاک دست به خرید یا فروش آن‌ها بزنند. این افراد برای انجام این اقدام می‌توانند از وکلا یا وکیل ارزشیابی املاک کمک بگیرند، اما باید این را نیز در نظر داشته باشند که عواملی نیز وجود دارد که بر تعیین قیمت املاک تاثیر می‌گذارد.

برخی از این عوامل عبارتند از:

•    اسناد و نوع سند ملک

•    متراژ و مساحت املاک و مستغلات

•    تعداد اتاق‌ها در صورت اداری یا مسکونی بودن ملک

•    نوع و کیفیت متریال بکار برده شده در ساخت ملک

•    عمر ملک

•    موقعیت مکانی

•    داشتن انبار

•    داشتن امکانات رفاهی

•    داشتن پارکینگ

•    تعداد واحد‌های ساختمان در صورت آپارتمانی بودن

•    استحکام و ایمنی ساختمان

یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در ایران، خرید ملک و خانه است. برای اینکه بتوانیم ملک موردنظر خود را پیدا کنیم، باید عوامل زیادی را در نظر بگیریم. انتخاب منطقه موردنظر، امکانات ساختمان و بودجه‌ای که در اختیار داریم، از مهم‌ترین مسائلی هستند که در هنگام خرید یک ملک باید به آن توجه کنیم.

با این حال، از آنجایی که بازار ملک تخصصی است و امکان کلاهبرداری در آن وجود دارد، بهتر است در هنگام خرید از یک وکیل کارشناسی و ارزیابی ملک کمک بگیریم تا بتوانیم از حقوق خود در این بازار محافظت کنیم.

کار وکیل کارشناسی و ارزیابی ملک ایران چیست؟

یک وکیل کارشناسی و ارزیابی ملک ایران با استفاده از دانش و درک عمیقی که از قوانین و مقررات حاکم بر معاملات املاک دارد، می‌تواند در مورد مسائل حقوقی مربوط به ملک به شما مشاوره دهد و به شما کمک کند تا در پیچیدگی‌های بازار املاک و مستغلات انتخاب مناسبی داشته باشید. علاوه بر این، یک وکیل کارشناسی و ارزیابی ملک می‌تواند به شما کمک کند تا متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارید،‌ بررسی‌های لازم را در مورد ملک انجام دهید تا مطمئن شوید که هیچ مشکل یا مشکل پنهانی وجود ندارد که ممکن است بر ارزش ملک تأثیر بگذارد. آنها همچنین می توانند به شما در درک پیامدهای قانونی هرگونه نقص اموال یا مسائلی که ممکن است در طول فرآیند بررسی دقیق به وجود آید کمک کنند.

ویژگی‌های وکیل کارشناسی و ارزیابی ملک ایران

یک وکیل کارشناسی و ارزیابی ملک خوب دارای ویژگی‌های زیر است:

دانش و تجربه بالا

یک وکیل کارشناسی و ارزیابی ملک باید درک عمیقی از قوانین، مقررات و روند حاکم بر بازار معاملات املاک داشته باشد. همچنین باید سابقه موفقیت آمیزی در حوزه املاک داشته باشد تا شما بتوانید با خیال راحت نسبت به خرید ملک موردنظر خود اقدام کنید.

توجه به جزئیات

یک وکیل خوب در حوزه املاک باید در کار خود دقیق باشد و به جزئیات توجه زیادی داشته باشد. او باید تمام اسناد را به دقت و به طور کامل بررسی کند تا مطمئن شود که تمام الزامات قانونی رعایت شده است و ملک به درستی ارزیابی شده است.

مهارت های ارتباطی

توانایی برقراری ارتباط موثر برای یک وکیل کارشناسی و ارزیابی ملک موضوعی ضروری است. او باید بتواند مفاهیم پیچیده حقوقی و فنی را به شیوه ای واضح و مختصر برای موکل توضیح دهد و با فروشنده ملک و مشاورین املاک به طور موثر ارتباط برقرار کند.

مهارت‌های حل مسئله

یک وکیل کارشناسی و ارزیابی ملک باتجربه، باید مهارت های حل مسئله عالی داشته باشد. به عبارت دیگر، او باید بتواند مسائل حقوقی و فنی را که ممکن است در طول فرآیند معاملات املاک و مستغلات به وجود بیاید، شناسایی و حل کند.

بهترین وکلای کارشناسی و ارزیابی ملک ایران در وکالت آنلاین

با توجه به گستردگی حوزه املاک و مستغلات در کشور و احتمال وجود کلاهبرداری در آن، کمک گرفتن از یک وکیل کارشناسی و ارزیابی ملک متخصص و حرفه‌ای می‌تواند آرامش خاطری را برای شما فراهم کند و به شما در تصمیم گیری آگاهانه در مورد سرمایه گذاری در املاک کمک کند.

بر همین اساس، ما در وکالت آنلاین لیستی از بهترین وکلای متخصص در حوزه کارشناسی و ارزیابی ملک ایران فراهم کرده‌ایم و آن را در اختیار شما قرار داده‌ایم تا با کمک گرفتن از این وکلا، بتوانید بهترین انتخاب را در خرید خود داشته باشید.

چرا نیاز به وکیل برای کارشناسی املاک داریم؟

به دلیل اینکه هر املاک و دارایی ارزش خاص و واقعی خود را دارند و ما برای تعیین ارزش واقعی آن‌ها به وکیل نیاز داریم.

چگونه می‌توانیم یک وکیل ارزیابی املاک حرفه‌ای پیدا کنیم؟

شما می‌توانید از طریق سایت وکیل آنلاین یا سایر سایت‌ها و صفحات اجتماعی وکیل ارزیابی حرفه‌ای را پیدا کنید.

وکیل ارزیابی و ارزشیابی املاک باید چه ویژگی داشته باشد؟

آشنایی کامل با بازار املاک و مستغلات، توانایی بررسی و آنالیز بازار، آشنایی با قوانین و مقررات ارزیابی و کارشناسی املاک.

لیست بهترین وکلای کارشناسی و ارزیابی ملک ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.