×

سلام. من در شهریور سال 94، مبلغ 75 میلیون تومان برای مدت یکی دو ماه ب

سلام. من در شهریور سال 94، مبلغ 75 میلیون تومان برای مدت یکی دو ماه به یکی از دوستان که نیازمند بود قرض داده و یک عدد چک از ایشان تحویل گرفتم. چون این مبلغ را از قبل در بانک سپرده کرده بودم، قرار شد اگر پول را نتوانستند به موقع تحویل دهند، معادل ماه های تأخیر سود بانکی 22 درصد به اینجانب پرداخت کنند. یکبار هم چک ایشان را فرم زدم و بنا به صحبت ها و قول هایی که دادند مجددا جهت دریافت وام توسط ایشان و پرداخت طلب اینجانب، چک مذکور را رفع فرم کردم و چک جدید به من دادند اما باز هم تسویه صورت نگرفت! متأسفانه طی این چند سال تا کنون تنها پرداخت 42 میلیون تومان (22 میلیون در سال 95 و 20 میلیون تومان در سال 96) به بنده داشته اند. ارزش پول نیز طی این 5 سال چندین برابر کاهش داشته است. مطابق محاسبه سود بانکی و کسر مبالغی که قبلا به من پرداخت شده، هم اکنون حدود 123 میلیون تومان از ایشان طلبکارم در حالیکه ارزش واقعی آن پول نسبت به تورم سالهای جاری بسیار بیشتر از این مبلغ است. می خواستم ببینم آیا باید معادل سود بانکی طلبم (123 میلیون) را پس بگیرم یا معادل ارزش فعلی مبلغ قرض داده شده بر اساس نرخ تورم سال های اخیر؟ ممنون از شما اردلان پورطهماسب. 09177420693 [email protected]

سلام.
من-در-شهریور-سال-94،-مبلغ-75-میلیون-تومان-برای-مدت-یکی-دو-ماه-به-یکی-از-دوستان-که-نیازمند-بود-قرض-داده-و-یک-عدد-چک-از-ایشان-تحویل-گرفتم.
چون-این-مبلغ-را-از-قبل-در-بانک-سپرده-کرده-بودم،-قرار-شد-اگر-پول-را-نتوانستند-به-موقع-تحویل-دهند،-معادل-ماه-های-تأخیر-سود-بانکی-22-درصد-به-اینجانب-پرداخت-کنند.
یکبار-هم-چک-ایشان-را-فرم-زدم-و-بنا-به-صحبت-ها-و-قول-هایی-که-دادند-مجددا-جهت-دریافت-وام-توسط-ایشان-و-پرداخت-طلب-اینجانب،-چک-مذکور-را-رفع-فرم-کردم-و-چک-جدید-به-من-دادند-اما-باز-هم-تسویه-صورت-نگرفت!
متأسفانه-طی-این-چند-سال-تا-کنون-تنها-پرداخت-42-میلیون-تومان-(22-میلیون-در-سال-95-و-20-میلیون-تومان-در-سال-96)-به-بنده-داشته-اند.
ارزش-پول-نیز-طی-این-5-سال-چندین-برابر-کاهش-داشته-است.
مطابق-محاسبه-سود-بانکی-و-کسر-مبالغی-که-قبلا-به-من-پرداخت-شده،-هم-اکنون-حدود-123-میلیون-تومان-از-ایشان-طلبکارم-در-حالیکه-ارزش-واقعی-آن-پول-نسبت-به-تورم-سالهای-جاری-بسیار-بیشتر-از-این-مبلغ-است.
می-خواستم-ببینم-آیا-باید-معادل-سود-بانکی-طلبم-(123-میلیون)-را-پس-بگیرم-یا-معادل-ارزش-فعلی-مبلغ-قرض-داده-شده-بر-اساس-نرخ-تورم-سال-های-اخیر؟

ممنون-از-شما
اردلان-پورطهماسب.
09177420693
poortahmaseb@yahoo.com

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.