×

با سلام و احترام من برای خانمم علاوه بر منزل مسکونی که بنامشان میباشد

با سلام و احترام من برای خانمم علاوه بر منزل مسکونی که بنامشان میباشد زمینی در شمال خریداری نمودم وبرای استفاده ایشان بصورت دو طبقه و نیم ساختم .ایشان با هماهنگی من طبقه همکف ان را برای استفاده مادرشان بصورت اجاره یکساله در اختیار قرار داد ولی هیچ اجاره ای دریافت نکرد و ضمنا اجازه داد جهت ترمیم و بعضی از کارهای ساختمانی اقدام نمایند . پس از گذشت سه سال همسرم بدلیل اختلافاتی که با مادرشان پیدا کرده اند قصد بلند کردن نامبردگان را دارد و بتوصیه من مبلغ 7 میلیون تومان هم وجه جهت اجاره کردن محل جدید به انان پرداخت نمود ولی علیرغم تعهد کتبی مبنی بر تخلیه پس از دریافت وجه حاضر به تخلیه نشده اند . تکلیف قانونی ما چه میباشد . با توجه به اینکه در صورت شکایت مطلب به شورای محل احاله میشود و اعضا از هم محلیها بوده و ابراز میدارند خانم من وضعش خوب است و ... هیچ اقدامی نکرده و نخواهند کرد .ممنون خواهم شد از راهنمایی شما .

با-سلام-و-احترام
من-برای-خانمم-علاوه-بر-منزل-مسکونی-که-بنامشان-میباشد-زمینی-در-شمال--خریداری-نمودم-وبرای-استفاده-ایشان-بصورت-دو-طبقه-و-نیم-ساختم-.ایشان-با-هماهنگی-من-طبقه-همکف-ان-را-برای-استفاده-مادرشان-بصورت-اجاره-یکساله-در-اختیار-قرار-داد-ولی-هیچ-اجاره-ای-دریافت-نکرد-و-ضمنا-اجازه-داد-جهت-ترمیم-و-بعضی-از-کارهای-ساختمانی-اقدام-نمایند-.-پس-از-گذشت-سه-سال-همسرم-بدلیل-اختلافاتی-که-با-مادرشان-پیدا-کرده-اند-قصد-بلند-کردن-نامبردگان-را-دارد-و-بتوصیه-من-مبلغ-7-میلیون-تومان-هم-وجه-جهت-اجاره-کردن-محل-جدید-به-انان-پرداخت-نمود-ولی-علیرغم-تعهد-کتبی-مبنی-بر-تخلیه-پس-از-دریافت-وجه-حاضر-به-تخلیه-نشده-اند-.-تکلیف-قانونی-ما-چه-میباشد-.-با-توجه-به-اینکه-در-صورت-شکایت-مطلب-به-شورای-محل-احاله-میشود-و-اعضا-از-هم-محلیها-بوده-و-ابراز-میدارند-خانم-من-وضعش-خوب-است-و-...-هیچ-اقدامی-نکرده-و-نخواهند-کرد-.ممنون-خواهم-شد-از-راهنمایی-شما-.
با سلام خدمت کاربر محترم در خصوص پاسخ به سوال جنابعالی بدوا می بایست اشاره می نمودید که آیا ساختمان ساخته شده دارای سند رسمی مالکیت به نام خانم شما دارد یا خیر همچنین در خصوص تنظیم اجاره نامه مابین همسر جنابعالی و مادرشان ، این اجاره نامه در آژانس املاک تنظیم شده و یا خیر و بصورت دست نویس مابین خودشان تنظیم شده و آیا 2 نفر شاهد ذیل اجاره نامه را امضا کرده اند یا خیر در هر صورت با توجه به ابهامات فوق الذکر و با توجه به توضیحات شما به دو صورت ذیل می توان عمل کرد: 1- در صورتی که ملک موصوف دارای سند مالکیت به نام همسر شما داشته باشد و اجاره نامه در دفتر آژانس املاک تنظیم شده باشد و اگر اجاره نامه توسط همسر و مادر ایشان بصورت عادی و بر مبنای قانون موجر و مستاجر سال76 توسط خودشان تنظیم شده باشد .وفق قانون می توانید درخواست تخلیه ملک را به شورای حل اختلاف بدهید و شورای حل اختلاف صرف نظر از مواردی که اعلام کرده اید مکلف است ظرف یک هفته عین مستاجره را تخلیه نماید و چون این قانون امره می باشد سورای حل اختلاف به هیچ دلیل غیر قانونی از جمله تمول همسر شما نمی تواند خلاف قانون عمل نماید. 2- در صورتی که اجاره نامه وفق قانون موجر و مستاجر سال 1376 تنظیم نشده باشد باید به دادگاه حقوقی مراجعه نمایید و تقاضای تخلیه ملک را مطرح نمایید . در نهایت ابهامات اعلام شده در ابتدای پاسخ را دقیقا مشخص نماید از قبیل سند مالکیت نحوه تنظیم اجاره نامه تا پاسخ منجز و کامل تری را دریافت نمایید لیکن مطمئن باشید شورای حل اختلاف که مرجعی قضایی می باشد و با شورای محل متفاوت می باشد وفق قانون بر مبنای قوانین جاریه عمل می نمایند و مناسبات محلی و فامیلی و.... هیچ گونه دخالتی داده نمی شود . با تشکر و تجدید احترام عباس گودرزی وکیل پایه یک دادگستری

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.