×

با سلام بنده حدود 8 سال است که مقیم هلند میباشم و قبل از خروج از ایر

با سلام بنده حدود 8 سال است که مقیم هلند میباشم و قبل از خروج از ایران پرونده ای داشتم که 3 ماه زندانی و 3 میلیون جریمه را شامل میشد حدو 3 سال منتظر بودم اما حکم اجرا نشد تا اینکه از ایران خارج شدم و بعد از یکماه حکم اجرا شد و با توجه به اینکه من نبودم وثیقه اجرا شد و پدرم 7 میلیون وثیقه را پرداخت نمودند.حال چند سوال دارم در صورت امکان لطف فرموده و جواب مرا بفرمائید . 1. آیا با برگشتنم به ایران حکم دوباره قابل اجراست یا خیر؟ 2 . در ضورت اجرا آیا فقط موارد موجود در حکم اجرا میشود یا باید جریمه اضافی هم ( زندان و پول ) را بپردازم ؟ 3. در صورت اجرای حکم آیا میتوانم وثیقه پرداخت شده را پس بگیرم ؟ 4. اگر بخواهم به ایران برگردم باید قبلا با سفارت هماهنگ کنم و یا در ورودی مرز بازداشت میشوم؟ با تشکر فراوان حسین از هلند

با-سلام-
بنده-حدود-8-سال-است-که-مقیم-هلند-میباشم-و-قبل-از-خروج-از-ایران-پرونده-ای-داشتم-که-3-ماه-زندانی-و-3-میلیون-جریمه-را-شامل-میشد-حدو-3-سال-منتظر-بودم-اما-حکم-اجرا-نشد-تا-اینکه-از-ایران-خارج-شدم-و-بعد-از-یکماه-حکم-اجرا-شد-و-با-توجه-به-اینکه-من-نبودم-وثیقه-اجرا-شد-و-پدرم-7-میلیون-وثیقه-را-پرداخت-نمودند.حال-چند-سوال-دارم-در-صورت-امکان-لطف-فرموده-و-جواب-مرا-بفرمائید-.
1.-آیا-با-برگشتنم-به-ایران-حکم-دوباره-قابل-اجراست-یا-خیر؟
2-.-در-ضورت-اجرا-آیا-فقط-موارد-موجود-در-حکم-اجرا-میشود-یا-باید-جریمه-اضافی-هم-(-زندان-و-پول-)-را-بپردازم-؟-
3.-در-صورت-اجرای-حکم-آیا-میتوانم-وثیقه-پرداخت-شده-را--پس-بگیرم-؟
4.-اگر-بخواهم-به-ایران-برگردم-باید-قبلا-با-سفارت-هماهنگ-کنم-و-یا-در-ورودی-مرز-بازداشت-میشوم؟

با-تشکر-فراوان
حسین-از-هلند
با سلام، ابتدائا در صورتیکه مجازات قانونی جرم شما از نوع مجازات بازدارنده یا اقدامات تامینی و تربیتی (ماده 17 قانون مجازات اسلامی)باشد و از تاریخ قطعیت حکم تا زمان بازگشت شما مدت 5 سال سپری شده باشدتعقیب موقوف و مشمول مرور زمان می باشد.(ماده 173 به بعد قانون آئین دادرسی مدنی) در غیر این صورت : پاسخ سوال 1- بله ،حکم اجرا می شود . 2-خیر جریمه ای اضافه ندارد. 3-وثیقه بر نمی گردد. 4-دلیلی برای هماهنگی با سفارت نمیبینم. موفق باشید.

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.