جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09123666928 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام بنده حدود 8 سال است که مقیم هلند میباشم و قبل از خروج از ایران پرونده ای داشتم که 3 ماه زندانی و 3 میلیون جریمه را شامل میشد حدو 3 سال منتظر بودم اما حکم اجرا نشد تا اینکه از ایران خارج شدم و بعد از یکماه حکم اجرا شد و با توجه به اینکه من نبودم وثیقه اجرا شد و پدرم 7 میلیون وثیقه را پرداخت نمودند.حال چند سوال دارم در صورت امکان لطف فرموده و جواب مرا بفرمائید . 1. آیا با برگشتنم به ایران حکم دوباره قابل اجراست یا خیر؟ 2 . در ضورت اجرا آیا فقط موارد موجود در حکم اجرا میشود یا باید جریمه اضافی هم ( زندان و پول ) را بپردازم ؟ 3. در صورت اجرای حکم آیا میتوانم وثیقه پرداخت شده را پس بگیرم ؟ 4. اگر بخواهم به ایران برگردم باید قبلا با سفارت هماهنگ کنم و یا در ورودی مرز بازداشت میشوم؟ با تشکر فراوان حسین از هلند

2پاسخ

با سلام، ابتدائا در صورتیکه مجازات قانونی جرم شما از نوع مجازات بازدارنده یا اقدامات تامینی و تربیتی (ماده 17 قانون مجازات اسلامی)باشد و از تاریخ قطعیت حکم تا زمان بازگشت شما مدت 5 سال سپری شده باشدتعقیب موقوف و مشمول مرور زمان می باشد.(ماده 173 به بعد قانون آئین دادرسی مدنی) در غیر این صورت : پاسخ سوال 1- بله ،حکم اجرا می شود . 2-خیر جریمه ای اضافه ندارد. 3-وثیقه بر نمی گردد. 4-دلیلی برای هماهنگی با سفارت نمیبینم. موفق باشید.

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 44145909