×

سلام با تشکر از شما به خاطر سایت پر محتواتون در زمینه های مختلف حقوقی

سلام با تشکر از شما به خاطر سایت پر محتواتون در زمینه های مختلف حقوقی.سوالی دارم تحت عنوان تام الاختیار بودن در وکالت .اگر وکیلی تام الاختیار باشد البته در تمامی اموری که در وکالت نامه آمده حتی مثلا در مورد ثمنی که از فروش خانه مشاعی بدست آمده میتواند هر طور که خواست رفتار کند مثلا آن (ثمن) را در جوی آب بریزد یا به هر کسی دوست داشت بدهد؟

سلام--با-تشکر-از-شما-به-خاطر-سایت-پر-محتواتون-در-زمینه-های-مختلف-حقوقی.سوالی-دارم-تحت-عنوان-تام-الاختیار-بودن-در-وکالت-.اگر-وکیلی-تام-الاختیار-باشد-البته-در-تمامی-اموری-که-در-وکالت-نامه-آمده--حتی-مثلا-در-مورد-ثمنی-که-از-فروش-خانه-مشاعی-بدست-آمده--میتواند-هر-طور-که-خواست-رفتار-کند-مثلا-آن-(ثمن)-را-در-جوی-آب-بریزد-یا-به-هر-کسی-دوست-داشت-بدهد؟
وکیل  با سلام ، وکیل در مقابل موکل مسئول است و باید حساب دوران وکالت خود را با موکل تسویه کند. البته می تواند دستمزد وکالت خود را نیز مطالبه کند اما به هیچ وجه اختیار کامل داشتن به این معنی نیست که بتواند هر کاری می خواهد با حقوق موکل انجام دهد.بنابراین اگر وکیلی موجب ضرر موکل شد و پاسخگو نبود می توان علیه وی اقامه دعوی کرد و دادگاه وکیل خاطی را محکوم به جبران خسارات وارده به موکل خواهد کرد.

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.