×

با سلام.اینجانب سالهای 86 و 87 مستاجر اداره ای بوده ام(زمینه فعالیت شر

با سلام.اینجانب سالهای 86 و 87 مستاجر اداره ای بوده ام(زمینه فعالیت شرکت بنده برگزاری دوره های آموزشی است)درسال 88 طبق توافق شفاهی با مدیر عامل اداره مبنی بر ادامه فعالیت در سال جدید پیشاپیش مبلغ 3 ماهه اجاره از اینجانب دریافت گردید( به صورت یک فقره چک به مبلغ 45 میلیون ریال) و عنوان شد که قرارداد در حال سیر مراحل اداری است و به زودی آماده می شود. ولی با تغییر و تحولات جدید در آن اداره و تغییر مدیر عامل جدید و خزانه دار جدید، آن اداره از بستن قرارداد جدید امتناع کرده و دیگر بدون هیچ دلیل قانونی به این شرکت حتی اجازه حضور در مکان مورد اجاره داده نشد تا اینکه مبلغ چک پرداختی شرکت به اداره در تاریخ مقرر بدون هماهنگی با شرکت نقد گردید.لازم به ذکر است که اموال شرکت مصادره گردیده-فاکتورهای انجامی شرکت برای اداره فوق پرداخت نگردیده و حتی مبلغ 150 میلیون ریال سفته ضمانت شرکت نیز به این شرکت داده نشده است.اینجانب شکایت خود را در دادسرا مطرح نموده ام ف اما پس از چند جلسه بازپرس اعلام نمود که این مساله حقوقی است و باید از طریق شورای حل اختلاف یا دادگستری بررسی شود. آیا میتوان پرونده را از دادسرا به دادگستری ارجاع داد یا نه؟ به نظر شما من چه اقدامی باید انجام دهم؟ با تشکر

با-سلام.اینجانب-سالهای-86-و-87-مستاجر-اداره-ای-بوده-ام(زمینه-فعالیت-شرکت-بنده-برگزاری-دوره-های-آموزشی-است)درسال-88-طبق-توافق-شفاهی-با-مدیر-عامل-اداره-مبنی-بر-ادامه-فعالیت-در-سال-جدید-پیشاپیش-مبلغ-3-ماهه-اجاره-از-اینجانب-دریافت-گردید(-به-صورت-یک-فقره-چک-به-مبلغ-45-میلیون-ریال)-و-عنوان-شد-که-قرارداد-در-حال-سیر-مراحل-اداری-است-و-به-زودی-آماده-می-شود.-ولی-با-تغییر-و-تحولات-جدید-در-آن-اداره-و-تغییر-مدیر-عامل-جدید-و-خزانه-دار-جدید،-آن-اداره-از-بستن-قرارداد-جدید-امتناع-کرده-و-دیگر-بدون-هیچ-دلیل-قانونی-به-این-شرکت-حتی-اجازه-حضور-در-مکان-مورد-اجاره-داده-نشد-تا-اینکه-مبلغ-چک-پرداختی-شرکت-به-اداره-در-تاریخ-مقرر-بدون-هماهنگی-با-شرکت-نقد-گردید.لازم-به-ذکر-است-که-اموال-شرکت-مصادره-گردیده-فاکتورهای-انجامی-شرکت-برای-اداره-فوق-پرداخت-نگردیده-و-حتی-مبلغ-150-میلیون-ریال-سفته-ضمانت-شرکت-نیز-به-این-شرکت-داده-نشده-است.اینجانب-شکایت-خود-را-در-دادسرا-مطرح-نموده-ام-ف-اما-پس-از-چند-جلسه-بازپرس-اعلام-نمود-که-این-مساله-حقوقی-است-و-باید-از-طریق-شورای-حل-اختلاف-یا-دادگستری-بررسی-شود.-آیا-میتوان-پرونده-را-از-دادسرا-به-دادگستری-ارجاع-داد-یا-نه؟
به-نظر-شما-من-چه-اقدامی-باید-انجام-دهم؟-با-تشکر
با سلام شما باید ضمن تقدیم دادخواست حقوقی ، میزان طلب خود را به طرفیت شرکت مطالبه نمایید ( به استناد شهادت شهادت ، رسید ، استعلام از بانک و...) . حال اگر میزان طلب شما پایین تر از 5 میلیون تومان است از طریق شورای حل اختلاف و در صورتی که بیش از 5 میلیون تومان است از طریق دادگاه اقدام نمایید. موفق باشید.

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.