×

سلام من یه سوالی درباره ی نفقه داشتم. پدر من قبل از اینکه با مادرم

سلام من یه سوالی درباره ی نفقه داشتم. پدر من قبل از اینکه با مادرم ازدواج کنند قبلا ازدواج کرده بودن و زمانی که همسر سابقشون می خواستن طلاق بگیرن باردار بودن .تا اینکه حضانت بچه(دختر) را همون خانوم تا زمان ازدواج دخترش قبول می کنن. واینکه قیم قانونی و شرعی او ن دختر مادرش هست ولی الآن بیست سال از اون قضیه می گذره که اون دختر برای ما و مادرم مزاحمت ایجاد می کنه.و اینکه پدرم رو تهدید کرده که اگر خرج و مخارج دانشگاهم روندی ازت شکایت می کنم و کاری می کنم که نفقه ی اون چند سال رو هم بدی.از طرف دیگه هم عمو هام و عمه هام هم دخالت می کنن و بابام رو به دادن شهریه کامل دانشگاه مجبور کردن که تو از لحاظ عاطفه ی پدری باید اینهزینه رو بدی. پدرم رو علیه ما نشوندن که ما مانع اینکار میشیم به خاطر حسادت. پدرم هم قبول کرده که ماهی 100هزار تومان به اضافه ی خرج کامل دانشگاهش بپردازه. حالا من می خوام بدونم اصلا وظیفه ی بابام هست یا نه؟؟؟؟ ویا اگرهم بابام دلش می خواد بده این مبلغ در ماه برای نفقه زیاد نیست واینکه خرج کامل دانشگاهش روبده؟؟؟؟.اون دختر خودش نا پدری داره و از لحاظ مالی مشکلی ندارن. اگه پدرم بخواد به اون دختره هرماه انقدر پول بده پس ما چی میشیم؟خواهر بزرگ خودم دانشجو هست من هم دوسال دیگه می رم دانشگاه. بابای من نمی تونه از پس این همه هزینه بربیاد فقط به خاطر این می خواد به اون دختره پول بده که خانودش و اون دختر ه دیگه مزاحممون نشن. ممنونتون میشم که کمکم کنین

سلام

من-یه-سوالی-درباره-ی-نفقه-داشتم.
پدر-من-قبل-از-اینکه-با-مادرم-ازدواج-کنند-قبلا-ازدواج-کرده-بودن-و-زمانی-که-همسر-سابقشون-می-خواستن-طلاق-بگیرن-باردار-بودن-.تا-اینکه-حضانت-بچه(دختر)-را-همون-خانوم-تا-زمان-ازدواج-دخترش-قبول-می-کنن.
واینکه-قیم-قانونی-و-شرعی-او-ن-دختر-مادرش-هست-ولی-الآن-بیست-سال-از-اون-قضیه-می-گذره-که-اون-دختر-برای-ما-و-مادرم-مزاحمت-ایجاد-می-کنه.و-اینکه-پدرم-رو-تهدید-کرده-که-اگر-خرج-و-مخارج-دانشگاهم-روندی-ازت-شکایت-می-کنم-و-کاری-می-کنم-که-نفقه-ی-اون-چند-سال-رو-هم-بدی.از-طرف-دیگه-هم-عمو-هام-و-عمه-هام-هم-دخالت-می-کنن-و-بابام-رو-به-دادن-شهریه-کامل-دانشگاه-مجبور-کردن-که-تو-از-لحاظ-عاطفه-ی-پدری-باید-اینهزینه-رو-بدی.-پدرم-رو-علیه-ما-نشوندن-که-ما-مانع-اینکار-میشیم-به-خاطر-حسادت.

پدرم-هم-قبول-کرده-که-ماهی-100هزار-تومان-به-اضافه-ی-خرج-کامل-دانشگاهش-بپردازه.
حالا-من-می-خوام-بدونم-اصلا-وظیفه-ی-بابام-هست-یا-نه؟؟؟؟
ویا-اگرهم-بابام-دلش-می-خواد-بده-این-مبلغ-در-ماه-برای-نفقه-زیاد-نیست-واینکه-خرج-کامل-دانشگاهش-روبده؟؟؟؟.اون-دختر-خودش-نا-پدری-داره-و-از-لحاظ-مالی-مشکلی-ندارن.
اگه-پدرم-بخواد-به-اون-دختره-هرماه-انقدر-پول-بده-پس-ما-چی-میشیم؟خواهر-بزرگ-خودم-دانشجو-هست-من-هم-دوسال-دیگه-می-رم-دانشگاه.
بابای-من-نمی-تونه-از-پس-این-همه-هزینه-بربیاد
فقط-به-خاطر-این-می-خواد-به-اون-دختره-پول-بده-که-خانودش-و-اون-دختر-ه-دیگه-مزاحممون-نشن.
ممنونتون-میشم-که-کمکم-کنین
نفقه ی فرزند به عهده پدرش است ولی فرزند نمی تواند نفقه ی گذشته را بگیرد و میزان این نفقه بستگی به درآمد پدرتان دارد.

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.